Ballıca Mahallesi İş Kazası Avukatı

Günümüzde sürekli olarak artan bir iş kazası durumu olduğu görülüyor. İş kazaları söz konusu olduğunda burada işçilerin haklarını savunması gerekiyor. Bir işçinin başına gelen kaza sonucunda ölüm söz konusu olabilir. Aynı zamanda bedenen bir zarar alma durumu da oluşabilir. Pendik üzerinde yer alan tüm hukuk büroları sayesinde bu gibi durumlarda neler yapmanız gerektiğini net şekilde görebiliyorsunuz. Hem maddi hem de manevi bir şekilde tazminat alma hakkınız vardır. Her zaman işçi ile işveren arasındaki ilişki iş hukuku ile çevrelenmiştir. Bunun yanında işverenin işçinin can güvenliğini sağlama zorunluluğu olduğunu da unutmamanız gerekiyor. Ballıca Mahallesi iş kazası avukatı da bu konuda sizlere bilgilendirme yapabiliyor.

İş Kazalarında İş Hukuku Durumu

Bir işçinin öncelikle işyerine karşı sorumluluğu bulunuyor. Ama işyerinin ve işverenin de yine işçi üzerinde belirli sorumlulukları olabiliyor. Herhangi bir kaza durumunda işçinin yaralanması ve hatta ölmesi söz konusu olabilir. Eğer ki yaralanma durumu var ise bu durumun belgelendirilmesi ve sonrasında da Ballıca Mahallesi iş kazası avukatı ile birlikte bir dava açılması çok önemlidir. Hem maddi hem de manevi tazminat davaları açılabiliyor. Ölüm durumunda ise ölen işçinin ailesinin ya da yakınlarının bu davayı açması önemli bir konudur. Davanın seyri için hem ruhen hem de fizikken alınan hasarın net şekilde belirtilmesi gerekiyor. Aynı zamanda bu tarz davalarda 10 yıl zaman aşımı süresi de söz konusu oluyor.

İş Kazalarının Artışı

Ne yazık ki her geçen gün iş güvenliği ve sağlığı kurallarına uyulmadığı için ölen pek çok işçi haberi alınıyor. İş sağlığı ve güvenliği kanunlar ile belirtilen sınırlara uyum sağlamak durumundadır. Bunu sağlamayan işletmelerde ise ne yazık ki işçi ölümleri ya da yaralanmaları söz konusu olabiliyor. Bu gibi durumlarda ise Ballıca Mahallesi iş kazası avukatı ile anlaşmanız ve haklarınızı da sonuna kadar aramanız bir hayli önemli olacaktır. Tabi ki de iş hukuku ile ilgili tüm bilgileri İstanbul bünyesinde hizmet veren hukuk büroları ile öğrenebiliyorsunuz.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/ballica-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/ballica-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/ballica-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/ballica-mahallesi-olumlu-trafik-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/ballica-mahallesi-avukat.html

“Ballıca Mahallesi İş Kazası Avukatı” üzerine 5 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara