Orhangazi Mahallesi İş Kazası Avukatı

Ne yazık ki günümüzde iş kazalarının sıklıkla meydana gelmesi işçi ölümleri ile sonuçlanıyor. Özellikle işverenlerin işçi sorumluluklarını alması çok önemlidir. Can güvenliğinin sağlanması için iş sağlığı ve güvenliği önlemlerinin alınması çok gereklidir. Fakat pek çok işletmede bu durum çok da önemsenmiyor. Dolayısıyla iş kazalarının meydana gelmesi de oldukça doğal oluyor. Orhangazi Mahallesi iş kazası avukatı bu tarz iş kazalarında sizlere yardımcı olacaktır. Özellikle haklarımızı aramak kayıplarınızın karşılığında bir tazminat almak istiyorsanız dava açmanız çok önemlidir. Özellikle Pendik bölgesinde kaliteli avukatlar bulmak iş hukuku açısından da önemli bir avantajdır.

İş Kazaları ve Davaları

Söz konusu iş kazaları olduğu zaman burada iki çeşit dava açma hakkınız vardır. Öncelikle kaza sonucunda bedeninizin herhangi bir yerinde bir hasar oluşuyorsa ve bu hasar daha sonraki çalışma hayatınızı olumsuz etkiliyorsa yüklü bir tazminat alabilirsiniz. Bu tazminatı almak için maddi tazminat davası açmanız gerekiyor. Bu aşamada Orhangazi Mahallesi iş kazası avukatı sizlere yardımcı olacaktır. Bunun yanında eğer ki kaza sonrasında kendinizi psikolojik açıdan yeterli düzeyde hissetmiyorsanız o zaman da maddi tazminat davası yerine manevi tazminat davası açmamız gerekecektir. Eğer ki kaza geçiren işçi hayatını kaybetmişse ailesinin de bu davaları açma hakkı her zaman vardır. Genel olarak maddi ve manevi tazminat davaları bir arada açılmalıdır.

İş Kazaları Artıyor

Her ne kadar iş sağlığı ve güvenliği yasası olsa da bu yasaların uygulanıp uygulanmadığını denetleyen sistemlerin henüz çok gelişmiş olmaması iş kazalarının meydana gelmesine neden olabiliyor. İş kazaları meydana geldiği sürece ise işçilerin hayati anlamda bir değerleri kalmıyor. Dolayısıyla işçilerin haklarını savunmak işçilerin kayıplarının kazancı dönüşmesini sağlamak adına Orhangazi Mahallesi iş kazası avukatı sizlere destek verecektir. Genel olarak iş kazalarının meydana geldiği birim işyeri olmak zorunda değildir. Bunun yanında iş yerinin dışında bir ortamda da yine iş yapan bir işçinin başına gelebilecek herhangi bir felaket de iş kazası olarak nitelendirilecektir. Bu iş kazasının sonucunda da yine işçinin tazminat davası açma hakkı vardır. İstanbul bölgesinde iş hukuku üzerine açılan davaların sayısı da bir hayli fazladır.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/orhangazi-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/orhangazi-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/orhangazi-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/orhangazi-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/orhangazi-mahallesi-olumlu-trafik-kazasi-avukati.html

“Orhangazi Mahallesi İş Kazası Avukatı” üzerine 5 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara