Yakacık Yeni Mahallesi Avukat

Her ne kadar toplumlarda uyulması gereken zorunlu hukuk kuralları olsa da yine de insanlar arasında anlaşmazlıklar ya da bu kurallara uymama gibi durumlar oluşabilir. Bu gibi durumlarda devreye Kartal ilçesinde bulunan Helvacı hukuk bürosu giriyor. İkamet ettiği bölgede hukuki süreç içine girecek bireylere gerek bilgi konusunda gerekse de avukatlık hizmeti konusunda tüm hizmetler veriliyor. 10 yılı aşkın süredir de var olması nedeniyle çok deneyimli ve tecrübeli bir yapıya gelmiştir.

Yakacık Yeni Mahallesi Avukat kapsamında hizmet veren Av. Mehmet Ali Helvacı icra hukuku boşanma davası ticari hukuk ceza hukuku miras davası iş hukuku işçi kazaları gayrimenkul sorunları gibi daha bir çok alanda avukatlık hizmeti veriyor. Bu sayede yakacık mahallesinin insanlarının hukuki süreçlerinde onlara kaliteli ve profesyonel bir avukatlık hizmeti sağlıyor.

Helvacı Avukatlık Bürosu Boşanma Davalarıyla İlgileniyor

Evlilik gibi boşanmak da son derece sıradan bir durumdur. İnsanlar şiddetli geçimsizlik içinde yürütmeye çalıştıkları evliliklerini bitirmek için aile mahkemesine başvurur ve boşanırlar. İşte bu süreçte gerekli olan tüm bilgileri Yakacık Yeni Mahallesi Avukat olarak da bilinen Av. Mehmet Ali Helvacı dan alabilirsiniz.

Uzun yıllardır boşanma konusunda davalara giren Av. Mehmet Ali Helvacı hem anlaşmalı hem de çekişmeli boşanma davalarında müvekkillerinin istekleri doğrultusunda onlara en kaliteli avukatlık hizmeti veriyor. Çiftler arasındaki mal varlığı paylaşımı ve çocuk paylaşımı konusunda gerekli anlaşmaları hukuki süreç çerçevesinde yapıyor.

Helvacı Avukatlık Bürosu Kira Hukuku Davalarıyla İlgileniyor

Yakacık Yeni Mahallesi Avukat kapsamında senelerdir çalışan Av. Mehmet Ali Helvacı kiracı hukuku alanında açılan davalarla da ilgileniyor. Kira sözleşmesine kiracının ya da ev sahibinin uymaması durumundan kaynaklı bir şekilde açılan bu davalarda maddi tazminat bile karşı taraftan alınabiliyor.

Kiracı ve ev sahibi arasındaki anlaşmazlık sonrasında hem ev sahibi haklarına hem de kiracı haklarına bakılarak hangi tarafın suçlu olduğu belirleniyor. Buna göre de mahkemede karar bağlanıyor. İstanbul ilinde kira hukuku davalarında kaliteli bir avukat tutmak isterseniz Av. Mehmet Ali Helvacı bu konuda aradığınız isimdir.

Evi terk Eden kadının Boşanma davası açması
Boşanma davası açabilmek için belirli sebepler yer edilir. Bu sebepler içerisinde evi terk etmede davanın açılması ve işleyiş göstermesi adına büyük bir öneme sahiptir. Evi terk eden kadının boşanma davası açması, evi terk etme sebebine göre farklılık sağlar. Şiddetten ya da belirli etmenlerden kaçarak evi terk etmiş ise bu durum ispatlarla kanıtlayarak, davada haklı kazanımlar elde edebilir.
Aldatan kadının boşanmadaki hakları
Aldatan kadının boşanma da birçok hakkı bulunur. Bu haklar yasal haklarıdır. Nafaka velayet gibi etmenlerden yararlanır. Aldatan kadın ispat ve deliller ile bu duruma kanıtladığı takdirde hukuki boyutta gibi çok kazanından da fayda sağlar.
Evi terk Eden kadın çocuğu yanında tutmak
Evi terk eden kadın şiddetten ya da belirli etmenlerden dolayı evi terk etmiş ise açılan dava ile birlikte velayet hakkına sahip olabilir. Ancak evi terk eden kadın keyfi olarak bir terk etme gerçekleştirmişse, velayetin çocuğun yaş sınırına göre babada kalması uygun olur.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/orhantepe-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/gocbeyli-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/fevzi-cakmak-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yakacik-yeni-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yakacik-yeni-mahallesi-olumlu-trafik-kazasi-avukati.html

“Yakacık Yeni Mahallesi Avukat” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Hemen Ara