Orhangazi Mahallesi Kira Hukuku Avukatı

Pendik semtinde bulunan daireleriniz ile alakalı olarak bir kiralama sorunu yaşıyorsanız bu durumun çözümlenmesi adına öncelikli olarak bir uzman gözünden yardım almanız sizin için çok daha güvenilir olacaktır. Orhangazi mahallesi de hali hazırda gelişmekte olan mahallelerden bir tanesidir. Siz de bu semt içerisinde bir kiracıysanız ve ev sahibiniz ile bir sorun yaşıyorsanız avukat önderliğinde bu sorunun çözüme kavuşturulması daha mantıklı olacaktır. Orhangazi mahallesi kira hukuku avukatı aracılığı ile hem ev sahipleri hem de kiracıların yaşadıkları karşı karşıya kaldıkları bütün sorunlar kısa bir sürede sonuca kavuşturulabilir.

Kira Hukuku ve Ev Sahibinin Hakları

Orhangazi mahallesi kira hukuku avukatı sayesinde genel itibari ile kiracı olarak veya ev sahibi olarak sahip olduğunuz haklar hakkında bilgi alma imkanını da elde edebilirsiniz. Kira hukuku konusunda ev sahibinin haklarının daha ön planda olduğu düşünülebilmektedir. Fakat durumun bu yönde olmadığı bilinmeli ve kiracı lehine yapılan son değişimlerden de haberdar olunmalıdır. Örneğin sağlıklı ve kurallara uygun bir kira sözleşmesinin yapılmasının akabinde kişilerin sözleşme tarihi dolmadan evlerinden çıkarılmaları gibi bir durum da söz konusu değildir. Kira sözleşmelerinin bir sonlanma tarihi bulunmalıdır. Fakat bazı sözleşmeler süresiz olarak da uygulanabilmektedir. Bu gibi durumlarda tabi ki tahliye de mevzu bahis olmamaktadır.

Kira Sözleşmesinin Süresi Ne Zaman Biter?

Orhangazi mahallesi kira hukuku avukatı aracılığı ile verilen bilgilere bakıldığı zaman kişilerin bu süreç içerisinde en çok şikayetçi oldukları noktaların başında kiracıların da ev sahiplerinin de kira sözleşmesinin tarihine uyum sağlamamaları gelmektedir. Kira sözleşmesinin tarihi belki de bu hukuki düzenleme içerisinde en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesidir. Süre dolana kadar kiracının evinden çıkarılması gibi bir durum asla söz konusu olamaz. Bu konuda kiracının hakları kanuni olarak koruma altına alınmış bulunmaktadır. Kira sözleşmesi ile alakalı olarak dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da süresiz sözleşmeler ve tahliye taahhütnamesidir. Bu iki durum söz konusu olduğunda klasik uygulamalar bir kenara bırakılmakta ve özel kriterlere bakılmaktadır. İstanbul gibi büyük şehirlerde bu konularda uzmanlara danışmanız maddi açıdan sizin için daha iyi olacaktır.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/orhangazi-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/orhangazi-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/orhangazi-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/orhangazi-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/orhangazi-mahallesi-olumlu-trafik-kazasi-avukati.html

“Orhangazi Mahallesi Kira Hukuku Avukatı” üzerine 4 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara