Yalı Mahallesi Ölümlü Trafik Kazası Avukatı

Ailelerini ya da yakınlarını trafik kazasında kaybeden kişiler maddi ve manevi tazminat davalarında belirli miktarlar ister. Tazminat davasının amacı, gerçekleşen bir kaza veya olayda karşı tarafa verilen fiziki ve psikolojik hasarın parayla ödenmesidir. Tazminat miktarını belirleyen durumsa, karşı tarafın bilerek ve bilmeyerek yapmasına bağlıdır. Ayrıca tazminat ödeyecek kişi, ölen kişinin bakmakla yükümlü olduğu kişilerin mağdur olmasını önlemek amacıyla verilir. İstanbul Maltepe ilçesinde bulunan avukatlar, ölümlü trafik kazalarında tecrübeleri dahilinde mağdur kişilere yardımcı oluyor. Yalı Mahallesi ölümlü trafik kazası avukatı bugüne kadar birçok davada tazminat ve mağdur kişilerin haklarını korumak için çalışmıştır.

Kan Parası Nedir Ve Ne Kadar Alınır?

Ölümlü trafik kazalarında kusurlu ya da kusursuz kişiler bir kişinin ölümüne neden olduğu taktirde kan parası ödemek zorundadır. Kan parası, ölen kişinin yakınları tarafından belirlenir. Yalı Mahallesi ölümlü trafik kazası avukatı ile belirlenen kan parası karşı taraftan talep edilir. Kan parası, maddi ve manevi tazminat içinde sunulur. Kan parası ile ilgili ayrı bir dava yoktur. Kan parası, kazayı yapan kişinin ödemesi gereklidir. Kaza yapan ve ölen kişinin arasında anlaşmazlık çıkması halinde avukatlar devreye girer. Trafik kazası ve detaylı bilgilerden edinilen sonuçlar dahilinde istenen tazminat davası mahkemeye sunulur.

Maddi ve manevi tazminat davası içinde görülen kan parası, anlaşmazlıklar sonucunda belirlenmediği taktirde hakimin kararı sonucunda kesinleşir. Kasıtlı ya da kasıtsız şekilde bir kişinin ölümüne neden olan suçlu, tazminat davasının haricinde cezada alır.

Tazminat Davalarında Avukatlar

Trafik kazasında hayatını kaybeden kişinin yakınları dava açmak için avukata başvurmalı. Avukatlar, kaza hakkında bilir kişi raporuna göre mahkemeye delil ve belgeler sunar. Yalı Mahallesi ölümlü trafik kazası avukatı bugüne kadar birçok davada tazminat işlerini yürüttü. Davalarda ölen kişinin annesi, babası, çocukları, eşi ve bakmakla yükümlü olduğu kişiler için tazminat miktarları belirlenir. İstanbul Maltepe’de bulunan avukat ofislerinde çalışılan ve takip edilen mahkemelerde ölen kişinin yakınlarının tazminat istekleri dahilinde hareket edilir. Avukatlarımız, mahkemelerin kısa sürede sonuçlanması ve tazminat miktarlarının alınması için işlemleri hızlandırıyor.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yali-mahallesi-isci-avukati-2.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yali-mahallesi-olumlu-trafik-kazasi-avukati-2.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yali-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yali-mahallesi-kira-hukuku-avukati-2.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/mahkemede-olumlu-trafik-kazasina-dair-cezalar.html

“Yalı Mahallesi Ölümlü Trafik Kazası Avukatı” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Hemen Ara