Emirli Mahallesi Kira Hukuku Avukatı

Hukuk toplum içindeki bireylerin uyması gereken zorunlu kurallar bütünüdür. Ancak bireyler bu kurallara uymadıkları zamanlar olur. Bu gibi durumlarda işte bir taraf zarar görür ve neticesinde de hukuk bürolarıyla irtibata geçerler. Pendik ilçesinde bulunan Helvacı hukuk danışmanlık ve avukatlık bürosu da bu ilçede ve çevre ilçelerdeki mahallelerde yaşayan insanlara hizmet sağlıyor.

Kurucusu olan Av. Mehmet Ali Helvacı kira hukuku davalarında anlaşmalı boşanma davalarında çekişmeli boşanma davalarında vekaletli davalarda ceza hukuku davalarında iş hukuku davalarında icra hukuku davalarında miras davalarında tüketici hakları davalarında ölümle sonuçlanan trafik kazası davalarında görev alıyor. 10 yıldan daha fazla süredir avukatlık mesleğini yerine getiren Av. Mehmet Ali Helvacı Emirli Mahallesi Kira Hukuku Avukatı olarak da tanınır. Çünkü 2005 yılından beridir kira hukuku kapsamında bir çok başarılı davada rol almıştır.

Kira Hukuku Avukatı Olarak Av. Mehmet Ali Helvacı Ne Yapıyor?

Kira sözleşmesi hazırlanması aslında kira hukuku avukatlarının görevidir. Kiracı hakları ve ev sahibi hakları bir araya getirilerek iki tarafın da zarar görmemesi için bir sözleşme hazırlanır. Bunun dışında Emirli Mahallesi Kira Hukuku Avukatı olarak bölgedeki insanların kira sözleşmesinden dolayı duyduğu rahatsızlıklarda kiracılar ve ev sahipleri arasındaki anlaşmazlıkları gidermek de onun görevidir.

Av. Mehmet Ali Helvacı aynı zamanda kiracı ve ev sahibi tarafından açılmış olan tahliye davalarında kira ücreti davalarında kira ücretinin tahsil edildiği davalarda görev alır. Bu davalarda kiracı müvekkillerinin ya da ev sahibi müvekkillerinin haklarını yasalar çerçevesinde savunur.

Kira Hukuku Kapsamında Kiracıların Hakları Nelerdir?

Kira hukuku kapsamında kiracıların bir çok hakkı bulunuyor. Kiracı diye onlara haksızlık yapan bir çok ev sahibi olabiliyor. Ancak Emirli Mahallesi Kira Hukuku Avukatı olan Av. Mehmet Ali Helvacı bu konuda kiracıların yardımına koşarak onların haklarını savunuyor.

Sözleşme süresi boyunca kiracı aynı kira ücretini öder. Ev sahibi kafasından belirli bir oranda kira artışı yapamaz. Aynı zamanda kiracı sözleşme sonrasında sözleşmesini uzatmak isterse bunu uzatabilir. İstanbul dahil tüm illerde bu haklar kiracıya aittir.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/emirli-mahallesi-olumlu-trafik-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/emirli-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/evlatligin-sakli-payi-var-midir-yapilan-vasiyetnameden-donmek-mumkun-mudur.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/emirli-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/dogu-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

“Emirli Mahallesi Kira Hukuku Avukatı” üzerine 3 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara