0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Yakacık Yeni Mahallesi Kira Hukuku Avukatı

Kiraya ilişkin yaşanan bir dizi sorunlar, yine hukuk çerçevesinde düzenlenmeli ve sürdürülmelidir. Bunun içinde var olan genel yapılar incelendiğinde, kiralara ilişkin birçok çeşitli mevzuatların meydana geldiği görülür. Kartal ‘da meydana gelen kira problemleri, kiracı ile kiralayan arasındaki anlaşmazlık, inat, çelişki ve gurura kadar giden yolları kapsayabilir. Bu yüzden de Yakacık Yeni Mahallesi kira hukuku avukatı olarak faaliyetlerini gösteren Avukat Mehmet Ali Helvacı, profesyonel bir çalışma ile kiralara ait yaşanan sorunların giderilmesini sağlar. Hukuksal sorunların giderilmesini ise tecrübesi ve uzun yollardan beridir bu tarz davalar ile uğraşması en önemli sebeplerden bir tanesi olmuştur.

Kiranın Hukuksal Sorunları Neler?

Kira hukukuna ait yaşanan sorunlar, en temel ve bilineni kiracının kirayı ödememesi ya da kiralayanın kiracının sözleşme dışında erken çıkmasını istemesi gibi durumlar oluşturabilir. Burada işleme tabii olan konular elbette bunlar ile sınırlı değildir. Yakacık Yeni Mahallesi kira hukuku avukatı birçok kira sorunlarına ilişkin tecrübe elde etmiş ve bunları kendi müvekkilleri adına çözümlemiştir. Buna göre;

  • Yapılan kira sözleşmesinin feshi çalışmaları,
  • Yaşanan bir dizi probleme karşı istenilen tazminat,
  • Kira tutarının belirlenmesi ve sözleşmenin hazırlanmasında avukatın desteği,
  • Ödenen düzenli aylık kira miktarındaki artış ya da azalmaların belirlenmesi,
  • Tahliye taahhüdünün hazırlanması,
  • Kira alacağının tahsilinin gerçekleşmesi adına icra takipleri,
  • Ödenmemekte ısrar edilen kira bedeli dolayısı ile tahliye davaları

Bunlar arasında yerini alır. Her birine uygun bir metot geliştirmek ve metotların kira hukukuna uyumlu hale getirilmesi de avukatın görevidir. Bu görevin sağlıklı süreçler içerisinde, Avukat Mehmet Ali Helvacı tarafından geliştirilerek, uygun bir düzemde sağlandığını görebilmekteyiz.

Kira Hukukunu Uygulama Becerisi

Avukat seçimleri sizin yaşadığınız kira problemlerinin giderilmesini için hayati önem taşır. Bu yüzden tecrübe önemlidir ve 2006 senesinden beridir gelen tecrübe İstanbul üzerinde Avukat Mehmet Ali Helvacı tarafından sürdürülür. Kira hukuklarında tüm ihtilafın uygun ölçeklerde giderilmesi için avukatlık hizmetini Yakacık Yeni Mahallesi kira hukuku avukatı statüsü ile de sunar. Böylece İstanbul’da birçok bölge üzerinde avukatlık hizmetini sağlayarak, var olan ihtilafları, profesyonel ve tecrübeli kavramları ile ilişkilendirerek vermektedir.

Call Now Button