0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Motosiklet Kazası İçin Avukat

Ülkemizde motor kullanan kişilerin sayısında artış meydana geldikçe kaza oranlarında meydana gelen artış da oldukça dikkate değer olmuştur. Bu kazalarda can ya da mal kaybı olduysa maddi manevi tazminat alma imkanınız bulunmaktadır. Ölü ya da yaralı varsa bu kişilerin vasileri ya da mirasçıları da tazminat talep edebilmektedir. Tam da bu nedenle kaza sonrasında oluşturulacak olan tutanağın çok büyük bir özen ile doldurulması gerekmektedir. Tutanak tabi ki kesin hüküm taşımamaktadır. Karşı tarafın bu tutanağa itiraz etme imkanı vardır.

Tutanak Hakkında Bilinmesi Gereken Detaylar Nelerdir?

Kazanın sebebinin araştırıldığı alanların daha büyük bir özen ile incelenmesi gerekmektedir. Sizden tutanak kapsamında talep edilebilecek bilgilerden bazıları şu biçimde sıralanmaktadır;

  • Kırmızı ışık ihlalinde bulunmak
  • Sağa dönüş kurallarına uymamak
  • Sola dönüş kurallarına uymamak
  • Karşı yönden gelen trafiğin kullandığı alana girmek
  • Geçme yasağı olan yerde geçiş yapmak
  • Yetkili memurun dur işaretine uymamak
  • Park etme kurallarına uymamak
  • Durma kurallarına uymamak

Motosiklet kazası için avukat desteği alırsanız dava sonrası süreç için çok daha kolay adım atabileceğini de bilmelisiniz. Yukarıda sıralanmış olan hatalardan herhangi birini ya da farklı alanda bir hatayı yapan kişi sizseniz yine yardım almanız gerektiğinizi bilmelisiniz. Özellikle size karşı açılan davaların büyük tazminat ödemeleri ile sonuçlanmaması için kendinizi savunacak yetkin bir kişi il iş birliği kurmalısınız.

Kaza Sonrası Meydana Gelen İş Göremezlik Sebebi ile Tazminat Talep Etme

Motosiklet kazası için avukat tuttuğunuz zaman iş göremezlik konusunda da gerekli olan adımları atarak sizin tazminat almanızı sağlayabilecek bir düzlem oluşturulacaktır. Kaza sonrası oluşturulacak olan bu hukuki düzlemde kişilerin kazanın gelişimi hakkında mahkemeyi sağlıklı bir biçimde bilgilendirmesi gerekmektedir.

Tazminat talebinde bulunurken de aynı şekilde avukat bilgilendirmesine ihtiyaç duyacağınızın farkında olmalısınız. Kazanın gerçekleşme yapısı ile ilgili olmayan ve farazen hazırlanmış olan tazminat taleplerinin mahkemeler tarafından sıklıkla reddedildiğinin de altı çizilmelidir. Bu nedenle bilir kişiden destek almak sizin davada bir adım daha ön planda olmanız ve sonucun sizin lehinizde olması için büyük öneme sahiptir.

Uzun Süre Tedavi Görmeye Mecbur Kalan Kişiler İçin Tazminat İstemi

Motosiklet kazası için avukat desteği ile kaza sonrası meydana gelen sakatlıklar ve hatta tedavi süreçlerini de ortaya koyarak daha kapsamlı bir tazminat talep etme imkanınız bulunmaktadır. Kişilerin uzun süren bir tedavi maratonuna girecek olması kişilerin çalışmasını engelleyecek ve tedavi için harcanan para da kişilerin bütçesini olumsuz yönde etkileyecektir. Tüm bu nitelikler göz önünde bulundurulduğu zaman kişilerin tazminat talep etme hususunda uzmanlar tarafından yönlendirilmesinin ne denli doğru olduğu ortaya çıkmaktadır. Ortada olan sebepler çok daha makul bir şekilde sunulursa olumlu sonuçlar elde edilmesi çok daha olası olacaktır.

Call Now Button