Sapan Bağları Mahallesi Ölümlü Trafik Kazası Avukatı

Sapan Bağları Mahallesi ölümlü trafik kazası avukatı ihtiyaçlarınızı da bizlerden destek alabilirsiniz. Türkiye’de hemen hemen her gün bir trafik kazası meydana gelmektedir. Özellikle büyük şehirlerde artan araba sayısı, iş yoğunluğu ve yorgunluk, dikkatsiz araba kullanmak ve trafik kurallarının ihmal edilmesi, kötü hava şartları gibi nedenlerden dolayı meydana gelen kazaların bazılarında maalesef ölüm olayları da yaşanmaktadır. Alınan önlemlerin işe yaradığını fakat kazaların meydana gelmesini tamamen ortadan kaldırmadığını belirtmemiz gerekir. Pendik ilçesinde bu tarz durumlar yaşamanız halinde haklarınızı bilmek ve aramak adına deneyimlerimizden faydalanabilirsiniz.

Trafik Kazlarında Ölüm Sonrası Doğan Haklar

En az bir motorlu aracın olaya karışmasıyla meydana gelen durumlara trafik kazası denilmektedir. Burada bir araç olabileceği gibi birden fazla aracın da olması mümkün olmaktadır. Kaza sonrasında yaralanma ya da ölüm olaylarının gerçekleşmesi nedeniyle ceza durumu da ortaya çıkmaktadır. Trafik polisleri, jandarma, kazanın olduğu bölgenin Savcılığın yaptığı işlemler neticesinde kaza raporları hazırlanmakta ve ceza belirlemeler gerçekleşmektedir. Sapan Bağları Mahallesi ölümlü trafik kazası avukatı olarak bizler bu durumdan sonra devreye girmekteyiz. Kaza neticesinde ölüm olayının gerçekleşmesiyle ölen kişinin yakınlarının haklarının aranması durumlarında bizlere müracaat edilmektedir.

Yakınlarına doğan haklar nedir diye merak edildiğinde tazminat hakları doğmaktadır. Ölüm olayının sonradan gerçekleşmesi halinde hastane masrafları, direk olması halinde cenaze masrafları, aracın zarar görmesi durumunda alınabilsek maddi tazminat hakları doğmaktadır. Bunun yanı sıra bir de ölen kişinin yakınlarının duydukları elem ve acıdan dolayı talep edebilecekleri manevi tazminat hakları da bulunmaktadır. Destekten yoksun kalma yani ölen kişinin bakmakla yükümlü oldukları kişilerin bu desteklerin yok olmasından dolayı da tazminat davası açma hakları doğmaktadır. Sapan Bağları Mahallesi ölümlü trafik kazası avukatı hizmetleri içinde her bir dava bizim için önemle ve titizlikle takip edilmektedir. Bu hakların savunulması açına sizler için çalışmaktayız.

Ölen Kişinin Yakınlarının Açabildikleri Davalar

İstanbul ilinde gerçekleşen ölümlü trafik kazaları sonrasında yakınlarını kaybeden kişilerin üç farklı dava açma hakkı bulunmamaktadır;

  • Maddi tazminat davası,
  • Manevi tazminat davası
  • Destekten yoksun kalma tazminat davası.

Zaman aşımı süresinde girmeden ve kaza sonrası sigorta şirketleri gibi kurumlarla hiçbir resmi işlem yapılmadan bizlere başvurmanız halinde tüm haklarınızı kanunlar önünde korumaktayız.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/sapan-baglari-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/sapan-baglari-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/sapan-baglari-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/sapan-baglari-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/sapan-baglari-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

“Sapan Bağları Mahallesi Ölümlü Trafik Kazası Avukatı” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara