0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kartal Boşanma Avukatı

Anlaşılarak boşanılan veya çekişmeli bir şekilde süren davalarda Kartal boşanma avukatı ile süreçten lehinize olacak biçimde yararlanılabilecektir. Özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde ortaya çıkan stres ve aile içi sorunlarda insanların yaşamların daha mutlu ve sorunsuz bir şekilde geçirmek için boşanmak istediklerine şahit olunabiliyor. Güvenilir ve başarılı bir avukat bulabilmek son dere önemli olduğu için eğer şiddet görüyorsanız veya boşanmanız halinde yoksul kalacaksanız mutlaka davanızda bunları belirtmeniz ve kanıtlamanız gerekiyor. Avukatla görüşmeniz halinde lehinize olabilecek tüm durumları kanıtlar sayesinde tam olarak karşılamaya çalışacaktır.

Şiddet Görüyorum Ne Yapabilirim?

Şiddet gören erkeğin veya kadının ilişkisini daha fazla devam ettirmek zorunda olmaması için artık son derece kısa süre içerisinde boşanma hakkı tanınabiliyor. Türkiye genelinde Türk Medeni Kanunu sayesinde eşlerin birbirleri karşısında olan bazı sorumlulukları bulunuyor. Eğer sorumluluklar tam olarak karşılanmaz veya doğrudan ilişkiyi temelinden sarsabilecek bir yapıya sahip olursa, tazminat talep edilebilecektir. Eğer davada suçlu olan taraf kesinlikle karşı taraf ise, suçun büyüklüğüne de bağlı olarak dava açılmasını sağlayabilir ve eşinizin gelirine bağlı olarak size tazminat ödemesini sağlayabilirsiniz.

Çocuğumun Velayetini Nasıl Alabilirim?

Çocuğun velayetinin alınabilmesi için öncelikle yaş grubunun ve eşlerin çocuğa nasıl baktığının anlaşılabilmesi gerekiyor. Ancak bu sayede gerekli olan işlemleri gerçekleştirebilecek ve Kartal boşanma avukatı ile her türlü tazminat, nafaka gibi süreçlerden yararlanılması mümkün olacaktır. Velayet alınabilmesi için eşlerden birinin diğerinden daha fazla yararı olması gerekiyor. Yararı bulunmayacak, zararlı olacak bir ebeveyne sahip olmaması sağlanmaya çalışıldığı için öncelikle çocuk eğer biraz büyümüşse, maddi durumu iyi olan ve herhangi bir kötü alışkanlığı olmayan ebeveyn daha önde olacaktır. Velayet Kartal genelinde pek çok boşanma süreciyle ilgili alınabilir ve velayetin alınması halinde haftalık görüş veya daha farklı zaman dilimlerinde çocuğun gösterilme durumu bulunuyorsa mutlaka uyulması gerekecektir.

Boşandıktan Sonra Evlenebilir Miyim?

Boşandıktan sonra erkeklerin evlenebilmesi için herhangi bir kısıtlama veya belirli bir zaman dilimi belirlenmediği gibi istenen sonuçların alınabilmesi isteniyorsa mutlaka doğrudan tam olarak boşanma sürecinde sona varılması gerekecektir. Evlenebilmek için erkeklerde gün içerisinde dahi girişimde bulunulması mümkün olabiliyor fakat kadınlarda bu durum ortalama 10 aylık bir zaman diliminin geçmesini zorunlu kılıyor. Kartal boşanma avukatı direkt olarak boşanma sürecinde herhangi bir hamilelik olmadığı öne sürülür ve kanıtlanırsa, bekleme süresinin kaldırılması mümkün oluyor. 300 gün olarak belirlenmiş olan tekrardan evlenme süreciyle ilgili olarak özel girişimlerde bulunulduğu taktirde avukat tarafından bu yaptırım ortadan kaldırılabilir ve tekrardan evlenilmesiyle ilgili herhangi bir kısıtlamayla karşılaşılmayacaktır.

Ödenecek Tazminat Nasıl Belirlenir?

Tazminat tutarının doğru bir şekilde belirlenebilmesi ve ödenebilmesi için özellikle de günümüzde son dönemdeki ortalamaya uygun bir şekilde girişimlerde bulunularak incelemeler sosyal yapılarına kadar yapılabiliyor. Gün içerisinde ne yaptıklarından aylık ne kadar kazandıklarına bağlı olarak bir ödeme yapılması talep edilebilecek olan nafakaya ek olarak bir tazminat girişiminde de bulunulabilecektir. Kartal boşanma avukatı aracılığıyla nafaka talep edebileceğiniz gibi aynı zamanda maddi ve manevi tazminat da talep edebilirsiniz. tavada tazminatın belirlenmesiyle ilgili süreçte Türk Medeni Kanunu’na göre iki farklı durumda da ağır kusurlu olan eşin kusurlarının ispatlanmış olması gerekiyor. Eş aleyhine yapılacak olan açıklamalar doğrultusunda doğrudan bireyin ne kadar suçlu olduğundan ne gibi girişimlerde bulunduğuna da bağlı olarak miktarda değişiklikler ortaya çıkabiliyor. İstanbul genelindeki davalarda her türlü tazminat değeri eşlerin durumuna göre belirlenebiliyor.

Call Now Button