Bahçelievler Mahallesi Ölümlü Trafik Kazası Avukatı

Pendik ilçesinde ve İstanbul’un diğer bir çok ilçesinde her yıl yüzlerce trafik kazası yaşanmakta ve yapılan ihmalllerden dolayı kimi kazalar da üzücü bir şekilde ölümle sonuçlanmaktadır. Çok sayıda alanında deneyimli trafik kazası avukatı da mağdur olanların haklarını  en iyi şekilde aramaya çalışmaktadır. Bahçelievler mahallesi  ölümlü trafik kazası avukatı sizlere gereken bilgilendirmeyi yapacak ve açabileceğiniz davalar, kazanabileceğiniz maddi ve manevi haklarla ilgili ayrıntılı açıklama yapacaktır.

Trafik Kazalarında Nasıl Tazminat Davaları Açılabilir?

Trafik kazalarında genel olarak tazminat davalarını ikiye ayırırsak bunlar maddi tazminat davaları ve manevi tazminat davaları olarak ayrılacaktır. Eğer maddi tazminat davalarının  neler olduğunu merak ediyorsanız bunları da üç başlık altında toplayabiliriz. Cenaze giderleri, tedavi giderleri ve yoksun kalma tazminatı olarak söyleyebiliriz. Cenaze giderleri tazminat davası çlen kişinin tüm cenaze masraflarının üstlenilmesi için kişi ya da kurumlara açılabilir. Tedavi giderleri tazminatı da kişi hemen ölmemişse ve hastanede kalmış, ameliyat olmuş ya da benzeri müdahalelerden geçmişse, o zaman tüm hastane masraflarının giderilmesi için istenecek olan tazminattır. Maddi tazminatta son olarak yoksun kalma tazminatı vardır. Bu da ölen kişiden mahrum kalınması sonucunda hem birinci derece yakınlarının hem de akrabalık bağı bulunmayan kişilerin açabileceği bir davadır. Bahçelievler mahallesi  ölümlü trafik kazası avukatı sizin trafik kazanızın durumuna göre açılabilecek davaların neler olduğunu daha net bir şekilde size anlatacaktır.

Trafik Kazalarında Tazminat Davası Zaman Aşımı Süresi Nedir?

Kanunların belirttiğine ayrıntılı olarak bakılırsa hem maddi tazminat hem de manevi tazminat davası açmak için belirlenen süre 1 yıldır. Yani dava açmak isteyen kişi kazanın peşinden bir yıl müddetle davayı açabilecektir. Bu süreden sonra dava zaman aşımına uğramış olacaktır. Bahçelievler mahallesi  ölümlü trafik kazası avukatı size süreyle ilgili de bilgilendirme yapacaktır. Ancak önemli olan dava sigorta şirketine karşı açılıyorsa bu sürenin 2 yıla uzayacak olmasıdır. İstanbul içerisinde zaman aşımına uğrayan ve mağdur olanların hakettiğini alamadığı çok dava olduğundan avukatla iş birliği yapmanız gerekir.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/bahcelievler-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/bahcelievler-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/emirli-mahallesi-olumlu-trafik-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/bahcelievler-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/bahcelievler-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

“Bahçelievler Mahallesi Ölümlü Trafik Kazası Avukatı” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara