Bahçelievler Mahallesi İş Kazası Avukatı

Öncelikle her bir işçinin çalışmış olduğu işyerinde belirli sorumlulukları vardır. Ama bu sorumluluk tek taraflı değildir. Aynı şekilde işyerinin de işverenin de yine işçi üzerinde sorumlulukları bulunuyor. Öncelikle can güvenliği bunların başında yer alıyor. İş sağlığı ve güvenliği önlemlerinin alınması, daha sağlıklı bir çalışma alanı için hayli önemlidir. Tabi ki de bir işçinin başına bu aşamada bir hal geliyorsa hem maddi hem de manevi bir dava açma hakkı olduğunu görebiliyorsunuz. Bahçelievler Mahallesi iş kazası avukatı ile haklarınızın ne olduğunu tam olarak öğrenebilir, maddi ve manevi tazminat davası açarak mağduriyetinizi giderebiliyorsunuz. Pendik üzerindeki hukuk büroları bu konuda sizlere hizmet veriyor.

İş Kazalarında İş Hukuku Durumu

Hem ruhsal olarak hem de bedensel olarak bir zarar olması söz konusudur. Aynı zamanda kaza sonucunda işçinin ölmesi durumu da yaşanabilir. Bu gibi durumlarda ise işçi ailesinin davayı yönetmesi ve hakkı araması gerekiyor. Eğer ki bir işçi burada hayatını kaybediyorsa o zaman yaşanan durum için hem maddi hem de manevi tazminat davası açılmalıdır. Zarara uğrayan işçi ya da yakınlarının belirli bir miktar yardımı da işveren üzerinden alması çok önemlidir. bu tarz davaların zaman aşımı süreleri de vardır. 10 yıl içerisinde davaların sonuçlanması gerekiyor. Bahçelievler Mahallesi iş kazası avukatı sayesinde işlemleri hızlandırabilir, davanın seyrini değiştirebilirsiniz.

İş Kazalarının Artışı

Genel olarak Türkiye’de ne yazık ki son yıllarda oldukça sık iş kazası yaşanır oldu. İstanbul gibi daha büyük şehirlerde ise sıklıkla işçi yaralanmaları ya da ölümleri ile sonuçlanan kazalar söz konusu olabilir. Bir işçinin yaralanması ya da ölmesi durumu iş kazası olarak nitelendirilebilmesi için ille de olayın işyeri üzerinde olması gerekmiyor. İş saatleri içerisinde işçinin bir iş için başka bir alan gönderiliyor olması da yine burada oluşan kazaların iş kazası olarak nitelendirilmesinde etkilidir. Eğer ki iş kazası yaşıyorsanız ve burada cismen ya da ruhen bir zarar meydana geliyorsa Bahçelievler Mahallesi iş kazası avukatı ile iletişim kurarak hakkınızı sonuna kadar arayabiliyorsunuz.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/bahcelievler-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/bahcelievler-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/bahcelievler-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/bahcelievler-mahallesi-olumlu-trafik-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/bahcelievler-mahallesi-avukat.html

“Bahçelievler Mahallesi İş Kazası Avukatı” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Hemen Ara