Boşanma Avukatı Kartal

2017 yılının verilerine göre evlenen her üç çiftten birinin boşandığı görülmekle birlikte boşanma avukatı Kartal gibi büyük ilçelerde çok daha büyük önem taşımaktadır. Özellikle çok daha kısa süren davaların olması için yapılması gerekli olan prosedürler boşanma avukatıyla ilgilidir. Bununla birlikte boşanma sürecinde elde edilen nafaka, tazminat gibi hususlarda uzman avukatlarla çalışılmasını beraberinde getirmektedir.

Boşanma Dava Çeşitleri

Uzman boşanma avukatlarından alınan yardımla birlikte boşanılması çok daha kolay olurken aynı zamanda süreç içinde çok daha profesyonel kalınması söz konusudur. Ortaya çıkan durumlarla birlikte çok uzun yıllar sürebilen davaların yaşanmaması için tarafların belli konularda anlaşması gerekmektedir. Anlaşmalı Boşanma olarak da ifade edilen böyle bir durumda 6 aylık bir sürede boşanma işlemi gerçekleşirken uzman avukatlar tarafından birkaç günde sonuç alınabilmesi de mümkün olmaktadır. Ancak tarafların anlaşmaması halinde ise “Çekişmeli Boşanma” olarak belirtilen ve Yargıtay ile temyiz davalarının kapsanmasıyla 5 yılı aşan dava süreçleri yaşanabilmektedir.

Boşanma Davası Anlaşma Protokolü

Boşanma avukatı tarafından ortaya konan belli hususların yerine getirilmesine bağlı olarak yapılan anlaşma protokolü iki tarafın kabul etmesiyle imzalanmaktadır. Yazılı olmakla birlikte protokol çerçevesinde çeşitli hususlar bulunabilmektedir. Boşanma avukatı Kartal Adliyesi gibi yoğunluğu üst düzey olan davaların takip edilmesinin zorlu süreçler içerdiğini bildiği için protokol hazırlanma işlemi de dava zamanına kadar yapılmaktadır. Anlaşma Protokolü Çerçevesinde:

  • Taraflar arasındaki tazminat alımları belirlenmektedir.
  • Nafaka miktarı ve çeşitli ödemelerin nasıl olacağı belirtilmektedir.
  • Tarafların çocuklarının velayet haklarının belirlenmesi sağlanmaktadır.
  • Diğer tarafın çocuğu ya da çocukları ne sıklıkla ve ne şekilde göreceği tam olarak belirtilmektedir.

Boşanma Davası Prosedürleri

İnternet üzerinden hazır olarak elde edilen dilekçe ya da başvuru formlarının bulunmasıyla boşanma davası süreçlerinin takip edilebilmesi bir hayli zordur. Bu yüzden mutlaka bir boşanma avukatı gerekli olurken işleyişlerin hatasız ve hızlı ilerlemesi de bu duruma bağlıdır. Anlaşmalı süreçlerde çok daha hızlı ve pratik kararlar olurken diğer boşanma davaları yıllarca sürebilmektedir. Özellikle mahkemelerin çok yoğun olması, taraflar arasındaki anlaşmazlıkların çok fazla olması, gerekli belgelerin ve evrakların gönderim süreleriyle incelenme durumları zaman almaktadır.

Nafaka Hakları

Gerek boşanma davası sürerken gerekse boşanma davası sonrasında hak kazanılan çeşitli nafaka türleri bulunmaktadır. Her nafaka için kendine özgü maddi getirileri bulunurken şartları da ayrı olarak hazırlanmaktadır. Bununla birlikte çeşitli sebeplerden dolayı ödemesi yapılmayabilmektedir. Böyle bir durumda yaratılan mağduriyetlerden dolayı kişinin alacağı nafaka için icra takibi başlatması söz konusudur. Böylelikle toplu bir şekilde nafaka hakkının alınması sağlanmaktadır. İlamlı ya da ilamsız icra takibi için nafaka alacaklısı kişinin icra müdürlüğünü bir başvuru yapması yeterli olmaktadır.

Geçmişe Dönük Nafaka Süresi

Geçmiş yıllara ait tüm nafaka alacakları için icra takibi söz konusu olmakla birlikte belirlenen süre bulunmaktadır. Geçmişe yönelik alımlarda azami süre 10 yıl olurken çok daha eski tarihli kazanımlar verilmemektedir. Boşanma avukatı aracılığı ile 10 yıllık nafakalar hesaplanarak alacaklı kişiye ödenmektedir. Boşanma avukatı Kartal ve diğer İstanbul ilçeleri için zorunlu olabilirken aynı zamanda işleyişlerin takibi içinde önemlidir. Bununla birlikte uzman avukat yardımlarıyla dilekçe hazırlama işlemleri daha kolay olmaktadır.

Kartal boşanma Avukatı
İstanbul Kartal’da ikametgah eden vatandaşlar, boşanma dava süreçlerinde avukata ihtiyaç duydukları taktirde Avukat Mehmet Ali Helvacı yanınızda yer edinir.
Aile avukatı danışma
Belirli avukatlar ailelerin genel dava süreçlerinde avukatlığını yapmaktadır. Bu diğer bir ifade ile aile avukatı şeklinde yer edilir. Kişiler aile avukatından konu ile ilgili danışmanlık ister.
Bosanma Avukatı Kartal
İstanbul Kartal’dan ikametgah eden vatandaşlar boşanma davalarında kendilerini gerek savunma gerek hukuki boyuttaki kazanımları en üst seviyede karşılayabilecek boşanma avukatı isteyebilirler. Burada Avukat Mehmet Ali Helvacı ile irtibata geçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

Kartal Boşanma Avukatı

Kartal Avukat

Kartal İş Kazası Avukatı

Kartal Ölümlü Trafik Kazası Avukatı

Kartal Kira Hukuku Avukatı

“Boşanma Avukatı Kartal” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara