Sülüntepe Mahallesi Kira Hukuku Avukatı

Pendik bölgesinde ev arama süreci ile uğraşan ya da evini kiraya vermek isteyen kişilerin kesinlikle uzmanlar öncülüğünde bilgilendirme almaları gerekmektedir. Sülüntepe mevkiinde konu hakkında oldukça bilgili olan avukatların söz konusu olduğunu ve ücretlendirmelerinin de makul olduğu belirtilmesi gereken noktalardan bir diğeridir. Sülüntepe mahallesi kira hukuku avukatı aracılığı ile gerekli olan temel bilgileri alarak evin kiraya verilmesi veya anlaşmazlıkların çözümlenmesi konusunda adımlar atarsanız bu durumun sizin için çok daha ağlıklı bir biçimde ilerleyeceği ve en azından maddi açıdan ve hukuki bağlamda bir sorun yaşamayacağınız garanti edilmektedir.

Kira Hukuku ve Bazı Detaylandırılmış Bilgiler

Sülüntepe mahallesi kira hukuku avukatı seçiminizi yaptıktan sonra avukatınızdan bazı temel bilgileri almanız gerekmektedir;

  • Kiracıya verilen evin döviz üzerinden değerlendirilmesi söz konusu olursa 5 sene içerisinde kura bağlı bir artışın yapılması söz konusu olmayacaktır.
  • Kira bedelin belirlenmesi ile alakalı olarak bir ihtilaf meydana gelirse kiranın belirlenmesi konusunda bir dava açabileceğinizin de farkında olmalısınız. Bu tip durumlarda kişilerin kira bedelleri hakim tarafından belirlenmektedir.
  • Emsal evlerin kira bedellerine bakılarak kiranın belirlenmesinde en azından objektif temeller kullanılmaktadır.

Bu bilgiler eşliğinde işlem gerçekleştirilmesi söz konusu olursa ikili ilişkilerde ve maddi boyutta bir sıkıntının çıkma olasılığını da direkt olarak düşürmüş olursunuz.

İstanbul’da Kiracı Haklarının Muhafaza Edilmesi

Sülüntepe mahallesi kira hukuku avukatı bilgilendirilmesi ile hareket eden kiracıların ev sahiplerine karşı hukuki olarak bir sıkıntılarının bulunmayacağının da ayrıca belirtilmesi gerekmektedir. Kiracı haklarının koruma altına alınması söz konusu olduğu zaman özellikle şu noktaların dikkat çektiği göze çarpmaktadır;

  • Kira sözleşmesinin başlangıç tarihi
  • Kira sözleşmesinin bitiş aşaması
  • Depozito bedeli
  • Ek ücretlendirmeler
  • Kiradaki artış yüzdesi
  • Kiranın kaç senede bir artırılacağı

İstanbul’da ev sahibi ve kiracı opsiyonunun da oldukça yüksek olması sebebi ile kişilerin seçimlerini yaparken kendi standartlarını ortaya koymaları gerekmektedir. Bu şekilde sorunsuz olarak anlaşabileceğiniz bir kiracı ya da ev sahibi bulma imkanını da elde etmiş olursunuz.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/findikli-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/suluntepe-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/suluntepe-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/suluntepe-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/suluntepe-mahallesi-avukat.html

“Sülüntepe Mahallesi Kira Hukuku Avukatı” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Hemen Ara