Atalar Mahallesi Cevizli Mahallesi Boşanma Avukatı

Bireylerin evlilik hayatlarını başarılı bir şekilde sürdürememesi ve birlikte olmakla ilgili sorunlar yaşamaya başlaması ve boşanmak istemeleri halinde avukat tutmaları mümkündür. Bazı durumlarda avukata başvurulmasına gerek kalmaksızın dahi olumlu sonuçlarla karşı karşıya kalınabileceği gibi, tamamen anlaşmalı bir boşanma sürecinin ortaya çıkması gerekiyor. Atalar Mahallesi Cevizli Mahallesi boşanma avukatı aracılığıyla doğrudan ilişkinizin kağıt üzerinde de bitirilmesini talep edebilirsiniz. aldatma ve birbirinden soğuma,  şiddet vb. pek çok durum üzerine farklı tazminatlar talep edilebilir ve erkeğin ve kadının sorumlulukları doğrultusunda evlilik ortalama 3 ay ila 2 yıl içerisinde bitirilebilecektir. Kartal genelinde avukattan yardım alabilir ve evliliğinizde mutlu olmadığınızı, bunun gerekçelerini, karşı tarafın size karşı olan tutumunu ve anlaşarak boşanıp boşanamayacağınızı belirterek süreci başlatabilirsiniz.

Boşanma Davası Hangi Durumlarda Açılabilir?

Özellikle farklı farklı durumlar ortaya çıkarak insanların birbirlerinden ayrılmak ve evliliklerini bitirmek istediğine şahit olunabiliyor. Atalar Mahallesi Cevizli Mahallesi boşanma avukatı ile birlikte aşağıdaki durumların ortaya çıkması halinde boşanmak istediğinizi talep edebilirsiniz. “ Canım istediği için boşanmak istiyorum. Artık birbirimizi sevmiyoruz.” Benzeri beyanatlar vermeniz halinde davanız uzamaktan başka bir işe yaramayacak ve hakim de bu tarz başvurular oluştuğu taktirde herhangi bir şekilde tek celsede davayı bitirme girişiminde bulunmayacaktır.

 • Boşanmada Gösterilebilecek Gerekçeler
 • Taraflardan birinin aldatma girişiminde bulunması
 • Hayata kast edilmesi
 • Eşe çok kötü muamele etmek, hakaret ve şiddet
 • Yüz kızartıcı suçlar işlenmesi ( zina, hırsızlık vb.)
 • Bireyin eşini tek taraflı olarak herhangi bir durum öne sürmeden veya haksız bir gerekçeden ötürü evliliği hiçe sayarak evi terk etmesi
 • Fiili olarak ayrı yaşanmaya başlanması ve eşlerden birinin evi kesin olarak terk etmesi
 • Anlaşılarak boşanmaya karar verilmesi ve eşyaların paylaşımıyla, çocuğu velayetiyle ilgili herhangi bir tartışma gerçekleşmeden karar alınması
 • Akıl hastalığı ve buna bağlı olarak ortaya çıkabilecek fiziksel veya ruhsal problemler
 • Uyuşturucu madde tüketimi ve şiddet gösterme veya eş vazifelerini yerine getirmemeye başlamak
 • Evlilik birliğinin temelden sarsılmaya başlaması halinde Atalar Mahallesi Cevizli Mahallesi boşanma avukatı ile boşanma sürecinde özel girişimlerde bulunabileceksiniz.
 • İstanbul genelinde avukatlar aracılığıyla anlaşmalı davalar 3 ayda, çekişmeliler ise 1 yıldan uzun sürede sonuçlandırılabiliyor.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/atalar-mahallesi-cevizli-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/atalar-mahallesi-cevizli-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/atalar-mahallesi-cevizli-mahallesi-olumlu-trafik-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/atalar-mahallesi-cevizli-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/atalar-mahallesi-cevizli-mahallesi-isci-avukati.html

Hemen Ara