Kartal İşçi Avukatı

İş hukuku önemli bir durumdur. Yani bir iş yerinde çalışan kişiler ile aynı zamanda işveren kişiler arasındaki bağların temel olarak kurulması, ilişkilerinin düzenli bir şekilde devam ettirilebilmesi adına önemli bir konu olacaktır. Herhangi bir alanda bir düzen sağlanması gerekiyorsa burada belirli kurallar olacaktır. Kartal işçi avukatı sayesinde hem bu kuralların neler olduğunu doğru bir şekilde anlayabiliyor hem de ihlal edilen kurallar ilgili gerekli olanları yapabiliyorsunuz. Öncelikle iş hukukunda sadece ilişkiler değil, işverenlerin yapması gerekenler ve bunun yanında işçi sorumlulukları da olacaktır. Bunlar bir bütün olarak değerlendiriliyor. Kartal avukatlık bürolarında bu konu kapsamında uzman olan birbirinden farklı avukatlar ile görüşebilir ve sonuç olarak sorunlarınızı hukuk yolu ile çözüme ulaştırabilirsiniz.

İŞ Hukuku Nedir?

İş hukuku söz konusu olduğunda 4 adet farklı seçenek üzerinden hizmet alınabiliyor. İlk olarak hem çalışanların hem de bu çalışanları çalıştıranların belirli bir kural çerçevesinde birbirileri ile iletişim kurması gerekiyor. İş ilişkilerinin daha sağlıklı olması, aynı zamanda çalışılan ortamın huzurlu olması tam olarak iş hukuku kapsamında değerlendiriliyor. Kartal işçi avukatı sayesinde insanlar bu konular konusunda bilgilenebiliyor ve kuralları net bir şekilde uygulayabiliyor. Söz konusu iş hukuku olduğu zaman sadece işçi ve işveren ile ilgili bir bağ karşınıza çıkmıyor. Aynı zamanda hem işçilerin hem de işverenlerin meslek kuruluşları ile ilgili olan ilişkileri de yine çok önemli bir rol oynayacaktır. Sendikaların ve işçilerin ilişkileri de yine işçi hukukuna bağlı olan bir durumdur. Uyuşmazlık söz konusu olduğunda buradaki iyileştirmeler hukuka uygun bir şekilde yapılmalıdır.

İşçi ve Devlet İlişkileri

Söz konusu bir işçi olduğu zaman bu işçilerin genel olarak pek çok birimle ilgili iletişim problemleri işçi hukuku kapsamında incelenecektir. Özellikle işçi ve devlet kurumları ile ilgili olan iletişimlerin de düzenlenmesi çok önemlidir. Devletin iş hayatına müdahale etme hakkı vardır. Özellikle de iş hayatında belirgin çatışmalar söz konusu oluyorsa o zaman devlet anlık olarak duruma el atacaktır. Kartal işçi avukatı da bu gibi bir durumda sizlere net bir hizmet sunabilir. Sonuç olarak hakkınızda açılan her bir davada belirli durumları bilmeniz ve belirli kurallara göre hareket etmeniz gerekiyor. Sadece hakkınızda açılan bir dava için değil, bir dava açtığınızda da yine uymanız gereken kuralların olduğunu unutmamalısınız. İlk olarak devletin en önemli görevlerinden biri işçi bulmak ya da iş bulmak olacaktır. Bunun da belirli bir düzeninin, bir kuralının olduğunu unutmamalısınız. İş yerleri açılırken yine devlet ruhsat ve izin belgelerini verecektir. Bu aşamada yapılabilecek olan yolsuzlukların önüne de yine işçi hukuku ile geçmek söz konusudur.

İşçilerin Haklarını Savunma

İşverenlerin yanında ne yazık ki çoğu işçi eziliyor ya da tam olarak hak etmiş olduğu değeri alamıyor. Dolayısıyla da işçilerde mağduriyet durumu bir hayli yüksek oluyor. Bu mağduriyeti aşabilmek, haklarınızı net şekilde savunabilmek istiyorsanız o zaman İstanbul bünyesinde hizmet veren hukuk bürolarına odaklanmalısınız. Burada işçi hukuku ile ilgilenen ve bu konuda net bilgilere sahip olan kişiler vardır. Bu avukatlar sayesinde devlete karşı ya da işverenlerinize karşı olan davalarınızda başarı elde edebiliyorsunuz. Aynı zamana işveren olarak da hem işçilere hem de devlete dava açma hakkınız olacaktır. Burada danışmanlık hizmeti almak ve bu dava aşamasında ne gibi haklarınızın olduğunu öğrenmek, davanın seyrini belirleyen en önemli unsurlar arasında yer alacaktır.

İş Yerinde İs Kazası Esnasında İlk Nereye Haber Verilmelidir
İş yerinde bir kaza gerçekleşmiş ise işveren tarafından ilk olarak haber verilmesi gereken kurumlar emniyet, polis gibi kolluk kuvvetleridir. Bu kurumlara kazanın olduğu ilk anda haber verilmesi işverenler adına bir zorunluluk olarak belirlenmiştir.
İs Kazası Parmak Kaybı Tazminat 2022
İş kazalarında uzuv kaybı yaşayan bir kişinin maddi ve manevi tazminat açma hakkı bulunmaktadır. Ancak bu noktada hâkimlerin ilk olarak önem verdiği husus kusur oranı ve işçinin aldığı hasardır. Bu durumların belirlenmesi ardından kişilerin alacakları tazminatlarda belirlenmektedir.
İs Kazası Maluliyet Maaşı
İş kazası geçiren bir kişi durumuna göre iş göremez raporu alabilmektedir, bu durum sürekli iş görmezlik olarak adlandırılır. Bu durumun gerçekleşmesiyle beraber işçi çalışamayacağından dolayı her ay kişilere aylık kazancının %70 oranı maaş olarak ödenmektedir.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kartal-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kartal-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kartal-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kartal-olumlu-trafik-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kartal-kira-hukuku-avukati.html

Yorum yapın

Hemen Ara