Esenyalı Mahallesi Avukat

Mahkeme ve dava süreçlerinde iyi bir avukat ile hızlı ve doğru kararlar alabilirsiniz. Pendik avukat bürolarında hizmet veren avukatlarımız tüm hukuki işlemlerde müvekkillerine yardımcı olur ve mahkemelerin takibini yapar. Esenyalı Mahallesi avukat bürosunda müvekkillerin şikâyetçi oldukları tüm durumlar değerlendiriliyor ve gerekli başvurular yapılıyor. Avukatlarımız, müvekkillerin danışmanlığını yapar ve en uygu yöntemleri seçerler.

Müvekkillerinin istek ve şikayetleri doğrultusunda, avukatlarımız dilekçeler ve belgeler hazırlar. Avukat büromuzda görev ve sorumluluklarını yerine getirerek, müvekkillerin istekleri kanun ve anayasaya göre ilerletiliyor. Miras davalarında, avukatlarımız gerekli tüm kişilerle görüşür ve anlaşma sağlamaya çalışır. Kanun ve yasaları anlatarak ilerleyen avukatlarımız açıklayıcı ve net bir şekilde müvekkillerine yardımcı olamaya çalışır.

Miras Davaları

Türk Anayasası’na göre bir kişinin ölümü sonrasında, hayattayken sahip olduğu mal ve para gibi değerli eşyaların yakınları tarafından eşit şekilde paylaşılır. Anayasaya göre gaiplik durumunda da miras paylaşımı yapılır. Gaipliğin kesinleştiği ve kanunlar niteliğine uyumlu olduğu anda miras hukukuna göre işlemlere başlanılır. Bir kişinin kaza veya olay sonucunda cesedinin bulunmaması halinde kayıp sayılabilir fakat gaiplik, ölümünün kesinleştiği anda geçerli olur.

Miras davasında, avukatlarımız mal varlığını ve paylaşılacak kişileri belirler. Esenyalı Mahallesi avukat aracılığı ile mal varlığı ve müvekkilin hakları korunuz. Miras avukatı, ölen kişinin varlık vergilerini inceler. Mirasçılık belgesinin değerlendirmesini yapan avukat miras hakkına sahip kişilerle görüşür. Yasal kurallar dahilinde ilk olarak varsa vasiyet işlemlere konulur. Vasiyette yazılanları, avukat uygular ve mirasçıları belirleyerek hak dağıtımı yapar.

Vasiyet Olmadığında Avukatların Görev Ve Yetkileri

Ölen kişinin vasiyet bırakmadığı taktirde ilk olarak miras avukatı miras değerlendirmesini yapar. Miras ve mirasçılar belirlendikten sonra miras kanunlarına uygun ve eşit şekilde paylaşım yapılır. Esenyalı Mahallesi avukat ilk olarak ölen kişinin eşi, çocukları ve anne, babasıyla görüşme sağlanır. Miras alacak birinci dereceden yakınları yoksa Anayasa kanunları gereği miras hukukuna uygun düzenlemeler yapılır. İstanbul Pendik ilçesinde bulunan avukat bürolarında, miras işlemlerinde çıkan problemler konuşulur ve gerekli mahkemelere sevk edilir. Avukatlarımız miras davalarını müvekkili adına takip eder.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/esenyali-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/esenyali-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/esenyali-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/esenyali-mahallesi-olumlu-trafik-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/esenyali-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

“Esenyalı Mahallesi Avukat” üzerine 4 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara