Arnavutköy Terkos Mahallesi İş Kazası Avukatı

Terkos Mahallesi iş kazası avukatı, farklı meslek gruplarında çalışan ve kaza geçiren kişilerin her türlü hakkını maddi ve manevi olarak almak adına müşteri kabul etmektedir. Bu açıdan bakıldığı zaman son derece kritik bir görevi vardır.

Terkos Mahallesi İş Hukuku Avukatı

Arnavutköy iş kazası avukatı olarak bilinen uzman kişinin yardımcı olduğu daha farklı davalar da vardır. Bunların tümü, 4857 sayılı kanun çerçevesinde görülmektedir. Buna iş ve işçi hukuku adı verilmiştir. Hem işçiye hem de işverene bazı haklar tanımıştır. Bunun yanı sıra sorumluluklar da açık bir biçimde belirtilmiştir.

İş hukuku davalarında ortaya çıkan konular arasında SGK tarafından oluşturulmuş mevzuatların öncül olduğu ihtilaflar yer alır. Ayrıca ihbar tazminatı, iş sözleşmesinin haksız gerekçeler üzerinden feshedilmesi, kıdem tazminatı, fazla mesai ücretlerine yönelik davalar da söz konusudur.

Terkos Mahallesi İşçi Avukatı

Arnavutköy ilçesindeki işçi avukatının görev tanımı bellidir. Kanunda ifade edilmiş hükümlere ters hareket eden işyerinin yarattığı mağduriyete karşı işçiyi savunmak gibi bir hizmet vermektedir. Yukarıda belirttiğimiz durumlar buna en güzel örnektir.

Terkos Mahallesi İş Kazası Tazminatı

Arnavutköy iş kazası ile alakalı olarak bir tazminat sürecinin olduğundan bahsetmek lazım. Bu davayı avukat açar. Duruma göre davanın niteliği maddi olabilir. Manevi tazminat davaları da söz konusu olabilmektedir. Zaman aşımı anlamında 10 yıllık bir süre belirlenmiştir.

İs Kazası Avukat Ücretleri
İş kazası davalarında avukatların alacakları ücretlerin miktarı davaların değerine ve türüne göre değişim göstermektedir. İş kazası davalarında ise avukatlar değerin %15 ila %25 arasında alacağı hakkı kendisi belirlemektedir.
İs Kazası Tazminat Hesaplama
İş kazalarında tazminat hesaplamaları kişilerin mesleklerine, aldıkları maaşlara, kaza sonrası olan sakatlık oranına, kaza yılına ve haklılık payına bakılarak hesaplanmaktadır.
İs Kazası Geçirdim
İş kazası geçiren kişilerin yaşadıkları durum eğer işverenlerinin bir suçu ise kişilerin kendi haklarını savunma hakları bulunmaktadır. Bu sebeple maddi ve manevi davalar açılabilinir.
İs Kazası Geçirdim Tazminat Alabilirmiyim
İş kazalarında tazminat alabilmek için gerekli koşulların sağlanmış olması gerekmektedir. Örneğin kişilerin iş görememezlik raporu almış olmaları gerekmektedir.
İs Kazasında Şikayet Süresi
İş kazası geçirmiş olan kişiler ya da bu kişilerin yakınları en fazla 10 sene bekleyebilmektedir. Aksi durumda davaları zaman aşımına uğrayarak geçerliliğini yitirmektedir.
İş Kazası Tutanağı Tutulmazsa Ne Olur
İş kazası tutanağı tutulmadığı takdirde işveren konumunda olan kişilere idari para cezası uygulanmaktadır. Tutanaklar o kazayı belgeleyen resmi evraklardır bu sebeple bir kaza anında kişilerin ilk iş olarak bu bildirimi yapmaları gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/arnavutkoy-terkos-mahallesi-anlasmali-bosanma.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/arnavutkoy-terkos-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/is-kazasi-tazminat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/arnavutkoy-anlasmali-bosanma.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/velibaba-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

“Arnavutköy Terkos Mahallesi İş Kazası Avukatı” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara