Avukat İstanbul Patent Konularında Süreci Yürütüyor

Patent olarak bilinen kavram; herhangi bir icat ya da buluşa imza atmış olan bir kişinin bunun her tülü üretme, ithal etme, satma ya da kullanma hakkını elde etmesidir. Bu noktada aksi durumların gerçekleşmesi, mahkeme sürecini tam anlamıyla zorunlu kılar. Avukat İstanbul patent davaları konusunda uzman olan bireyle çalışmak, kazanım elde etme noktasında iyi bir seçim olacaktır.

Patent Başvurusu Neden Yapılmalı?

İstanbul patent avukatı, birçok farklı konuda açılan davayı sizin adınıza yürütebilir. Bu noktada ilk olarak patent başvurusundan bahsetmek gerekiyor. Herhangi bir buluşun ortaya çıkması, bunun kullanım haklarının hukuki olarak güvence altına alınmasını bir nevi zorlu kılar. Aslında bir mecburiyet olmamakla beraber, böyle bir süreci başlatmak her zaman kişi için avantaj olacaktır. Noter kaydıyla o buluşun size ait olduğunu kanıtlamanız lazım. Bu noktada mevcut icadın tamamen daha önceden olmayan bir yeniliği getirmesi gerekmektedir. Buna ek olarak sanayi alanında kullanılabilmesi de şarttır. Bunun haklarına sahip olduğunuzda, her türlü maddi geliri icat üzerinden elde edebilirsiniz. Avukat İstanbul patent konusunda uzman olan bir kişiyle iletişime geçilmelidir.

Avukat İstanbul Patent Türleri Nelerdir?

İstanbul patent konusunda avukat sayesinde gerekli destek alınabilir. Birden fazla patent türünün olduğunu görmekteyiz ve bunları şöyle ifade edebiliriz;

  • Eğer buluşun çok sayıdaki ülke içerisinde kabul görmesi ve korunması isteniyorsa, bunun için PCT olarak bilinen Patent İşbirliği Anlaşması baz alınmalıdır. Böylelikle tam 144 farklı ülke, icadın size ait olduğunu kabul edecektir.
  • EPO ise Avrupa Patenti olarak bilinir. Bu noktada kapsam alanı biraz daha dardır ve sadece Avrupa ülkeleriyle sınırlıdır.
  • Buna ek olarak Ulusal Patent, Türkiye içinde verilir. Bu konuda yetkili olan kurum Türk Patent ve Marka Kurumu ismiyle karşımıza çıkmakta.

Patent Başvurusunda Hangi Evraklar İstenir?

  • Patent başvurusu için mutlaka bir dilekçe doldurulmalıdır.
  • Bunun yanı sıra buluşun hangi konuda olduğu açık bir dille ifade edilmelidir.
  • Bir özet çıkarılmalıdır.
  • Başvuru kapsamında ücret ödenmelidir.
  • Teknik özelliklere dair ayrıntılı bir sunumu eklemeniz gerekiyor.

Patent Avukatı Nasıl Hizmetler Verir?

Avukat İstanbul patent konusunda deneyimli olan Helvacı Hukuk Bürosu, şu hizmetleri vermektedir. Hem patent için başvuru hem de bunun tescili sağlanır. Olası bir itiraz durumunda devreye yine hukuk bürosunun avukatı girerek, süreci sizin adınıza yürütür. Buna ek olarak patentin zaman zaman rehini gibi durumlar da ortaya çıkmaktadır. Haczi ve lisansı da söz konusudur. Yine avukatın bu konularda bilgili ve deneyimli olması, size çok büyük bir avantaj sağlar. Patenti almak tek başına yeterli değildir. Kesinlikle takibi gerçekleştirilmelidir. Ayrıca her türlü ünvan ve adres değişikliği, avukatın ilgi alanında yer almaktadır. Tüm bu hizmetleri uygun bir fiyat üzerinden alabilirsiniz.

marka, patent avukatı nasıl olunur?
Ticaret hukuku ve iş hukuk çerçevesinde işlenen marka ile patent avukatı kendini sinai mülküyet kanunu alanında da geliştirmelidir.
Patent Avukatı Ankara
Patent avukatı, kurum, marka ve ürün için patent alınmasında destek olacaktır.
Patent Avukatı Nedir?
Patent avukatı, kurum, ürün ve şirket haklarının patentli olduğunu yasal düzleme taşıyarak, ticari kanunlarda destek olacaktır.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/patent-avukati-istanbul-patent-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/pendik-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/arnavutkoy-fatih-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/gocbeyli-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/6769-sayili-sinai-mu%cc%88lkiyet-kanunu.html

“Avukat İstanbul Patent Konularında Süreci Yürütüyor” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara