0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Uğur Mumcu Mahallesi Boşanma Avukatı

Türkiye genelinde geçerli olan ve Türk Medeni Kanunu bünyesinde yer alan Uğur Mumcu Mahallesi boşanma avukatı ile iletişime geçebilir ve boşanma süreciyle ilgili bilgi edinebilirsiniz. Son dönemde oldukça sık bir şekilde karşılaşılan evlilik içi sorunlar nedeniyle özellikle de avukatla görüşen herkesin günümüzde özel girişimlerde bulunması kolaylaşıyor. Kartal ve çevresinde gerçekleşen boşanma girişimlerinde Mehmet Ali Helvacı ile iletişime geçebilir, şiddetli geçimsizlik, aldatma, terk ve daha pek çok durumda doğrudan ortaya çıkabilecek maddi ve manevi yoksunluklar için de dava açılması sağlanabilir.

Boşanma Davalarını Kim Açmalı?

Boşanma davalarında taraflardan illa ki mağdur olanın dava açması beklenmemesi gerekiyor. Eğer ilişkinin bittiği düşünülüyorsa, taraflar boşanma konusunda anlaşmışsa veya eşlerden biri diğeri tarafından sürekli olarak mağdur ediliyorsa dava açabilir. Genellikle mağdur eden tarafın boşanmak istemediği görülüyor ve bundan dolayı davayı ilk açan taraf sürekli olarak mağdur edilen eş oluyor. Uğur Mumcu Mahallesi boşanma avukatı ile birlikte geçimsizlik durumunda davayı son derece hızlı bir şekilde açabilirsiniz. Eğer eşinizle boşanma konusunda anlaşırsanız dava ortalama iki ila dört aylık bir zaman diliminde istediğiniz biçimde sonuçlanabilecektir. Eğer anlaşamazsanız ve çekişme ortaya çıkarsa ise dava 1 yıldan daha fazla sürebilir.

Kadının Boşanma Sonrasında Bekleme Süresi Nedir?

Erkeklerde bulunmayan ve sadece kadınlar için geçerli olan, kadınlarda boşanma sonrası bekleme süresi, herhangi bir nedenden ötürü tedbir olarak tanımlanıyor. Tamamen cinsiyetçi bir anlayış olduğunu öne sürenlerin bulunduğu gibi, tamamen genel evlat sorunlarının ortadan kaldırılmaya çalışılmasından kaynaklandığı da belirtilebiliyor. Eğer boşandıktan sonra hızlı bir şekilde yeni bir evlilik yoluna girilmek isteniyorsa erkekler isterlerde aynı gün veya ertesi gün dahi rahatlıkla evlenebileceklerdir. Uğur Mumcu Mahallesi boşanma avukatı sayesinde her türlü boşanma girişiminde bulunulabilir ve istenirse kadının hamile olmadığı da ispatlanarak 300 günlük olan bekleme süresi kaldırılabilir. Bu süre nedeniyle pek çok kişi büyük sorunlar yaşayabiliyor ve evlenecekleri esnada birden evlilik kararından vazgeçilebiliyor. İstanbul ve çevresinde başvurularınızı Mehmet Ali Helvacı ile gerçekleştirebilir ve doğrudan bekleme süresini kaldırarak süreci kendiniz yönetebilirsiniz.

Call Now Button