Topselvi Mahallesi Boşanma Avukatı

Boşanmak isteyen bireylerin özellikle de günümüzde yaşadığı olumsuz durumların en aza indirilebilmesi ve medeni kanuna uygun bir şekilde eşlerin birbirleri üzerinde olan haklarının eşit bir hale getirilmesi sağlanmaya çalışılıyor. İçerisinde bulunulan zaman diliminde doğrudan Topselvi Mahallesi boşanma avukatı ile görülebilir, dava açabilirsiniz.

Boşanma Davası Ne Kadar Sürer?

İli farklı dava tipi bulunuyor ve bu dava tiplerinin oluşmasına tamamen eşler neden oluyor. Eğer eşler boşanma konusunda anlaşmışlarsa ve boşanmaya karar vermişler ise doğrudan anlaşmalı bir boşanma davası ortaya çıkıyor. Eğer çiftler arasında bir tartışma, anlaşamama, kavga, küslük benzeri bir durum bulunuyorsa ve hiçbir şekilde anlaşamıyorlar ise doğrudan çekişmeli bir davayla karşı karşıya kalınabiliyor;

  • Anlaşmalı boşanma davaları;

Bu dava sayesinde haklar tamamen mallar da dahil olmak üzere doğru ve eşit bir şekilde paylaşılabiliyor. Eğer Topselvi Mahallesi boşanma avukatı ile iletişime geçilirse, anlaşmalı davalarda doğrudan sürecin ortalama 3 ay içerisinde boşanmayla sonuçlanması sağlanabiliyor. Çiftler çocuğun velayetiyle ilgili anlaşmışlar ise bu işlem de hızlıca gerçekleştirileceği için daha fazla duruşma yapılmasına gerek kalmadan tek veya iki duruşmada boşanılabiliyor.

  • Çekişmeli boşanma davaları;

Çekişmeli olan davalar günümüzde özellikle insanların mallarla veya çocuklarıyla ilgili bir anlaşmada bulunamaması nedeniyle ortaya çıkabiliyor. Bu tip davada eşlerden biri ayrılmak ve boşanmak istediğini vurgularken, diğeri inatla boşanmamak istediğini be herhangi bir şekilde eşinin gitmemesini isteyebiliyor. Kartal genelindeki faaliyetler doğrultusunda çekişmeli davalarda bireylerin Türk Medeni Kanunu önünde anlaşması için bazı duruşma ertelemeleriyle karşı karşıya kalınabiliyor. Duruşmalar ertelendiği ve bir türlü karara varılamadığı için ortalama 1 veya 2 yıl süre zarfında boşanılmasına imkan tanınabiliyor. Çekilmeli davalar doğrultusunda atılan adımlarda hem mal paylaşımı hem velayetin alınmasıyla ilgili süreç davanın yapısının doğrudan etkilenmesine neden olabiliyor.

Boşanma Davasında Kanıt Olur Mu?

Topselvi Mahallesi boşanma avukatı aracılığıyla gün içerisinde eşin boşanılmasına neden olabilecek bir girişimde bulunduğuna dair kanıt bulunması halinde mahkemede delil olarak kullanılabilecektir. Böylelikle İstanbul mahkemelerinde faaliyetleri devam eden hakimler durumu inceledikten sonra boşanmanıza izin verebilecektir.

Yaz tatilinde nafaka ödenir mi
Boşanma davalarında nafaka talep edilmişse, bunun kış döneminde ya da yaz döneminde ödenecek gibi bir durum söz konusu değildir. Nafaka belirlenen zaman dilimi içerisinde yani nafakanın düşmesini gerektirecek bir durum olmadığı takdirde yaz tatilinde de ödenebilir ve sürekli olarak ödemede gerçekleşir.
İştirak nafakasının kaldırılması
Iştirak nafakasının kaldırılması talep edildiği takdirde bu durumda dava ile gerçekleşir. İştirak nafakasının kaldırılması, dava da gerekli etmenler ya da diğer bir ifadeyle şartlar karşılandığı takdirde mümkündür.
Boşanma avukatı fiyatları 2022
Boşanma avukatına ödenmesi gereken ücret, değişkenlik gözetir. Anlaşmalı boşanmada çekişmeli boşanma olmak üzere avukatların fiyatlandırmaları, farklılık sağlar. Aynı zamanda avukatın taleplerine göre de fiyatta artış gerçekleşebilir.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/topselvi-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/anlasmali-ve-cekismeli-bosanma-davalari.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/topselvi-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kavakpinar-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/topselvi-mahallesi-isci-avukati.html

“Topselvi Mahallesi Boşanma Avukatı” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Hemen Ara