Topselvi Mahallesi İş Kazası Avukatı

Topselvi Mahallesi iş kazası avukatı denildiği zaman, öncelikli olarak bilinmesi gereken aslında iş kazasının tanımıdır. Bilindiği gibi, Kartal bölgesinde yıllardır vermiş olduğumuz danışmanlık ve yasal prosedürü uygulanması için avukatlık hizmetleri ile ön plana çıkmış bulunmaktayız. Ancak burada asıl önemli olan şey, sizlerin bu tarz bir durumda yapmanız gereken prosedürü, doğru bir şekilde uygulanmasıdır. Bilindiği gibi İş Kanunu ya da iş yasası olarak adlandırılan yasa çok teferruatlı bir şekilde hazırlanmış bulunmaktadır.

Topselvi Mahallesi İş Kazası Avukatı Hizmetleri Hakkında

Devletin hazırlamış olduğu yasalarda, eşitlik izle ön planda tutulmaktadır. Bu yüzden dolayı da yapılacak olan herhangi bir kanuni müracaat da çok dikkatli bir şekilde hareket etmek gerekmektedir. İş kazasının vuku bulması durumunda yapılacak olan işlemlerine şekilde yapılacağı ve nasıl yürütülmesi gerektiği, çok ciddiyet ve hassasiyet gerektiren bir durumdur. Bu yüzden dolayı da, gerekli işlemler gerçekleştirilirken, bütün detaylar hakkında bulduğu detayları uygun olarak davranılması gerekmektedir.

Topselvi Mahallesi iş kazası avukatı denildiği zaman, ön plana çıkmasının önemli nedenlerinden bir tanesi de, bütün yasal prosedürü bilerek, bunların adım adım doğru ve düzgün bir şekilde işleyişini sağlığınızdan kaynaklanmaktadır.

Topselvi Mahallesi İş Kazası Avukatı Yasal Prosedürleri

Öncelikli olarak, sizlere bu tazminat işlemleri ile ilgili olarak bilgi vermeye çalışalım. Bilinmesi gerekir ki, aslında bir iş kazasının gerçekleşmesinde yaralanma veya ölüm meydana gelmişse zaten, Cumhuriyet Başsavcılığı ve kolluk kuvvetleri gerekli soruşturmayı başlatır ve ceza davası açma hakkına sahiptir.

Bunun yanı sıra elbette ki, işçinin kendisi veya varisleri aynı zamanda da bu duruma karşılık tazminat davası açma hakkına sahiptir. Normal şartlar altında, Türk Kanunu’na göre, aslında manevi tazminat davaları, bir zengin olma sebebi değildir.

Ancak bunun da elbette ki Yargıtay tarafından alınacak farklı kararları bulunabilir. Bu yüzden dolayı sizler de Topselvi Mahallesi iş kazası avukatı denildiği zaman, ön plana çıkan bizlere güvenebilirsiniz. Bunlar çok incelik gerektiren ve detayları olan hukuki işlemlerdir. İstanbul çapında, yapmış olduğumuz çalışmalarda her zaman için ön plana çıkmış bulunmaktayız ve bu çalışmalarımız devam ettirdiğinizde sizler de bizlere güvenebilir ve gereken hukuki sürecin doğru bir şekilde yönetilmesini ve yönlendirilmesini sağlayabilirsiniz.

İs kazası zamanaşımı 2022
Iş kazası yaşandıktan sonra yaklaşık 2 yıl kadar süre içerisinde tazminat gibi etmenlerden yararlanılmalıdır. Zamanaşımı olduktan sonra tazminatın geçerlilik sağlaması, kişiye fayda oluşturmaz. Konu ile ilgili detaylı bilgiyi avukatınız ile irtibata geçtiğiniz takdirde edinebilirsiniz.
İs kazası uzuv kaybı tazminatı
Iş kazası sonrasını uzuv kaybı yani diğer bir ifade ile fiziksel anlamda çalışamayacak bir seviyeye girildiği takdirde tazminat hakkı mevcuttur. Ancak tazminat hakkı işverenden kaynaklı bir iş kazası yaşamamışsa mevcuttur. İşçinin kolunu, bacağını kaybetmesi fiziksel bir kayıptır.
İs kazası geçirdim tazminat alabilirmiyim
Iş kazası geçirdikten sonra tazminat kesinlikle alınabilir. Tazminat kişinin maddi kayıplarının yerine getirilmesi adına bir hakkıdır. İş hukuku bünyesinde tazminat hakkı iş kazası geçirenler için yer alır.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/topselvi-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/topselvi-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/topselvi-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/topselvi-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kurtdogmus-mahallesi-bosanma-avukati.html

“Topselvi Mahallesi İş Kazası Avukatı” üzerine 5 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara