Avukata Sor

Avukata sor bölümü içerisinde yaşadığınız sıkıntıları yazarak danışmanlık yardımı alabilirsiniz. Bu bölüm içerisinde iş yerinizde, aile içinizde yaşadığınız hukuksal problemleri yazabilirsiniz. Avukata soru sor kısmını kullanırken sorularınızı anlaşılır bir biçimde yazmaya özen gösterin. Yazılarınızı yollamadan önce okuyun ve yaptığınız yazım yanlışlarını düzeltin. Bu şekilde sorunuzu daha anlaşılır bir biçimde iletmiş olusunuz.

Avukata Sor Nasıl Kullanılır?

Avukatlık sitemiz içerisinde bulunan bu bölüm günlük hayatınızda karşınıza çıkan hukuksal problemleri yazarak uzman kadromuzda yer alan avukatlardan yararlanabileceğiniz bir bölümdür. Soru sor kısmını kullanarak problemleriniz için gerekli çözümleri ve cevapları kısa bir süre içerisinde alabilirsiniz. Avukata soru yöneltmek için kullanabileceğiniz bu siteye bazı bilgilerinizi girmeniz gerekir. Bu bilgiler;

 • Adınız – Soyadınız
 • Sorun yaşadığınız hukuk alanı ( ceza hukuku, icra hukuku, yabancılar hukuku vs.)
 • Sorunuzun başlığı
 • Sorunuz
 • E posta adresiniz
 • Telefon numaranız
 • Yaşadığınız şehir
 • Yaşadığınız ilçe
 • Kullanıcı adınız
 • Şifreniz.

Yukarıda yer alan bilgileri doğru şekilde girdikten sonra tek yapmanız gereken uzman avukattan gelecek olan cevabı beklemek olacaktır.

Avukata Soru Sorarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Avukata sor bölümü kullanılırken dikkat etmeniz gereken nokta sorularınızı anlaşılır bir biçimde yazmaktır. Sorularınızı yöneltirken şunlara dikkat etmelisiniz;

Konudan Sapmayın: Sorununuz ile ilgili avukata yazarken o konuyla ilgili ayrıntılara sorunuzda yer verin. Bu sorunun dışında kalan kişisel bilgilerinizi paylaşmamaya dikkat edin.

Önce Okuyun sonra Gönderin: Yazdığınız soruyu göndermeden önce okuyun yaşadığınız sorunu ayrıntılı ve anlaşılacak şekilde belirtmiş olmaya özen gösterin.

Bir Yazıda Tek Bir Konu Anlatın: Seçtiğiniz hukuki alan dışında kalan sorularınızı başka bir yazınızda sorun. Bir mesaj metnine birbirinden farklı meseleleri yazmayın. Yalnızca bir konuyu anlatın.

Burada önemli bir nokta vardır. Sorularınız yönelttikten sonra size cevap veren avukat ile aranızda herhangi bir avukat – müvekkil ilişkisi kurulmaz. Avukatın sorunuzu cevaplandırması vekâlet ilişkisi doğurmaz. Avukatın size sunduğu cevaplar gizlidir.

Avukata Sor Bölümünde Nasıl Sorular Sorulmalıdır?

Hukuksal sorunlarınıza hakkında bilgi edinmek için avukata sor kısmını kullanabilirsiniz. Bu bölüm içerisine avukatlara yönelteceğiniz sorular açıklayıcı ve net olmalıdır. İşte soru sormanın önemli noktaları;

 • Sorularınızı sorarken gereksiz detaylara girmekten kaçının sorularınızı yöneltirken konudan sapmamaya çalışın.
 • Avukatlardan iyi ve detaylı bir cevap almak istiyorsanız öncelikle ne zaman kim, nerede, nasıl ve ne gibi soruların cevaplarını içeren bir soru yazısı hazırlamanız gerekir.
 • Sorduğunuz soru kapsamlı ve konunun detaylarına inmelidir.
 • Sorularınızı yöneltmeden önce son kez gözden geçirin.
 • Sorularınızı anlaşılır şekilde sormaya dikkat edin.
 • Örneğin birinin konuşmalarını gizlice dinledim demek yerine birisiyle olan konuşmaları onun izni olmadan kaydetmek suç mudur? Sorusunu sorarsanız daha iyi ve net bir yanıt alabilirsiniz.

Avukata Sor Bölümü Neden Kullanılır?

İnternet üzerinden herhangi bir başvuru işlemi gerçekleştirmeden uzman avukatlara soru yöneltebileceğiniz bu yöntem oldukça avantajlı olduğu için tercih edilir. Bu bölümü kullanarak sorularınıza kısa süre içerisinde cevap bulabilirsiniz.

Whatsapptan avukata soru sor
Mehmet helvacı hukuk bürosu üzerinden 0533 351 98 54 numarasını arayarak ya da whatsapp üzerinden soru sorarak, dava veya davacı olarak bilgi alabilirsiniz.
Telefonla ücretsiz avukat danışma hattı
Ücretsiz danışma için Mehmet Helvacı hukuk bürosunu arayabilir, 0533 351 98 54 numarasıyla irtibat kurarak süreç ve dava hakkında detayları uzmanlara sorabilirsiniz.
Sanal avukat soru sorma
Sanal avukat bürosu bulunmamaktadır. Yasal haklara sahip, Mehmet Helvacı hukuk bürosu ile irtibat kurarak davalı veya davacı olarak bilgi alabilirsiniz.
Avukata soru sorma ücreti
Avukata danışma ücreti büronun uyguladığı yöntemlere göre değişmektedir. Dava hakkında detaylı bilgi almak için büroyu ziyaret edebilir, süreç hakkında danışmanlık hizmetinden yararlanabilirsiniz.
İş Kanunu avukata sor
İş kanunu için Mehmet Helvacı Hukuk bürosuna info@mehmethelvaci.av.tr üzerinden mail atarak bilgi alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/ramazanoglu-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/soganlik-yeni-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/haklar-ve-sikca-sorulan-sorular-bosanmayi-ogrenin.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/beykoz-pasamandira-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/arnavutkoy-mustafa-kemal-pasa-mahallesi-avukat.html

“Avukata Sor” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara