Girne Mahallesi Ölümlü Trafik Kazası Avukatı

Trafik kural ihlali ve dikkatsiz sürücüler nedeniyle her gün trafik kazaları gerçekleşiyor. Kazalarda genç yaşlı çoğu kişi hayatını kaybediyor. Hayatını kaybeden yakınları ani oluşan ölüm sonrasında ekonomik ve psikolojik anlamda yıpranıyor. İhmal ve dikkatsizlik nedeniyle hayatını kaybeden kişilerin yakınları haklarını aramak için çeşitli mahkemelere başvuruyor. Girne Mahallesi ölümlü trafik kazası avukatı, trafik kazasına neden olan tüm konular hakkında gerekli araştırmaları yapıyor. Maltepe ilçesindeki ofisimizde işlemler yürütülüyor.

Destekten Yoksun Kalma Tazminatı

Trafik kazasında hayatını kaybeden kişinin yakınları, Anayasa mahkemesine destekten yoksun kalma tazminat davası açabilir. Girne Mahallesi ölümlü trafik kazası avukatı mahkemelerde ölen kişinin hayatı boyunca bakmakla yükümlü olduğu kişilerin durumlarını inceler. Destekten yoksun kalma tazminat davası, trafik kazasında ölen kişinin yaşamı boyunca baktığı ve gelir sağladığı kişilere destek verilmesini sağlar. Maddi tazminat davası içerisinde manevi tazminat davası da açılır. Her iki davada da mağdur olan kişilere ekonomik ve psikolojik destek sağlanır. Maddi ve manevi tazminat davalarında, ölen kişinin ardından yakınlarının hayatlarına normal süreçte devam etmesi sağlanır.

Destek Yoksunu Kalma Tazminat Davası Nasıl Açılır?

Destek yoksunu kalma tazminat davası için ilk olarak ölen kişinin ekonomik durumu araştırılır. Ekonomik gelir belirlendikten sonra kişinin bakmakla yükümlü olduğu kişiler belirlenir. Trafik kazasında ölen kişini tüm yakınları tazminat davasına başvurabilir. Ancak, ölen kişi hayattayken yardım etmediği ve destek vermediği kişilere tazminat verilmez. Maddi ve manevi tazminattan hak almak için, ölen kişinin hayattayken yardım ettiğini ispatlamak zorundasınız. Ölen kişinin hayattayken ekonomik bir geliri yoksa destek yoksunu alma tazminat davası açılamaz.

Davalara, ölen kişinin sadece yakınları başvurabilir. İstanbul ve ilçelerinde bulunan avukat büroları, destek yoksunu kalma tazminat davasında birçok kişinin hakkını korumuştur. Alanında uzman avukatlar, davaların seyrini değiştirebilir ve hakların alınmasında mağdurlara yardımcı olur. Mağdur kişiler tazminat davası için trafik kazasının gerçekleştiği şehirdeki mahkemelere başvurabilir. Yıllar süren davalarda tazminat ve hak talepleri zaman aşımına uğrayabilir ve mağdur kişiler haklarını alma konusunda zorlanmaktadır.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/cinar-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/girne-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/girne-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/girne-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/girne-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

Yorum yapın

Hemen Ara