0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Petroliş Mahallesi Kira Hukuku Avukatı

Kira, eğer ki bir taraf üzerinde yaşanan bir problemi doğuruyor ise o zaman çelişkileri barındırır. Özelikle de hukuksal anlamda yaşanan problemlerin önemli bir yüzdesini oluşturduğunu da eklemek mümkündür. Kartal ve civarında da kiralamaya ilişkin çıkan tüm bu hususların mutlaka kira hukuku bünyesinde yasal takipler ve davalar yolu ile çözülme olanağı vardır. Bazı durumlarda da dava açılmadan da yine avukat tarafından ihtiyatlı çözüm yolları bulunabilir. Petroliş Mahallesi kira hukuku avukatı olarak görevini icra eden Avukat Mehmet Ali Helvacı da bu hususta gereken temel gereksinimlere sahip olarak, tüm kendisine başvuranların derdine uygun bir çözüm yolu üretmektedir. Bunu ise kira kapsamına giren tüm hizmet kategorileri bazında gerçekleştirir.

Kira Sorunlarına Göre Oluşan Problem Kategorileri

Kira hukuku dar bir kapsam değildir ve bazen yeni yasal hususlar hakimlerin kendi kararlarını kanun maddesinde olmadığında kendi vermesine kadar gidebilmektedir. Buradaki temel süreç ise avukatlık hizmetinin en uygun kanıt ve ispat yolları ile sağlanarak, kiralayan ya da kiracının arasındaki husumeti kim için çalışıyorsa onun adına gerçekleştirmesi olacaktır. Petroliş Mahallesi kira hukuku avukatı kapsamına giren hizmetlere bakılırsa;

  • Kira sözleşmesinin en uygun kriterde düzenlenmesi ve bunun sonradan oluşabilecek problemler baz alınarak uygun nitelikte hazırlanması,
  • Kiracının kirasını ödememesine yönelik açılan alacak davası,
  • İcra takibi,
  • Var olan kiranın mirasçılara ödenmesine yönelik açılan davalar,
  • Kiralanın mülkün kötü şekilde kullanılması ve oluşan maddi zararın ödenmesine yönelik dava,
  • Erken yaşanan tahliye durumlarında yoksun kalınan kira bedeline ilişkin süreçler,
  • Kira miktarının arttırılmasına yönelik davalar,
  • Tahliye davaları

Bu gibi kapsama girmektedir. Tüm bunların yanı sıra yaşanabilecek daha farklı kira hukuku problemleri olabilir. Bu yüzden de Avukat Mehmet Ali Helvacı, tüm kira problemlerinize karşı çözüm getirebilecek hukuk yollarının bilincinde olmaktadır.

Avukatın Tecrübesi Sorunlarınızda Hayat Kurtarır!

Avukat, kira hususlarında işleme tabii olan, davalar ve bunların takipleri ile ne ile karşı karşıya olduğunu iyi bilmelidir. Petroliş Mahallesi kira hukuku avukatı olan Avukat Mehmet Ali Helvacı, İstanbul da uzun süredir gelen bilgi birikimi ile tüm bunları tam kapsamda ele alarak, müvekkillerini nasıl temsil edeceğini iyi bilmektedir.

Call Now Button