İçindekiler

Petroliş Mahallesi Kira Hukuku Avukatı

MAİL DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

BİLGİ: 1982 Yılında Hatay’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini burada tamamladı. 2000 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesine başladı ve 2005 yılında mezun oldu. 2006 yılında Helvacı Hukuk Bürosunu kurdu ve İstanbul Kartal bölgesinde faaliyete başladı. İstanbul boşanma avukatı olarak yüzlerce davaya bakmıştır..

Petroliş Mahallesi’nde Kira Hukuku Avukatı

Kira, eğer ki bir taraf üzerinde yaşanan bir problemi doğuruyor ise o zaman çelişkileri barındırır. Özelikle de hukuksal anlamda yaşanan problemlerin önemli bir yüzdesini oluşturduğunu da eklemek mümkündür. Kartal ve civarında da kiralamaya ilişkin çıkan tüm bu hususların mutlaka kira hukuku bünyesinde yasal takipler ve davalar yolu ile çözülme olanağı vardır. Bazı durumlarda da dava açılmadan da yine avukat tarafından ihtiyatlı çözüm yolları bulunabilir. Petroliş Mahallesi kira hukuku avukatı olarak görevini icra eden Avukat Mehmet Ali Helvacı da bu hususta gereken temel gereksinimlere sahip olarak, tüm kendisine başvuranların derdine uygun bir çözüm yolu üretmektedir. Bunu ise kira kapsamına giren tüm hizmet kategorileri bazında gerçekleştirir.

Kira Sorunlarına Göre Oluşan Problem Kategorileri

Kira hukuku dar bir kapsam değildir ve bazen yeni yasal hususlar hakimlerin kendi kararlarını kanun maddesinde olmadığında kendi vermesine kadar gidebilmektedir. Buradaki temel süreç ise avukatlık hizmetinin en uygun kanıt ve ispat yolları ile sağlanarak, kiralayan ya da kiracının arasındaki husumeti kim için çalışıyorsa onun adına gerçekleştirmesi olacaktır. Petroliş Mahallesi kira hukuku avukatı kapsamına giren hizmetlere bakılırsa;

  • Kira sözleşmesinin en uygun kriterde düzenlenmesi ve bunun sonradan oluşabilecek problemler baz alınarak uygun nitelikte hazırlanması,
  • Kiracının kirasını ödememesine yönelik açılan alacak davası,
  • İcra takibi,
  • Var olan kiranın mirasçılara ödenmesine yönelik açılan davalar,
  • Kiralanın mülkün kötü şekilde kullanılması ve oluşan maddi zararın ödenmesine yönelik dava,
  • Erken yaşanan tahliye durumlarında yoksun kalınan kira bedeline ilişkin süreçler,
  • Kira miktarının arttırılmasına yönelik davalar,
  • Tahliye davaları

Bu gibi kapsama girmektedir. Tüm bunların yanı sıra yaşanabilecek daha farklı kira hukuku problemleri olabilir. Bu yüzden de Avukat Mehmet Ali Helvacı, tüm kira problemlerinize karşı çözüm getirebilecek hukuk yollarının bilincinde olmaktadır.

Avukatın Tecrübesi Sorunlarınızda Hayat Kurtarır!

Avukat, kira hususlarında işleme tabii olan, davalar ve bunların takipleri ile ne ile karşı karşıya olduğunu iyi bilmelidir. Petroliş Mahallesi kira hukuku avukatı olan Avukat Mehmet Ali Helvacı, İstanbul da uzun süredir gelen bilgi birikimi ile tüm bunları tam kapsamda ele alarak, müvekkillerini nasıl temsil edeceğini iyi bilmektedir.

Kira SÖZLEŞMESİ yok ev sahibi evden çıkarabilir mi
Ev sahibi kendi kiracısı olduğunu kanıtlayamadığı etmenlerde tapu belgesi ile birlikte mahkemeye ibraz gerçekleştirebilir. Burada Fuzuli işgal davası açılarak kiracının evden çıkması mümkün. Kira sözleşmesi olmadığı takdirde işleyiş bu şekilde gerçekleşir.

Ev sahibi kiracıyı çıkarabilir mi
Ev sahibi kiracıyı, kira hukuku davasında yer edinen tahliye ile birlikte çıkarabilir. Burada kira sözleşmesi olmadığı takdirde kiracısını kanıtlayamadığı durumlarda Fuzuli işgal davası açılarak, ev sahibinin kiracıyı evden çıkarması mümkün.

Ev sahibi kiracıyı evden çıkarma süresi
Ev sahibinin kiracıyı evden çıkarma süresi en fazla, 30 gündür. Bu sürenin uzaması açılan davaya ya da mahkemenin yoğunluğuna göre farklılık gözetir. 15 günle, 30 gün arasında ev sahibinin kiracıyı evden çıkarma süreci bulunur.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/suluntepe-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/petrolis-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/suluntepe-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/petrolis-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/petrolis-mahallesi-avukat.html

Menü
Hemen Ara