MAİL DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

BİLGİ: 1982 Yılında Hatay’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini burada tamamladı. 2000 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesine başladı ve 2005 yılında mezun oldu. 2006 yılında Helvacı Hukuk Bürosunu kurdu ve İstanbul Kartal bölgesinde faaliyete başladı. İstanbul boşanma avukatı olarak yüzlerce davaya bakmıştır..

Ramazanoğlu Mahallesi Kira Hukuku Avukatı

Pendik gelişen ve nüfus bakımından da her gün giderek artış göstermekte olan yerleşim yerlerinden bir tanesidir. Siz de bu semt içerisinde kendinize bir yaşam alanı oluşturmak isterseniz emlakcıları aracı koyarak ya da sahibinden daire bularak oldukça kısa bir sürede kiracı olabileceğiniz uygun bir daire ve ev sahibi bulabilirsiniz. Ramazanoğlu mahallesi kira hukuku avukatı aracılığı ile oldukça kısa bir sürede kiracı olarak ya da ev sahibi olarak karşı karıya kalmış olduğunuz sorunlara çözüm geliştirebilirsiniz.

Kira Hukuku ve Kiracı Haklarının İşleyişi

Ramazanoğlu mahallesi kira hukuku avukatı aracılığı ile sorunlu olan bütün ilişkileri ve sıkıntıları çözümleyebilirsiniz. Kira hukuku konusunda özellikle kiracı haklarının korunması konusunda dikkat edilmesi gereken noktalar genel olarak şu biçimde sıralanmaktadır;

  • Kiracı haklarının muhafaza edilmesi ile alakalı olarak kişilerin kesinlikle sözleşmenin başlangıç ve bitiş tarihi ile alakalı olan noktalar karşımıza çıkmaktadır. Kiracıların hakları sözleşme ile evde bulunması gereken süre de net olarak belirlenmektedir.
  • Dikat çeken noktalardan bir diğeri de depozitodur. Ev sahibinin daireyi kiracıya teslim ettiği şekilde teslim alması gerekmektedir. Kiracı eve zarar vermiş ise depozitosundan düşmektedir. Evin durumunda herhangi bir sıkıntı yoksa ev sahibi kiracıya bu depozitoyu yeniden sağlamaktadır ve iade etmektedir.

Husumetli Davalarda Nasıl Bir Yol İzlenmelidir?

Ramazanoğlu mahallesi kira hukuku avukatı aracılığı ile anlaşmazlıkları çözebilirsiniz fakat iş birliği içerisinde olduğunuz avukatın bu konuda uzman olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bunu avukat ile temsilcilik vermeden ve anlaşma sağlamadan önce araştırmalısınız. Kira hukuku konusunda uzman olan avukatların İstanbul’da oldukça çok sayıda olduğu da bilinmelidir. Ücretlendirme konusunda da endişe etmemelisiniz elde edeceğiniz gelir ödemenizden çok daha yüksek olacaktır. İstanbul kapsamında ev sahibi olmak da kiracı olmak da hukuki bir destek olmadan sakıncalar ortaya çıkarabilecek noktalardandır. Bu denli büyük bir şehirde profesyonel yardım almadan alım satım ya da kiralama gerçekleştirmemeniz tavsiye edilmektedir. Bu konular ile alakalı olarak karşı karşıya kaldığınız sorunları da bireyselden ziyade hukuki temsilciniz ile çözmeniz çok daha mantıklı olacaktır.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/ramazanoglu-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/ramazanoglu-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/ramazanoglu-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/baklaci-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/ramazanoglu-mahallesi-bosanma-avukati.html

 

1 Yorum. Yeni Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Hemen Ara