Kurtdoğmuş Mahallesi İş Kazası Avukatı

İş sağlığı ve güvenliği yasası Türkiye üzerinde sıklıkla kullanılan bir yasadır, fakat ne yazık ki işverenlerin işçi üzerindeki sorumluluklarını tam olarak yerine getirdiği söylenemez. Bu sorumlulukların yerine getirilmemesi ise bir süre sonra iş kazalarının meydana gelmesine neden oluyor. Kurtdoğmuş Mahallesi iş kazası avukatı sayesinde sizler de kazalar sonucunda oluşan sorunların tazminatını alabiliyorsunuz. Bunun için iki tip dava açma hakkınız vardır. Bunlardan biri maddi tazminat davası olurken diğeri de manevi tazminat davası olarak karşımıza çıkacaktır. Pendik bünyesinde karşınıza çıkan hukuk bürolarının içerisinden bu konu ile ilgili profesyonel hizmet veren bir avukat bulmanız söz konusu olacaktır.

İş Kazaları ve Davaları

Hem maddi hem de manevi tazminat davası açmak hasarın karşılığını alabilmeniz için yeterli olmayabilir. Fakat iyi bir avukat sayesinde bu davalar açıyorsanız emin olun ki karşılığını net şekilde alacaksınız. O nedenle Kurtdoğmuş Mahallesi iş kazası avukatı sayesinde sizler de başarılı bir hamle yapabilirsiniz. Öncelikle işçinin bedensel bir zarara uğraması durumu maddi tazminat davasının açılmasına yardımcı oluyor. Bunun yanında psikolojik olarak zarar görmüş olması da manevi tazminat davasında destekleyecektir. Eğer ki işçi ölmüşse ailesinin de bu davaları açma hakkı her zaman vardır.

İş Kazaları Neden Artıyor?        

Günümüz içerisinde iş kazalarının sıklıkla meydana geliyor olması tam anlamı ile işverenlerin sorumsuzluğundan kaynaklanmaktadır. Tabii ki işçilerin hataları da olabilir fakat genele vurulduğu zaman işverenin sorumsuzluğu iş kazalarına neden olabiliyor. İş yeri içerisinde olduğu gibi iş yerinin dışında bir yerde meydana gelen kazalar da iş kazası olarak adlandırılıyor. Önemli olan işçinin o sırada işini icra ediyor olmasıdır. Genel olarak İstanbul üzerinde işyerinde çalışanlar daha çok işyerinin dışında çalışan insan sayısı fazladır. Bunun nedeni de iş çevresinin geniş olmasıdır. Öncelikle iş kazaları sonucunda meydana gelen kayıtlarınızı telafi etmek istiyorsanız Kurtdoğmuş Mahallesi iş kazası avukatı sayesinde dava açarak hakkınızı sonuna kadar arayabilirsiniz. Burada belgelerle sunumlar yaptığınız zaman emin olun ki tazminat davasında en yüksek tutarı kazanacaksınız.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kurtdogmus-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kurtdogmus-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kurtdogmus-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kurtdogmus-mahallesi-olumlu-trafik-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kurtdogmus-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

Hemen Ara