0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Petroliş Mahallesi Boşanma Avukatı

Başarılı avukatlar bulunduğu taktirde son derece önemli imkanların tanındığı bilinen davalar açılarak özellikle günümüzde her türlü faaliyeti kanıtlarıyla birlikte gerçekleştirebilirsiniz. Petroliş Mahallesi boşanma avukatı aracılığıyla herhangi bir problemle karşılaşmaksızın gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye’de Türk Medeni Kanunu doğrultusunda boşanma girişimlerinde bulunan bireylerin başarılı olabilmesi için öncelikle avukata gerekçelerini belirtmeleri gerekiyor.

Evi Terk Etmek Boşanma Sebebi Mi?

Eşlerden birinin kalıcı olarak evi terk etmesi ve uzun süredir dönmeyeceğini belirtmesi halinde, kalan veya terk eden bireyin Petroliş Mahallesi boşanma avukatı ile dava açması mümkündür. Böylelikle evlilik birliğinin temelden sarsıldığı, saygı ve sevgi beslemedikleri için tekrar bir arada olamayacaklarını söylemeleri de mümkündür. Doğru sonuçlar alınabilmesi için özellikle günümüzde Türk Medeni Kanunu doğrultusunda hareket edilmesi ve davanın avukatla iletişime geçilerek açılması gerekiyor. Evi terk etmek boşanma sebebi olarak görülüyor ve şiddette, hakarette, aldatma suçunda olduğu gibi büyük bir sorun olarak vurgulanabilir. Dikkatli olunması gereken temel durum ise, eğer karşı taraf da sizi belirli bir durumla suçlayacaksa ve suçlarınız eşit ise, tazminat almanız mümkün olmayacaktır. Kartal genelinde geçerli olan davalarda Türk Medeni Kanunu güncel mevzuatına göre hareket edilerek boşanma faaliyetleri gerçekleştirilebiliyor.

Anlaşmalı Boşanma Nasıl Olur?

Çiftlerin evliliklerini bitirebilmeleri için mutlaka bir yılın üzerinde evli olmaları gerekmiyor. Şiddetli geçimsizlik gibi davalarda kaç aylık evli olunduğuna bakılmaksızın davanın düştüğü görülebiliyor. Anlaşmalı boşanmalarda ise eğer çiftler bir yıldan uzun süredir birlikteyse ve artık boşanmak istiyorlarsa, anlaşmaları gerekiyor. Anlaşmalar aracılığıyla tüm süreci doğru bir şekilde yönetebilir, herhangi bir problemle karşı karşıya kalmadan Petroliş Mahallesi boşanma avukatı ile özellikle günümüzde anlaşmalı olarak davayı bitirebilirsiniz. Böylelikle herhangi bir şekilde tazminat ödenmeyeceği düşünülebiliyor fakat eğer taraflardan biri çok suçluysa ve doğrudan boşanma sürecinin oluşmasına, karşı tarafın mağdur edilmesine neden olmuşsa, anlaşmalı olarak boşansa dahi tazminat ödemek zorunda kalacaktır. İstanbul bünyesinde bu tarz davalarla karşı karşıya kalınabiliyor ve anlaşılarak dava sonuçlanabiliyor fakat çocukla ilgili ortak karara varılamadığı için, çocuğa daha iyi bakabileceği düşünülen tarafa velayet verilmesi için mahkemeden yardım istenebiliyor.

Call Now Button