Topselvi Mahallesi Kira Hukuku Avukatı

Kiracılar ya da ev sahipleri arasında meydana gelen bir takım anlaşmazlıklar, kira hukuku düzleminde çözülür. Bu çözüm sistemi Kartal bölgesinde etkin bir şekilde hizmet veren ve adını duyuran Avukat Mehmet Ali Helvacı tarafından gerçekleştirilir. Kira problemleri her zaman güncel bir husus olduğundan Topselvi Mahallesi kira hukuku avukatı için en iyi çıkarımların ve çözüm yollarının da sağlanması gerekiyor. Bunun içinde kira sözleşmelerinin sağlanması ya da ilgili takip süreçlerinin ne yaptığını bilen avukat tarafından sürdürülmesi gerekiyor. Bu yüzden kira ile kiracı arasındaki düzenin kira hukuki ile sağlanabilmesinde avukatın yaklaşımı ve kapasitesi önemlidir.

Avukat ve Kira Sorunlarının Genel Hali

Avukatlar, kira hukuku yolu ile meydana gelen anlaşmazlıkların giderilmesini sağlamalıdır. Bu nedenle ki Topselvi Mahallesi kira hukuku avukatı olan Avukat Mehmet Ali Helvacı, kira sorunların ilişkin en temel düzeyleri uyg Uğurmumcu Mahallesi Kira Hukuku Avukatı un bir yasal süreçte takip eder ve uygular. Sorunlar ile beraberinde gelen davalara şöyle bir bakıldığında;

  • Kiraların genelde ödenmemesi ilk etapta oluşan bir sorundur. Kiracı çok geç kira ödüyor ya da birkaç ayı ödemiyorsa, kiralayanın ilgili kiracının mülkünden çıkmasını isteme hakkına sahiptir,
  • Kira miktarının uyarlanması yani azaltılması ya da arttırılmasına yönelik davalar,
  • Mülk içerisinde meydana gelen tamiratlara ya da diğer masrafların ödenmesine ilişkin hususlar,
  • Kira sözleşmesinin feshine dair yapılan hukuki başvurular,
  • Birçok nedene bağlı olarak gelişen tahliye davaları,
  • Mülke var olan zararların oluşmasındaki tazminat talepleri,
  • Kiralayanın kiracından para almaması ya da almasına rağmen almadım demesine yönelik hususlar

İşlem görür. Burada önemli olan avukattır. Avukatın iyi olması, kira hukukunda yaşanan anlaşmazlık durumlarının çözülmesi manasına gelir. Bu yüzden iyi ve etkili çözüm yolu için Avukat Mehmet Ali Helvacı ile görüşme sağlayarak, itinalı bir kira hukuku işlemleri konusunda yardım alabilirsiniz.

Kira Derdi Bitmez İse!

Kira sözleşmesinin hazırlanması, ilgili takipler, kiranın düzenli ödenmesi ve yine diğer yasal etkenler avukat tarafından takip edilebilir. İstanbul gibi büyük bir şehirde sorun yaşamamak için Topselvi Mahallesi kira hukuku avukatı olan Avukat Mehmet Ali Helvacı’ya giderek ya da görüşerek, kira hususundaki dertlerinizi bitirebilirsiniz.

İhtiyaç nedeniyle tahliye fesih bildirim süresi
Gereksinim ya da belirli etmenlerden dolayı zorunlu olması sebebiyle tahliye davası açılabilir. Bir ay içerisinde kiracı yazılı bir bildirim gerçekleşir. 6 ay sonrasında kiracının tahliye edilebilmesi adına dava açılması mümkün.
Pandemi döneminde ev sahibi kiracıyı çıkarabilir mi
Pandemi döneminde ev sahibi kiracıyı çıkarabilir. Kiracı çıkmak istemediği takdirde tahliye davası açar. Ancak pandemi döneminde olduğu için kiracıya tekrardan yeni bir ev bulabilmesi adına zaman tanınmalı.
Yeni ev sahibi kiracıyı çıkarabilir mi
Eski ev sahibi kiracıya evi verdikten sonra evin yeni sahibi kiracıyı çıkarabilir. Burada ev kimin ise kiracıyı çıkarabilme durumu mevcuttur. Kiracı evden çıkmadığı takdirde tahliye gerçekleşir. Yeni ev sahibi ya da eskisi gibi bir durum söz konusu olmaz. Ev kimin üzerinde ise kişinin kira hukuku alanında belirli yaptırımları mevcuttur.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/topselvi-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/topselvi-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/topselvi-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/topselvi-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kiraci-tahliye-sartlarini-bilmeden-kiracilari-evden-cikarmak-mumkun-degil.html

“Topselvi Mahallesi Kira Hukuku Avukatı” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara