Yakacık Yeni Mahallesi Boşanma Avukatı

Hayatımızın bir kısmında belirli insanlar ile birlikte olup evlenme işlemini gerçekleştirebiliyoruz. Aynı zamanda bu evlilik dönemimiz kısa sürerek eşimiz ile yollarımızı ayırmamız gerekebiliyor. Boşanma davaları ise bu sebepten dolayı ömrümüzde karşımıza çıkabilecek hukuki durumlardan biridir. Yakacık yeni mahallesi boşanma avukatı Mehmet Ali Helvacı bu hukuki süreçte sizi savunabilir. Boşanma davaları iki tarafın ya da tek tarafın kararı üzerine davalı ve davacı olarak açılmaktadır. Bu davaların kısa sürede sonuca ulaşabilmesi için de boşanma sebeplerinizin güçlü ve doğru olması oldukça önemlidir. Anlaşmalı boşanmalar ise iki tarafında boşanmak istemesi ile kolayca gerçekleşebilir.

Boşanma Davasında Velayet

Evlilikte taraflar anlaşamayıp boşanma davasına başvurabiliyor. Tabii farklı boşanma sebepleri ile karşılaşmakta mümkün. Boşanma davasında genellikle oluşan problemlerden biri de çocuklarının velayetidir. Her iki tarafta velayeti isterse ilk olarak geçici velayet verilir ve dava uzun bir süre sürebilir. Yakacık yeni mahallesi boşanma avukatı bularak davanızı kendi yönünüzden savunma fırsatı yakalayabilirsiniz. Velayet verilirken çocuk belirli bir yaşa gelene kadar annede kalmalıdır. Bu yaş aralığında velayetin annede olma durumu ise ev haline bakılarak ve annenin istemesi ile mümkün olmaktadır. Kartal semtinde yaşayan kişiler boşanma davalarında avukat bulmak isterlerse Avukat Mehmet Ali Helvacı’dan yardım alabilirler. Boşanma davasında velayeti bir taraf isterse hâkim o tarafın ev haline ve yaşam ortamına bakarak velayetin o tarafta olacağına karar verir.

Boşanmak İçin Geçerli Sebepler

Evlilikte karşılıklı olarak anlaşmalı boşanma istenirse bu boşanmanın gerçekleşmesi evliliğin 1 yılı doldurması ile meydana gelir. Boşanmak isteyen çiftler genellikle anlaşmalı boşanma davaları açarak ve şartları yerine getirerek boşanma işlemini gerçekleştirebilir. Eğer tek taraflı boşanma isteği olur ise karşı taraftan neden boşanmak istediğine dair geçerli bir sebep sunması gerekir. Bu sebepler;

  • Karşı taraftan ağır darp ve şiddet görme,
  • Evlilik ortamının kurulamaması gibi birçok sebep bulunur.

İstanbul ilinde boşanma davası açmak isteyenler ilk olarak kendilerine başarılı bir avukat bulmaları gerekir. Yakacık yeni mahallesi boşanma avukatı Mehmet Ali Helvacı’na da başvurabilirsiniz.

Anlaşmalı boşanmada Baro avukat verirmi
Herhangi bir hukuki baroya müracaat edildiği takdirde Anlaşmalı boşanma için avukat verilebilir. Burada Avukat Mehmet Ali Helvacı’nın Barosu ziyaret edildiği takdirde anlaşmalı boşanma sürecinde danışmanlık hizmetinin alınması mümkün.
Boşanma avukat numaraları
Boşanma avukatı, boşanma davalarında kişinin hukuki boyutta kazanım elde edebilmesi adına yardımcı olur. Boşanma avukatı Avukat Mehmet Ali Helvacı’nın resmi web sitesi bünyesindeki irtibat kanalları üzerinden iletişime geçtiğiniz takdirde boşanma süreciyle ilgili danışmanlık hizmetinden faydalanabilirsiniz.
İstanbul boşanma avukatı telefon
İstanbul’da ikametgah eden vatandaşlar bir boşanma avukatına ihtiyaç duydukları takdirde Avukat Mehmet Ali Helvacı ile irtibata geçebilirler. Avukat Mehmet Ali Helvacı danışmanlığı için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yakacik-yeni-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yakacik-yeni-mahallesi-olumlu-trafik-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yakacik-yeni-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/arnavutkoy-islambey-mahallesi-anlasmali-bosanma.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yakacik-yeni-mahallesi-avukat.html

Yorum yapın

Hemen Ara