Yeni Mahalle Mahallesi Boşanma Avukatı

Eğer ki artık evlilik birlikteliğinizi sürdürebilecek bir duruma geldiyseniz o zaman mahkemelere başvurarak boşanma davası açabilirsiniz. İlk olarak boşanma davalarının aile mahkemelerinde görüldüğünü görebilmeniz gerekiyor. İlk önce Aile Mahkemesi’nin olmadığı yerlerde asliye mahkemelerinde de yine boşanma davalarının görüldüğünü bilmeniz lazım. Öncelikle Pendik içerisinde boşanma avukatı arıyorsanız alanında uzman olan avukatları bulmak çok da zor olmayacaktır.  Boşanma davaları açarken iki tarafında ne düşündüğü çok önemlidir. Çünkü burada iki çeşit boşanma davası karşımıza çıkacaktır. Yenimahalle Mahallesi boşanma avukatı sizlere anlaşmalı mı çekişmeli mi boşanmak istediğinizi soracaktır. Dolayısıyla anlaşmalı ya da çekişmeli olarak boşanma davası görülmesi söz konusudur.

Anlaşmalı Boşanmalar    

Eğer ki iki taraf da belirli konularda anlaşabiliyorsa, yani boşanma aşamasında iki tarafında birbirine karşı herhangi bir yaptırımı söz konusu olmuyorsa anlaşmalı boşanma durumu oluşmuş oluyor. Dolayısıyla hakim sadece bu çiftleri direkt olarak boşayacaktır. İlk olarak her iki bireyin de mahkeme içerisinde yer alması gerekir. Aynı zamanda anlaşmalı boşanma sağlamak istiyorsanız en az bir yıl süreyle evli kalmak zorunda olduğunuzu unutmamalısınız. Aynı zamanda hiçbir şekilde aranızda anlaşmazlık durumu olmamalıdır. Tek bir nedenden dolayı dahi anlaşmazlık yaşanırsa bu anlaşmalı boşanmadan çıkarak çekişmeli boşanma durumunda ulaşacaktır. Yenimahalle Mahallesi boşanma avukatı her bir konuda sizleri net olarak bilgilendirecektir.

Çekişmeli Boşanmalar    

Aile birlikteliklerinin bozulmasındaki en önemli nedenlerinden nedenlerden biri şiddetli geçimsizliktir. Şiddetli geçimsizlik söz konusu olduğu zaman burada çekişmeli bir boşanma karşınıza çıkacaktır. Özellikle İstanbul gibi büyükşehirlerde anlaşmazlıklarda kaynaklanan boşanma tarzının çekişmeli boşanma tarzı olduğunu görebiliyorsunuz. Dolayısıyla iki tarafın birbirinden beklentileri vardır ve hakim hangi tarafın diğer taraftan daha haklı olduğuna karar vermelidir. Dolayısıyla bu aşamada Yenimahalle Mahallesi boşanma avukatı tarafların oldukça işine yarayacaktır. En iyi şekilde savunma yapmak, evlilik bitiminde en fazla karı elde edebilmek adına önemli bir konudur. Her ne olursa olsun boşanmadan önce tarafların iyi bir şekilde düşünmesi ve aile birlikteliklerini sürdürebilmek adına tüm detayları odaklanması çok önemlidir.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/bagcilar-yenimahalle-mahallesi-anlasmali-bosanma.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/bagcilar-yenimahalle-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yeni-mahalle-mahallesi-olumlu-trafik-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yeni-mahalle-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yeni-mahalle-mahallesi-olumlu-trafik-kazasi-avukati.html

“Yeni Mahalle Mahallesi Boşanma Avukatı” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara