İdealtepe Mahallesi Boşanma Avukatı

Avukat arayışlarınızda İdealtepe mahallesi boşanma avukatı üzerine yoğunlaştıysanız bu alanda uzman bir profesyonelle anlaşma sağlamanız gerekir. Bilhassa çekişmeli boşanma davalarında avukatın dahil olduğu bir davanın neticesi doğrudan değişebilir. Çünkü doğru yönlendirmelerle ve zamanında bir takiple karşılaşacağınız durumlar çok daha farklı olur. İkametiniz Maltepe sınırları dahilinde yer alıyorsa çekişmeli boşanma davlarında vekalet vererek zamandan da tasarruf edebilirsiniz.

Boşanma Davalarında Velayet Süreçleri

Günümüzdeki boşanma davalarında kararın gecikmesinde en büyük etkenlerden bir tanesi de ortadaki çocuğun kime verileceğinin belirlenmesidir. Kanun bu konularda genellikle annenin yanında yer alsa da bazı etmenlerin devreye girmesiyle başka yönde bir karara da rastlanması mümkündür.

Velayet konusunda hakim değerlendirme yaparken anne babadan çok çocuğun geleceği için en uygun kararı almaya çalışır. Bu durumun değerlendirilme aşamasında öncelikle annenin çocukla ilgilenmesi konusunda sergileyeceği tavır baz alınır. Anne çalışmasa bile, bir adım öndedir. Çocuğun anneden başka birisine verilmesi için gerçekten çocuk açısından olumsuz bir sonuç çıkacağına kanaat getirilmesi gerekir. Bu da annenin ruh sağlığının yerinde olmaması veya yüz kızartıcı bir halde geçimini sağlaması gibi nedenlere dayandırılır.

Velayet konusunda İdealtepe mahallesi boşanma avukatı ile konuyu ele alarak nasıl adım atmanız gerektiği konusunda fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.

Boşanma Davalarında Nafaka Süreçleri

Bir boşanma davasının can alıcı noktalarından biri de nafaka konusudur. Burada eşlerden biri karşı taraftan bir nafaka talebinde bulunmasa da hakimin gerekli gördüğü hallerde nafaka kararı vermesi de söz konusu olabilir. Miktar belirlemesi yapılırken de her iki tarafın durumu göz önüne alınarak bir sonuca varılır. Nafaka konusunda devreye giren konulardan bir tanesi de çocuk olup olmamasıdır. Çünkü sadece eş için değil çocuğun geçimi için de nafaka bağlanabilir. Bu durumda nafaka ödeyecek kişinin maddi durumuna göre bir ödeme tutarı belirlenir. Genellikle aylık taksitler haline ödenen bu miktar nadir hallerde peşinen de ödenmesine karar verilebilir. İdealtepe mahallesi boşanma avukatı bu konuda muhakkak tecrübe sahibi olmalıdır.

İstanbul büyük bir şehir olduğu için bu şekildeki davalara da çok sık rastlamamız doğaldır.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/idealtepe-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/idealtepe-mahallesi-olumlu-trafik-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/idealtepe-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/idealtepe-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/anlasmali-bosanma-davasi-surecleri.html

“İdealtepe Mahallesi Boşanma Avukatı” üzerine 3 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara