Girne Mahallesi Boşanma Avukatı

İkamet ettiğini yer eğer Maltepe ve çevresi ise, vekalet vermek için uygun bir avukat bulmanız son derece kolay olacaktır. Özellikle Girne mahallesi boşanma avukatı konusunda bir arayışınız söz konusu ise ehil bir avukata vekalet vererek davanızı emin ellere teslim edebilirsiniz. Çünkü boşanma davaları eğer yeterli önem gösterilmezse kişinin sırtında bir ömür yük taşımasına vesile olabilir.

Boşanma Davalarında Nafaka İstemi

Boşanma davalarında eşlerden bir tanesi eğer evliliğin bitmesi sonucunda yoksulluğa düşeceğini ifade ediyorsa ve yeterli gelir kaynağı yoksa, nafaka talebinde bulunabilir. Bu nafaka diğer tarafın maddi gücü ekseninde olmalıdır.

Karşınıza böyle bir durum çıkmışsa veya bir nafaka talebinde bulunmaya hazırlanıyorsanız Girne mahallesi boşanma avukatı ile nafaka konusunu ayrıntılı olarak konuşabilirsiniz.

Nafaka tutarı belirlenirken her iki tarafın da çıkarı gözetilir. Nafaka isteyen kişinin hayatını idame ettireceği ancak nafaka verecek kişinin de müşkül duruma düşmeyeceği bir tutar belirlenir. Nafaka tutarı belirlenirken aşağıdaki hususlar dikkate alınır.

  • Eşlerin söz konusu olan evlilikten olma çocuk sayısı,
  • Geçmiş davalarda verilen kararlarda hükmedilen nafaka tutarları,
  • Boşanan kişilerin her birinin ailevi durumları ve aileleri ile olan ilişkileri

Terk Sebebi İle Açılan Boşanma Davaları

Çok sık rast gelinen dava tiplerinden bir tanesi de eşlerden birinin evi terk ettikten sonra açılan bu tür davalardır. Ancak bu davanın görülebilmesi için sadece bir tarafın evi terk etmesi yeterli bir sebep değildir. Terk durumunun belirli bir süre devam etmesi ve geri dönme konusunda verilen ihtara da uyulmamış olması gerekir.

İlk etapta başvuru yapılabilmesi için gerekli olan süre altı aydır. Yani kişinin ortak oturulan konuta altı aydır hiç uğramamış olması gerekir. Daha sonra hakim bu durumun iki ay içinde bitirilmesi konusunda bir ihtar verir. Bu ihtara da uyulmazsa o zaman dava görülmeye başlanır. Konu oldukça detaylı olduğu için Girne mahallesi boşanma avukatı ile konuşmanız daha faydalı olacaktır.

İçinde bulunduğumuz dönemde bu sebeple hem İstanbul hem de diğer illerde birçok dava devam halindedir.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/girne-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/girne-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/girne-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/girne-mahallesi-olumlu-trafik-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/terk-nedeni-ile-nasil-bosanilir.html

“Girne Mahallesi Boşanma Avukatı” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara