İçindekiler

Soğanlık Yeni Mahallesi Boşanma Avukatı

MAİL DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

BİLGİ: 1982 Yılında Hatay’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini burada tamamladı. 2000 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesine başladı ve 2005 yılında mezun oldu. 2006 yılında Helvacı Hukuk Bürosunu kurdu ve İstanbul Kartal bölgesinde faaliyete başladı. İstanbul boşanma avukatı olarak yüzlerce davaya bakmıştır..

Soğanlık Yeni Mahallesi Boşanma Avukatı

Türkiye Cumhuriyeti bünyesinde Türk medeni Kanunu doğrultusunda evliliklerini gerçekleştiren bireylerin anlaşmalı olarak veya çekişmeli davalar sonucunda boşanmasına imkan tanınabiliyor. Soğanlık Yeni mahallesi boşanma avukatı sayesinde süreci değerlendirebilir, haklarınızı da göz önünde bulundurarak doğrudan yenilenen imkanlara göre hak talep edebilir, çocuğun velayetini alabilirsiniz. Türkiye genelinde avukatlar aracılığıyla gerçekleştirilen boşanma davalarında davayı açan bireyin çok daha hasarsız bir şekilde süreçten yararlanabildiği görülebiliyor. Günümüzde özellikle de yeni imkanlara bağlı olarak ses ve video kaydederek kanıt olacak şekilde mahkemede kullanan bireylerin olduğu biliniyor. Günümüzde tüm faaliyetler kanuna uygun olması halinde Kartal mahkemelerinde ve diğer mahkemelerde de geçerlilik taşıyor.

Boşanma Süreci Sonrası Yoksulluk ve İştirak Nafakası

Eğer çocuk bulunuyorsa ve çocuğun velayetini alacaksanız, eşinizden iştirak nafakası almanız mümkün olacaktır. Bu nafaka sayesinde mağduriyetiniz bir nebze de olsa giderilebilecek ve buna ek olarak eğer nafaka almak için başvuruda bulunursanız, başvurunuz doğrultusunda Soğanlık Yeni Mahallesi boşanma avukatı ile başarıya ulaştığınızda aylık geliriniz olacaktır. Eşinizin aylık gelirine bağlı olarak boşanma sonrasında tazminat alabilirsiniz veya doğrudan nafaka talep edebilirsiniz. Yoksulluk durumunun üstesinden gelinebilmesi, boşanan eşlerden çalışmayanın yoksul kalacak olmasına karşın mahkeme tarafından mağduriyetinin dindirilmesi amacıyla belirli bir miktar alması mümkün kılınabilecektir. Tazminat veya nafaka tutarı tamamen sosyal durumlarına bağlı olarak ve eşlerin aylık gelirlerine bağlı olarak belirlenir. Nafakayı verecek olan kişinin olağanüstü bir şekilde ödeme yapması beklenemeyeceği gibi, gelirine ve giderine göre bir ödeme yapması için girişimlerde bulunulabilecektir.

Boşanmada Anlaşmalı Ve Çekişmeli Dava Farkları

Eğer eşiniz size halen saygılıysa ve boşanma kararınızda ters bir tepki vermeyerek boşanmamak için diretmeyecekse doğrudan anlaşmalı davanın yolu açılmış olacaktır. fakat anlaşmalı dava oluşabilmesi için mutlaka eşlerin 1 yıldan daha uzun bir süre boyunca evli olmaları gerekiyor. Soğanlık Yeni Mahallesi boşanma avukatı ile özel olarak girişimlerde bulunabilir, davayı yönetecek olan avukata tüm detayları anlatabilirsiniz. Çekişmeli davalarda ise bireyler kendi avukatlarını tutarak doğrudan kendi taleplerini belirtecek ve lehlerine olabilecek durumlar öne sürerek İstanbul mahkemelerinde birbirlerinden nafaka veya tazminat almaya çalışacaklardır.

Kartal boşanma Avukatı
Boşanma davalarında kişinin hukuki boyutta kazanımları elde edebilmesi adına avukat oldukça önemlidir detaydır. İstanbul Kartal’da ikamet eden vatandaşlar boşanma avukatına ihtiyaç duydukları takdirde Avukat Mehmet Ali Helvacı ile irtibata geçebilir.

Boşanmada tazminat taksitlendirilir mi?
Boşanmada tazminat talebi gerçekleştirildikten sonra ödenmesi gereken tazminatın taksitlendirilmesi gibi bir durum söz konusu olamaz. Tazminat tek seferde ödenen bir durumdur.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/soganlik-yeni-mahallesi-olumlu-trafik-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/soganlik-yeni-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/anlasmali-bosanma-ve-cekismeli-bosanma-farklari.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/soganlik-yeni-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/soganlik-yeni-mahallesi-avukat.html

1 Yorum. Yeni Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Hemen Ara