Beykoz Fatih Mahallesi Avukat

Boşanma, tarafların anlaşmalı veya anlaşmalı olarak evlilik birliğinin bitirilmesidir. Ülkemizin farklı yerlerinde her yıl milyonlarca boşanma davası açıldığı gözlemleniyor. Kadıköy,  Fatih Mahallesi bu yerlerden bir tanesi. Bu açıdan Fatih Mahallesi avukatlarına çok iş düşüyor.

Boşanma Davası için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Boşanmak için temel olarak gereklilik iyi bir boşanma dilekçesi ve boşanmaya sebep olarak gösterilecek nedenin kanıt niteliğinde belgesidir. Boşanma davasını avukat aracılığı ile açmayı düşünüyorsanız dava için gerekli belgelerin hepsi boşanma uzmanlığı olan iyi bir avukat tarafından hazırlanmalıdır. Dava açan kişinin kimlik fotokopisi mutlaka dosyada yer almalıdır. Ayrıca anlaşmalı boşanma söz konusu ise bu dosyanın mahkemeye teslimi iki tarafın da varlığında yapılmalıdır. Çekişmeli boşanma söz konusu ise avukatlar yardımı ile yapılabilir.

Boşanma Dilekçesi İçeriği Nasıl Olmalıdır?

Boşanma davası dilekçesinin içeriğinde mutlaka boşanma nedenleri ve boşanmaya dayanak olarak gösterilen hukuksal noktalar yer almalıdır. Diğer önemli husus, iddiaların sonradan değiştirilemeyeceği; ekleme veya çıkarma yapılamayacağının akılda bulunarak hareket edilmesidir. Bu sebeple bütün iddialar dosyaya tek seferde tamamı yazılmalıdır. Yazılımlarda yapılan eksikliklerin veya hataların boşanma seyrini olumsuz etkileyebileceği ve hatta boşanma davasının reddine sebep olabileceği unutulmamalıdır.

Boşanma davası süreçlerinin en sorunsuz şekilde yürütülmesi için, yukarıda bahsedilen ve benzeri hataların yaşanmaması için, profesyonel bir avukatlık hizmeti için Mehmet Ali Helvacı bürosunda davaları kabul ediyor.

İlginizi Çekebilir;

Beykoz Merkez Mahallesi Boşanma Avukatı

Fatih Avukat

Fatih Mahallesi Kira Hukuku Avukatı

Fatih Mahallesi İşçi Avukatı

Fatih Mahallesi Boşanma Avukatı

“Beykoz Fatih Mahallesi Avukat” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Hemen Ara