Dumlupınar Mahallesi İş Kazası Avukatı

İşçilerin ve işverenlerin birbirlerine karşı belirli sorumlulukları vardır. Özellikle de iş kazalarının oluşmaması için işverenlerin işçilerin can güvenliklerine yönelik sorumluluklarını yerine getiriyor olması çok önemlidir. Ancak bu şekilde işçi sağlığının korunduğunu görebilirsiniz. Tabi ki de bu aşamada yapılması gereken en önemli şey Dumlupınar Mahallesi iş kazası avukatı ile görüşmek, hakların ne olduğunu tam olarak algılamak olacaktır. Genel olarak iş güvenliği ve sağlığı konusunda hassas davranılmıyorsa o zaman burada maddi ve manevi tazminat davalarının açılabileceğini unutmamalısınız. Bu sayede kayıpların karşılanması, mağduriyetlerin de giderilmesi çok daha kolay bir hamle olarak karşınıza çıkan bir durum oluyor.

İş Kazalarında Haklar

Öncelikle söz konusu iş kazası olduğu zaman haklarınızı aramalısınız. Bir işçinin kaza sonrasında beden sağlığını kaybetmesi durumu iş göremezlik raporunun alınabilmesine yardımcı oluyor. Bu da maddi açıdan bir tazminat davası açılabilmesi için önemlidir. Bunun yanında işçinin iş göremezlik durumu ile ilgili olarak psikolojisinin bozuluyor olması da yine manevi açıdan tazminat davası açmasına vesile olacaktır. Eğer ki oluşan kazada işçi öldüyse o zaman yakınlarının bu davaları açma hakkı olacaktır. Dumlupınar Mahallesi iş kazası avukatı da hem işçilere hem de ailelerine bu gibi durumlarda neler yapmaları gerektiğini detaylı bir şekilde aktaracak ve davanın seyri için en uygun savunmaları hazırlayacaktır.  

İş Kazalarında Artışı

İş kazalarının önüne geçebilmek adına iş sağlığı ve güvenliği yasaları vardır. Ama yasaların olması denetimlerin yapıldığı anlamına gelmiyor. Denetimler çok az olduğu için ise işverenler bu konuda sıkı bir güvenlik sağlamıyor. Bu da iş kazalarının oluşmasına neden olabiliyor. İstanbul gibi iş yükünün çok ağır olduğu şehirlerde ise iş kazası oranlarının çok daha yüksek olduğunu görebiliyorsunuz. Öncelikle iş kazalarının sadece işyerlerinde olması gerekmiyor. Bunun yanında iş kazaları aynı zamanda dış ortamda da olabilir. İşçinin çalışması için gönderildiği herhangi bir işyeri dışındaki ortamlarda da kaza olsa bu iş kazası olarak kabul ediliyor. Dumlupınar Mahallesi iş kazası avukatı da bu konulara da bakacaktır.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/dumlupinar-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/dumlupinar-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/dumlupinar-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/dumlupinar-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/dumlupinar-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

Hemen Ara