Soğanlık Yeni Mahallesi Avukat

Kartal ilçesinin her mahallesinde avukatlık hizmeti veren Helvacı hukuk bürosu boşanma durumlarında icra durumlarında ceza hukukunda gayrimenkul tapu durumlarında miras hukukunda trafik kazası durumunda iş hukukunda işçi sağlığı konusunda ticari hukukta gerçekleşen davalara bakmaktadır. Av. Mehmet Ali Helvacı uzunca bir zamandır çok geniş şekilde avukatlık hizmetleri vermektedir. Bunun sonucunda da başarılı dava sonuçları elde ederek müvekkillerini sürekli mutlu etmişlerdir. Bu sayede Soğanlık Yeni Mahallesi Avukat arayışına son vermiş ve bu bağlamda mahalledeki herkes hukuki bir süreç içine girdiklerinde Av. Mehmet Ali Helvacı ve onun hukuk bürosundan yardım almaya başlamıştır.

Boşanma Davaları

Boşanma süreci aslında son derece zorlu bir süreçtir. Bu davalar anlaşmalı ve çekişmeli olmak üzere ikiye ayrılır. Anlaşmalı boşanma davalarında her iki taraf da birlikte boşanma kararını almışlardır. Bunun sonucunda da eşler aralındaki mal varlığı paylaşımını ve çocuk velayet durumunu da planlamışlardır. Bu durumda Soğanlık Yeni Mahallesi Avukat kapsamında çalışan Av. Mehmet Ali Helvacı anlaşmalı boşanma dilekçesini yazarak aile mahkemesine dava için başvurur.

Çekişmeli boşanma davasında ise eşler arasında bir paylaşım netleşmemiştir. Bunun dışında bazen eşlerden birisi boşanma taraftarıyken diğer boşanmak istemez. İşte Av. Mehmet Ali Helvacı da müvekkili olduğu kişinin isteklerini sağlamak amacıyla arada bir anlaşma sağlar. En sonunda da hem mal varlığı hem de çocuk velayet durumlarına açıklık getirerek müvekkilinin istediği sonuçta davayı bitirirler.

Tüketici Hakları Davaları

Tüketim dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de her gün gerçekleşiyor. Ancak bu bağlamda bazen tüketiciler satın aldıkları malın sorunlu olması ya da ayıplı bir mal olması nedeniyle sorun içine girerler. İşte bu durumda tüketici hakları devreye girer. Soğanlık Yeni Mahallesi Avukat kapsamındaki Av. Mehmet Ali Helvacı tüketicilerin yaşadıkları sorunları düzeltmek ve tüketicinin haklarını korumak adına açılmış davayı sonuçlandırır.

Asliye mahkemelerine açılacak olan davalarda İstanbul ilinin önemli avukatlarından Av. Mehmet Ali Helvacı tüketici hakları davasında müvekkilinin sorununu çözer. Müvekkilinin maddi ve manevi yöndeki zararlarını dava sonucuyla karşılamaya çalışırlar.

Çekişmeli bosanma Davasında maddi durum incelemesi
Çekişmeli boşanma davasında maddi durumun incelemesi, genel olarak velayet verilme sürecinde önem sarf eder. Kişinin maddi durumu yetersiz olduğu takdirde çocuk maddi durumu uygun olan kişide kalır. Maddi durum incelemesi, çekişmeli boşanma davasındaki probleminde bir sebebi olarak görülebilir.
Hangi hallerde boşanma olmaz
Karşılıklı olarak taraflardan herhangi biri davayı gelmediği taktirde davada boşanmak istemediğinin bir gösterisi göstergesi olarak kabul edilir. Karşılıklı olarak boşanmaya karar verildikten sonra taraflardan birisi de itiraz gerçekleştiği durumlarda da, boşanma olmaz.
Hakim boşanma kararı verdikten sonra
Hakim gerek tarafların konuşması, gerek avukatların ifadelerine göre sonuç olarak boşanmaya karar verdiği zaman nafaka ya da tazminat, velayet gibi etmenler ön planda olur. Boşanmaya karar verdikten sonra boşanmanın iptali gibi etmenlerde tebligat verilmeli.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/soganlik-yeni-mahallesi-olumlu-trafik-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/is-kazasinda-ne-yapilmali.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/soganlik-yeni-mahallesi-olumlu-trafik-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/soganlik-yeni-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/soganlik-yeni-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

“Soğanlık Yeni Mahallesi Avukat” üzerine 3 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara