Patent Avukatı | İstanbul Patent Avukatı

Patent ya da marka hukukuna yönelik çalışma gösteren avukatlar, patent avukatı olarak anılır. Uzmanlıklarını bu şekilde sunan avukatlar, özellikle de marka sahiplerinin dikkatinden kaçmıyor. Nitekim kanun ve yönetmeliklere bağlı olarak markanın koruma altına alınması son derece önemli. Örneğin;

 • Marka tesciline ve korunmasına yönelik hukuki yardım alınabilir.
 • İtirazlar ya da yenilemeler için de yine patent avukatları devreye girmektedir.
 • Tüm marka işlemleri adına patent avukatları çalışma göstermektedir.

Özellikle de markaya zarar veren hususlar adına patent avukatlarına başvurmak gerekir. Son yıllarda haksız rekabetin artış göstermesi beraberinde markaların da tehdit altına girmesine etki etmiştir. Markaya zarar verecek şekilde rekabete başvurulması sorunları beraberinde getirmekte. Pazarın günden güne büyümesi, taklit markaları doğurmuştur. Sonuç olarak marka sahipleri de tüm bu zarar verici unsurlara yönelik marka hukukundan ve avukatlarından faydalanıyor.

Bahçelievler Patent Avukatı

Toplamda 11 mahalleye sahip olan Bahçelievler, İstanbul’un Avrupa yakasında yer almakta. 1992 yılından beri ayrı bir ilçe olarak anılan Bahçelievler, günden güne gelişmeye devam etmektedir. Bu gelişime bağlı olarak bireysel ve kurumsal ihtiyaçların giderilmesi söz konusudur. Örneğin avukatlık bürolarının sayısı artış göstermektedir.

Bahçelievler patent avukatı tercihlerinizde büroları dikkate alabilir ve harekete geçebilirsiniz. Marka işlemlerine yönelik bürolara gidebilir ve danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Şöyle ki;

-Danışmanlık; Avukatlar ilk etapta bilgi sahibi olmanızı destekler. Örneğin marka hukukuna ve yönetmeliklerine göre ifadelere yer verilir. Marka sahibinin öncelikle haklarını öğrenmesi sağlanır. Bu yolla marka için çalışma gösterilmesi söz konusudur.

-Hizmetler; Patent almak isteyenler için ilk önce başvurulara geçilir. Tescil ya da itiraz işlemlerine yönelik yine patent avukatları ile görüşmeniz gerekir. Aynı zamanda patent yenilemek ya da devir işlemleri için avukatlara başvurmanız esas alınmıştır.

Bakırköy Patent Avukatı

Eski semtler arasında olan Bakırköy, İstanbul’un Avrupa Yakasında bulunuyor. Ortalama 35 km2’lik bir alana konumlanan ilçe, kalabalık nüfusu ile ön planda. Toplamda 15 mahalleden oluşuyor. Tarihi yapıları ve turistik alanları ile ziyaretçilerini karşılamaya devam etmektedir.

Bakırköy’de de uzmanlıklara göre avukatların hizmet verdiği açık durumda. Yine marka hukuku adına işlem görmek isteyenler Bakırköy patent avukatı tercihinde bulunarak harekete geçebilir. En iyi avukatlar büroları dahilinde vatandaşları karşılamaya devam etmektedir. Çoğunda sergilenen hizmetler ise;

 • Marka başvurusu, tescili ya da başvuruya itiraz için avukatlarla görüşmeniz gerekir.
 • Patenti yenilemek veya devretmek adına da yine avukatlara başvurulmalıdır.
 • Adres ya da ünvan değişikliği için marka hukukuna yer verilmektedir.

Tüm bu işlemlerin marka hukukuna bağlı olarak yürütülmesine özen gösterilir. Alanında uzman olan avukatlar sayesinde işiniz uzun sürmez. Aksine hızlı bir şekilde markaya yönelik hukuki haklarınız ifade edilir ve işlem başlatılır. Örneğin patent haklarının ihlaline yönelik takip işlemleri de patent avukatları tarafından sürdürülmektedir.

Başakşehir Patent Avukatı

Yeni bir ilçe olan Başakşehir, 2008 yılında Küçükçekmece ilçesinden ayrılmıştır. Bu şekilde bağımsız bir hale gelen İstanbul’un nadide ilçelerinden bir tanesidir. Tarihi bir hayli eskiye dayanan ilçe, 194 binin üzerinde olan nüfusa yönelik gelişimine devam etmekte. Örneğin Başakşehir patent avukatı ve de büroların sayısı bir hayli artış göstermiştir. Bu anlamda;

-Avukatlık Ofisleri; Uzmanlık alanlarını ilan eden avukatlar, patente yönelik paylaşımlarda bulunuyor. Yani marka hukukuna yönelik eğitimli ve de tecrübeli oldukları açık durumda. Marka işlemleri için alanında uzman olan patent avukatları tercih edilir. İlk etapta ofisleri öğrenmeniz ve de avukatlardan danışmanlık hizmeti kazanmanız mümkün olacaktır.

-Avukatlar; Danışmanlıktan ziyade tüm avukatlar hizmetlerini de sıralar. Örneğin patent rehini, lisansı ya da haczine yönelik işlem görülmektedir. Patent hakları bazı durumlarda ihlal edilebiliyor. Bu gibi durumlarda da baskın ya da el koyma gibi işlemlerin yürütülmesine avukatlar devreye giriyor.

Tüm bu işlemlerin yürütülmesi adına marka hukuku dikkate alınır. Hukukun gerekliliklerine bağlı olarak marka sahibinin hakları savunulur. Avukatlar bu aşamada devreye girerek hukuka uygun bir şekilde hizmet vermektedir. Vatandaşlar da kendilerine en yakın avukatlık bürolarına başvurarak çözümü bulabilir.

Bayrampaşa Patent Avukatı

Patent hukukuna ya da davaları adına uzman olan avukatlar, marka avukatı olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Bu anlamda çoğu ilçenin patent avukatlarına ve de ofislerine sahip olması dikkatlerden kaçmıyor. Örneğin Bayrampaşa bunlardan bir tanesidir. Avrupa Yakasında bulunan Bayrampaşa, 11 mahalleden oluşuyor. Aynı zamanda kırsal bir kesim olmasına rağmen zamanla gelişen, İstanbul’un tarihi ilçelerinden bir tanesidir.

Bayrampaşa patent avukatı araştırmaları neticesinde karşınıza pek çok ofis ve avukat çıkacaktır. Her ilçeye konumlanan patent avukatları, marka sahiplerinin dikkatinden kaçmıyor. Nitekim marka hukukuna bağlı olarak hizmet verilir. Örnek vermek gerekirse;

 • Patent başvurusuna ya da iptaline yönelik avukatlarla görüşmeniz gerekir.
 • Varsa hükümsüzlük ya da tazminat için de avukatlara başvurmalısınız.
 • Hukuki danışmanlık neticesinde tüm haklarınızı öğrenmeniz mümkün olacaktır.

Marka hukukuna bağlı olarak ilk önce hakların sıralanmasına özen gösterilir. Haklarını öğrenen marka sahipleri de gerek başvurular gerekse itirazlar üzerinden harekete geçebilir. Bu aşamada alanında uzman olan avukatların yönlendirmeleri faydalı olacaktır. Nitekim deneyime bağlı olarak yönlendirmelere geçilir.

Beşiktaş Patent Avukatı

Sur dışında kalan Beşiktaş, İstanbul’un köklü ilçelerinden bir tanesidir. Konumu gereği turistlerin uğrak adresi olan Beşiktaş, toplamda 23 adet mahalleye sahip. Buradan anlaşıldığı üzere oldukça nüfuslu ilçeler arasında. Nüfusa bağlı olarak temel ihtiyaçların da artış göstermesi söz konusudur. Örneğin avukatlar bunlar arasında yerini almıştır. Ve de;

-Beşiktaş Ofisleri; Avukatlar baroya kayıt olduktan sonra büro ya da ofis işlemlerine geçebiliyor. Yani avukatlık ofislerine bağlı olarak çalışmaların sürdürülmesi söz konusudur. Bu yolla Beşiktaş patent avukatı tercihinde bulunmanız uzun sürmez. Ofisleri ziyaret edebilir ve ilk etapta danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

-Beşiktaş Avukatları; Avukatlar uzmanlıklarına bağlı olarak bireyleri ve de kurumları karşılamaya devam ediyor. Örneğin marka hukukunda tecrübeli olanlar, patent avukatı olarak anılır. Sonuç olarak marka sahiplerinin patent avukatları ile görüşme sağladıkları açık durumda. Bu yolla patent hukukuna dayalı olarak hizmet verilir.

Hizmetlerin sınırsız tutulması dikkatlerden kaçmıyor. Yani markaya ilişkin hukuka ve yönetmeliklere göre hizmet verilir. Örneğin patentte isim ya da adres değişikliğine yönelik avukatlardan yardım almanız gerekir. Bunun haricinde patent ihlalinin takip edilmesi için de avukatlar devreye girmektedir.

Beylikdüzü Patent Avukatı

Güneyinde Marmara Denizi bulunan Beylikdüzü, İstanbul’un batısında yer almakta. Doğusunda Avcılar, batısında ise Büyükçekmece ilçeleri bulunuyor. Son derece köklü ilçelerden olan Beylikdüzü, toplamda 10 adet mahalleye sahiptir. İlçede uzmanlıklarını sunan pek çok avukat mevcut durumda. Mesela Beylikdüzü patent avukatı tercihinde bulunmanız uzun sürmez. Bu anlamda;

 • Referanslara bağlı olarak tecrübeli avukatları göz önünde bulundurmak mümkün.
 • Öncelikle iletişime geçerek avukatlara sorularınızı sormanız esas alınmakta.
 • Danışmanlık neticesinde ise avukatlık hizmetlerine yer verilmektedir.

Hukuki destek almak isteyenler alana göre avukatlardan tercihte bulunuyor. Örneğin destek markaya yönelik ise patent avukatları devreye girmektedir. Çünkü marka hukuku ve yönetmelikleri ayrı tutulur. Bu alana hakim olan avukatlar da marka sahiplerinin tercihi halinde. Sonuç olarak markayı tehdit eden her türlü unsura yönelik hukuki mücadeleye geçilir. Ya da marka değişiklikleri için avukatlara başvurulabilir.

Beyoğlu Patent Avukatı

İlk yerleşim yerlerinden olan Beyoğlu, geniş yüzölçümü ile bunu gözler önüne sermekte. Öyle ki toplam 45 adet mahallesi bulunuyor. Avrupa yakasında bulunan ilçe, 1924 yılında bağımsız bir hale gelmiştir. Bu haliyle dikkat çeken ilçenin nüfusu da bir hayli fazla. Sonuç olarak nüfusun ihtiyaçlarına göre gelişimine devam etmektedir.

Gelişimin hukuki açıdan da sürdürülmesi dikkatlerden kaçmıyor. Örneğin yüzlerce avukatlık bürosuna ev sahipliği yapmakta. Bu sayede Beyoğlu patent avukatı tercihinde bulunmanız uzun sürmeyecektir. Tercihleriniz neticesinde de;

-Tescil İşlemleri; Avukatların başta tescil işlemleri adına hizmet vermesi söz konusudur. Patent başvurusuna yönelik resmi kurumlarca harekete geçilir. Türk Patent ve Marka kurumu üzerinden ilerleme sağlanabilir. Tarifname eşliğinde tescil işlemlerine geçilmektedir.

-İtiraz İşlemleri; Patent başvurusuna yönelik yukarıda belirttiğimiz adımları takip edilir. Resmi kurumlara başvuranlar kısa süre içerisinde sonuç alabilir. Aynı zamanda avukatlara itiraz için de danışan kurumlar mevcut durumda. Yani patent başvurusuna itiraz yapmak adına marka hukukuna göre işlem görülmektedir.

Büyükçekmece Patent Avukatı

İstanbul’un batında olan Büyükçekmece, Marmara Denizi’nin kıyısına konumlanmış durumda. Bir hayli büyük bir alana sahip olan Büyükçekmece, 23 mahalleye sahiptir. Gerek konumu gerekse nüfusu ile önde çıkmakta. Sonuç olarak yerleşik kesime yüzlerce avukatlık ofisi eşlik ediyor. Ofislerde görev yapan her avukat uzmanlık alanlarını da sergiliyor. Örneğin Büyükçekmece patent avukatı tercihinde bulunanlar;

 • Patent lehini ile lisansına yönelik çalışma gösterebilir.
 • Patent yenilemesine başvurmak için de avukatlara danışmak gerekir.
 • İsteğe göre patent devrinin de gerçekleşmesi esas alınmaktadır.

Patent sahibi olan markaların, haksız rekabete yönelik önlem aldıkları açık durumda. Bu aşamada marka ve patent hukukuna dayalı olarak harekete geçilir. Hukuku esas alan ve bu alanda tecrübeli olan avukatlar sayesinde ilerlenebilir. Özellikle de patent sahibi olan markaların haklarını öğrenmeleri ve hukuki mücadele başlatmaları esas alınmaktadır.

Çatalca Patent Avukatı

Ormanlarla kaplı bir ilçe olan Çatalca, denize olan kıyıları ile de dikkat çekmekte. Hem Marmara hem de Karadeniz’e kıyısı olan, doğal ilçelerden bir tanesidir. Doğal güzelliklerini sunan ilçenin sahil uzunluğu bir hayli fazladır.

Çatalca patent avukatı iletişim bilgilerine web ortamında erişim sağlamanız uzun sürmez. Bu yolla avukatları değerlendirmeniz ve seçiminizi yapmanız mümkün olacaktır. Özellikle de referansları dikkate alarak tercihte bulunmanız faydalı olacaktır. Neticesinde de;

 • Şirketlerin marka yöntemine yönelik hukuki yardım almaları sağlanır.
 • Marka yönetimi için hem danışmanlık hem de dava süreçlerine yer verilir.
 • Marka tescilinden korunmasına kadar çeşitli faaliyetlere imza atılır.

Çekmeköy Patent Avukatı

17 adet mahalleye sahip olan Çekmeköy, ormanlara kıyısı bulunan ilçeler arasında. Anadolu yakasında bulunan ilçe, tarihi açıdan da son derece zengindir. Kanuni Sultan Süleyman’a kadar uzanan tarihi ile büyülemekte. Aynı zamanda doğal güzelliklerini korumaya devam etmektedir.

İlçede pek çok markanın mevcut olduğu açık durumda. Tüm markalar patent hakları üzerinden hizmet vermektedir. Ancak günden güne gelişen pazar, haksız rekabeti beraberinde getirmiştir. Neticesinde de Çekmeköy patent avukatı sayısının artış göstermesi dikkatlerden kaçmıyor. Avukatlar markanın korunması, ihtarlar ya da taklitler için çalışma göstermektedir.

Esenler Patent Avukatı

İstanbul iline bağlı olan Esenler, Avrupa Yakasında bulunuyor. 18 mahalleye sahip olan ilçe, yüzölçümü bakımından bir hayli geniştir. 1993 yılından beri ilçe olarak anılan Esenler, uzmanlıklarına göre binlerce avukata ev sahipliği yapmakta. Örneğin Esenler patent avukatı arayışında olanlara pek çok avukatlık ofisi sergilenir. Neticesinde;

-Marka İşlemleri; Marka ve patent başvurusu için avukatlara ihtiyaç duyulur. Bu yolla tescile geçilebilir. Tam tersi olarak patent başvurusuna itiraz için de avukatlara başvurulmakta. Bir de patent yenilemesine ya da devrine yönelik avukatlarla görüşmek gerekir.

-Davalar; Markaya zarar veren her türlü duruma yönelik dava sürecine geçilmektedir. Örneğin patent haklarının ihlali bunlardan bir tanesidir. Avukatlar ihlale yönelik takibe geçer. Ve de tespite dayalı olarak davanın yürütülmesi sağlanır.

Esenyurt Patent Avukatı

Avrupa yakasında bulunan bir diğer İstanbul ilçesi de Esenyurt’tur. Ortalama 687 bin nüfuslu olan ilçe, merkezi konumda değildir. Nitekim merkeze olan mesafesi 27 km şeklindedir. Merkezi olmamasına rağmen gelişimine devam eden ilçede, yüzlerce avukatlık ofisi bulunuyor. Bu sayede Esenyurt patent avukatı tercihinde bulunmanız uzun sürmez. Şöyle ki;

 • İlçede bulunan avukatları uzmanlıkları üzerinden değerlendirmeniz esas alınmıştır.
 • Patent yani marka avukatları ofislerini gözler önüne sermiştir.
 • İletişim bilgileri dahilinde de avukatlarla görüşme sağlanabilir.

Marka sahipleri ilk etapta sorularını sorabilir ve danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilir. Bu yolla bilgi sahibi olanlar dava sürecine geçmektedir. Yani marka hukukuna ve yönetmeliklerine göre davaya yer verilebilir. Özellikle de patent haklarının ihlaline yönelik dava görülür. Bir de patent haklarına tecavüz edilmesi halinde avukatlar hukuki mücadeleye başvurmaktadır.

Eyüpsultan Patent Avukatı

İstanbul’da görev yapan avukatların ilçelere göre sıralanması söz konusudur. Bu yolla gerek kişilerin gerekse kurumların tercihte bulunmaları uzun sürmez. Üstelik çoğu uzmanlıklarını da sunduğu için işiniz kısa sürecektir. Mesela Eyüpsultan patent avukatı bunlardan bir tanesidir. Eyüpsultan, Avrupa yakasında bulunan ilçelerimiz arasında. Karadeniz’e kadar uzanan ilçemiz, 242 km2 kadar geniş bir yüzölçümüne sahiptir. Bu alana konumlanan avukatlık ofislerini ziyaret edenler de hukuki destek alabiliyor. Örneğin;

-Avukatlık Hizmetleri; Patent başvurusunda bulunmak isteyenlere yine marka avukatları eşlik eder. Referanslara bağlı olarak patent avukatları arasından seçiminizi yapmanız uzun sürmez. Bu yolla iletişime geçebilir, danışmanlıktan faydalanabilirsiniz. Aynı zamanda patent iptaline yönelik yine alanında uzman marka avukatlarına danışmanız gerekir.

-Patent Davaları; Hükümsüzlük boy gösterirse davalara geçilir. Örneğin patent haklarının ihlaline bağlı olarak davanın yürütülmesi söz konusudur. Bunun gibi marka sahiplerinin tazminat davaları da göz önünde bulundurulur. Tüm bu davalar patent hukukuna bağlı olarak sürdürülür.

Fatih Patent Avukatı

1928 yılında bağımsız olarak ilçe haline gelen Fatih, merkez konumdadır. Özellikle de 57 mahalleye sahip olması ne denli geniş ve de merkezi olduğunu gözler önüne sermektedir. 17 km2 kadar olan yüzölçümü ile İstanbul’un önde gelen ilçelerinden bir tanesidir.

İlçede görev yapan yüzlerce avukat bulunuyor. Hepsi uzmanlıkları dahlinde hizmetlerini sunmaktadır. Mesela Fatih patent avukatı seçmeniz uzun sürmez. Çünkü bu alanda çalışma gösteren yüzlerce avukat mevcut. Alana yönelik;

 • Marka ile patent hukukuna dayalı olacak şekilde avukatlık hizmetlerine yer verilir.
 • Şirketlerin marka yönetimi dikkate alınmaktadır.
 • Yönetimde ihtiyaç duyulan hukuki destek avukatlar tarafından verilmektedir.

Örneğin haksız rekabetten kaynaklı olarak marka avukatlarına başvuruluyor. Avukatlar yine marka hukukuna esas alarak faaliyet gösteriyor. Örneğin markaya zarar verici hareketlerde bulunan kişi ya da kurumlara dava açılabilir. Marka taklitleri üzerinden ayrı hukuki süreçlere yer verilir. Tüm bu hukuki süreçlere yönelik marka avukatlarına başvurmak önem arz ediyor.

Güngören Patent Avukatı

Güngören patent avukatı marka tesciline ya da korunmasına yönelik faaliyet göstermektedir. Aynı zamanda yenileme ya da patent itirazı için de çalışmalara yer verilir. Bu aşamada marka hukuku dikkate alınır ve işlemlere geçilir. Uzman patent avukatları tüm faaliyetlerini sergiler ve danışmanlık neticesinde bilgi sahibi olmanızı sağlar.

Güngören, Avrupa yakasına konumlanan ilçelerden bir tanesidir. 11 adet mahalleye sahip olan ilçe, Bakırköy ile Bahçelievler’e komşudur. Batısında Bağcılar, kuzeyinde ise Esenler ile Bayrampaşa bulunuyor. Tam olarak 1992 yılında kurulan ilçede, pek çok patent avukatı mevcut. Sonuç olarak avukatlara;

-İletişim; İlk etapta iletişim bilgilerini dikkate almanız gerekir. Bu yolla danışmak istediğiniz konuları iletmeniz uzun sürmez. İlk başta danışmanlık hizmetleri sergilenir. Marka sahiplerinin hakları ifade edilir. Beraberinde gerekli olan hukuki sürece yönelik bilgi verilir.

-Davalar; Daha çok patente yönelik zararlar üzerinden davaya geçilmektedir. Özellikle de marka taklitlerinin günden güne artış göstermesi dikkatlerden kaçmıyor. Bu tarz zararlar için ihtara geçiliyor. İhtara bağlı olarak ise davanın açılması söz konusudur.

Gaziosmanpaşa Patent Avukatı

İstanbul Barosu merkezi durumda. Her yıl hukuk fakültesinden mezun olanların baroya kayıt olarak avukatlık mesleğini icra etmesi söz konusudur. Bu yolla ofisini açan avukatlar, ilçelere göre dağılmıştır. Yani her ilçede uzmanlıklarını sergileyen pek çok avukat ve ofisi bulunuyor. Örneğin Gaziosmanpaşa bunlardan bir tanesidir.

Gaziosmanpaşa, 1983 yılında ilçe haline gelmiştir. Geç gelişim gösteren bu ilçe, 16 adet mahalleye sahiptir. Mahallelerinde Gaziosmanpaşa patent avukatı ofisleri mevcut durumda. Ofisleri ziyaret edenler başta markalarına yönelik şikayetlerini bildirebilir, çözüm bulabilir. Örneğin;

 • Patent başvurusu tescili ya da itirazına yönelik avukatlara başvurmanız gerekir.
 • Patent yenilemeleri ve devri için de marka avukatlarıyla iletişime geçilmektedir.
 • Maka rehini ya da lisansı için yine patent avukatlarına danışmanız gerekmektedir.

Kadıköy Patent Avukatı

Kadıköy patent avukatı Anadolu yakasına bağlı olarak görev yapmaktadır. Nitekim Kadıköy, İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan ilçelerinden bir tanesidir. 21 adet mahallesi bulunan ilçe, 41 km2 yüzölçümüne sahip. Geniş bir alana yayılan ilçede yüzlerce marka avukatı bulunuyor. Avukatlar;

-Marka Yönetimi; Büyük ve de küçük şirketler, sahip oldukları markayı korumak için çalışma gösterir. Hukuki açıdan bu durumun avukatlar tarafından desteklenmesine özen gösterilir. Markanın taklit edilmesi ya da çalınması gibi durumlar için patent avukatlarına başvurulmaktadır.

-Marka Hukuku; Marka hukukuna yönelik çeşitli alanlara yer verilir. Mesela marka tescili ile yenilemesi bunlar arasında yerini almıştır. Markanın korunmasına ya da itirazına yönelik yine hukuki temeller dikkate alınır. Böylece marka korunmuş olur ve olası taklitler engellenir.

Küçükçekmece Patent Avukatı

21 adet mahallesi bulunan Küçükçekmece, İstanbul’un Avrupa yakasında bulunuyor. Geniş bir alana konumlanan ilçe, eski yerleşim alanlarından bir tanesidir. Bu anlamda Osmanlı tarihinin yaşatılması da dikkatlerden kaçmıyor.

Küçükçekmece patent avukatı tercihinde bulunmak isteyenlere gerek adres gerekse iletişim bilgileri eşlik eder. Bu yolla avukatlarla iletişime geçmek ve görüşme sağlamak uzun sürmez. Patent avukatları, ofisleri dahilinde vatandaşları karşılamaya devam etmektedir. Neticesinde ise;

 • Fikri ve sınai hukuk alanına bağlı olarak hizmet verilmektedir.
 • Marka hukukunu temel alan avukatlar patent işlemlerine geçmektedir.
 • Hukukun alanlarına bağlı olarak marka savunuculuğuna geçilmektedir.

Örneğin Türk Patent Enstitüsü kısaca TPE üzerinden başvurulara yer verilir. Patent başvurusu adına marka avukatlarına danışmanız faydalı olacaktır. Çünkü hazırlanan dosyalar son derece önemli. Bunun gibi tescilin yapılması için de hukuki işlemlere geçilmektedir. Tescil sürecinin takip edilmesi için avukatlara başvurmak en doğrusu olacaktır.

Kağıthane Patent Avukatı

Kağıthane patent avukatı arayışında olanlar internet sitelerine göz atarak harekete geçebilir. Bu yolla uzman avukatları değerlendirmeniz ve de iletişime geçmeniz uzun sürmez. Uzman olanlar danışmanlık hizmetleri dahilinde vatandaşları karşılamaya devam etmektedir.

Kağıthane İstanbul’un 39 ilçesinden bir tanesidir. Avrupa yakasına bağlı olan ilçe, 1987 yılında resmi hale gelmiştir. Uzun süredir ilçe olması da gelişimini desteklemiştir. Bu haliyle yüzlerce avukata yani avukatlık ofisine ev sahipliği yapması dikkatlerden kaçmıyor. Ofislerde;

-Hukuki Danışmanlık; Öncelikle danışmanlık üzerinden marka hukukunu değerlendirmeniz uzun sürmez. Marka sahibi olan şirketler patent hukukuyla alakalı olarak bilgi sahibi olacaktır. Haklarını öğrenen kurumlar bu yönde davaya ya da itiraza geçebilir. Nitekim avukatlar patent tescili ve itirazı gibi çeşitli alanlara bakmaktadır.

-Hukuki Alanlar; Danışmanlıktan hemen sonra hukuki alanlara geçilmektedir. Yukarıda da belirttiğimiz üzere başvuru, tescil ya da itiraz işlemleri için avukatlarla iletişime geçmek gerekir. Aynı zamanda patent yenileme veya devir işlemlerine yönelik yine avukatlara göz atmalısınız. Bu yolla seçiminizi yapabilir ve;

 • Anında iletişime geçerek danışmanlıklara başvurabilirsiniz.
 • Merak ettiğiniz konularda anında bilgi sahibi olmanız desteklenir.
 • Elde ettiğiniz bilgiler neticesinde dava sürecine geçebilirsiniz.

Dava başlangıç ve takibi için avukatlara ihtiyaç duyulur. Avukatların önderliğinde hukuki mücadeleye geçmek gerekir. Bu şekilde diğer patent alanları da göz önünde bulundurulabilir. Mesela kimi durumlarda tazminat davalarına yer verilmektedir. Özellikle de marka haklarını ihlal ya da tecavüz edenlere yönelik tazminat davalarına geçilebilir.

Sarıyer Patent Avukatı

151 km2 kadar alana sahip olan Sarıyer, İstanbul’un gözde ilçeleri arasında. 31 adet mahallesi bulunan ilçede aynı zamanda 9 köy mevcut durumda. Bu haliyle ne denli büyük bir alanı teşkil ettiğini gözler önüne seriyor. Alan üzerinde görev yapan pek çok avukat bulunuyor. Örneğin Sarıyer patent avukatı arayanlara yönelik;

-Avukat İletişim; Başta iletişim bilgileri dikkate alınmalıdır. Telefon ve de mail üzerinden sık sık görüşmelere yer verilir. Devamında ise adres bilgileri gelmektedir. Yani Sarıyer’in hangi mahallesinde bulunduğunu öğrenmeniz gerekir. Büro bilgileri üzerinden de avukatlara başvurmanız yani görüşmeniz uzun sürmez.

-Avukat Danışmanlık; İlk görüşme danışmanlık üzerine ilerler. Bu şekilde patent sahibi olanlara hukuki hakları ifade edilir. Bir de sorunlarının çözümüne yönelik yollar sergilenir. Örneğin markaya zarar veren hususlar için davaya yer verilir. Hakları ihlal edilen şirketler, tazminat davalarına başvurmaktadır.

Patent haklarının ihlal edilmesi neticesinde takibe başvurulur. Takibin gerçekleşmesi adına avukatlarla görüşmeniz gerekir. Çünkü yasal yollarla takibin gerçekleşmesi söz konusudur. Bu yolla hakları ihlal eden tüm unsurlar tespit edilir. Devamında ise ortadan kaldırılması için hukuki süreç başlatılır.

Sancaktepe Patent Avukatı

Sancaktepe ilçesi, Anadolu Yakasına bağlıdır. 2008 yılında ilçe haline gelmiştir. 20 mahalleden ve de 1 köyden oluşan Sancaktepe, önemli bir konuma sahiptir. Başta bu detaylara göz atanlar arkasından avukatlık bürolarını değerlendirmeye alabilir. Mesela Sancaktepe patent avukatı tercihinde bulunmak isteyenlere;

 • Alanında uzman olan marka avukatlarının iletişim bilgileri sıralanır.
 • İletişime bağlı olarak avukatlara tüm merak ettiklerinizi sormanız sağlanır.
 • Beraberinde görüşmeye geçilebilir ve avukatlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Marka avukatları adı üstünde patente yönelik çalışma gösterir. Patent, buluş sahininin haklarını koruyan bir belgedir. Yani bulunan bir şeyin 3. Şahıslar tarafından kullanılması, satılması ya da dağıtılması mümkün olmaz. Bu hakkı elde etmek isteyenlere ise belgeleri verilir. Verilen belgeye göre hukuki haklardan faydalanmaları sağlanır. Mesela patente zarar veren her türlü durum için hukuki sürece geçilmektedir.

Silivri Patent Avukatı

Silivri patent avukatı hangileri merak edenlere hem isimler hem de bürolar eşlik edecektir. Bürolar mahallelere yayılmış durumda. En başta ilçenin Avrupa Yakasında olduğunu belirtmek gerek. Ve de toplamda 22 tane mahallesi bulunuyor. Hatta mahallenin yanı sıra 13 köye sahiptir. Sonuç olarak tüm bu mahallelerinde avukatlar mevcut durumda. Şöyle ki;

-Uzmanlık; İlk etapta ihtiyacınıza göre uzmanlıkları göz önünde bulundurmanız gerekir. Mesela marka üzerinden işlem görmek isteyenlere patent avukatları eşlik etmektedir. Ofislerini ifade edilen avukatlar en başta danışmanlıklara yer verir. Böylece marka sahiplerinin hukuki süreci anlamaları sağlanır.

-Hukuk; Başta 6769 Sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu üzerinden harekete geçilmektedir. Bu haklar üzerinden markaya ve patente değinilmiştir. Tasarım ile faydalı model gibi çeşitli buluşlar da ifade edilmiştir. Böylece kanun esasları dikkate alınır ve marka savunuculuğa başvurulur.

Sultangazi Patent Avukatı

İstanbul Avrupa yakasında bulunan ilçeler arasında Sultangazi’de yerini almıştır. 2008 yılında ilçe haline gelen Sultangazi, 16 adet mahalleye sahiptir. Aynı zamanda içerisinde baraj gölü ile taş ocakları bulunduğu için son derece önem verilen ilçelerimiz arasında.

Sultangazi patent avukatı şirketlerin haklarını koruma altına alır. Marka yönetmeliği üzerinden harekete geçilir. Aynı zamanda patent hukukuna göre işlemlere yer verilir. Örneğin marka ve patent rehini için avukatlarla görüşmeniz gerekir. Bunların haricinde;

 • Patent lisansı ile haczi için de marka avukatlarına başvurulmalıdır.
 • Patent hakları tecavüzünde tedbir kararına yer verilmektedir.
 • Tedbirin yanı sıra baskın ve el koyma işlemlerine de geçiliyor.

Sultanbeyli Patent Avukatı

Sultanbeyli patent avukatı için ilçenin mahalleleri göz önünde bulundurulabilir. Nitekim 15 adet mahallesi bulunan ilçede, pek çok avukatlık ofisi bulunuyor. Ofislerinde vatandaşları karşılayan avukatlar, başta bilgi sahibi olmanız destekler. Örneğin marka hukukuna ve haklarına ilişkin paylaşımlarına yer verilir.

Sultanbeyli, 35 km2 kadar yüzölçümüne sahiptir. Osmanlı zamanına dayanan tarihi ile önde gelen ilçelerimiz arasındadır. Önceleri sadece bir köy olan Sultanbeyli, sonradan ilçe olmuş ve gelişimine devam etmiştir. Gelişimin hukuki açıdan devam etmesi de dikkatlerden kaçmıyor. Özellikle de pek çok uzmanlık üzerinden avukatların ve de ofislerin sergilenmesi bunu gözler önüne sermektedir.

Şile Patent Avukatı

Deneyimli olan marka avukatları başta sınai mülkiyet kanunu üzerinden harekete geçer. Nitekim bu kanun üzerinden haklar ifade edilmiş, avukatların dikkate alması gereken hususlar belirtilmiştir. Marka ve patent kapsamında tüm düzenlemelere yer verilmiştir. Düzenlemelere göre hizmet veren Şile patent avukatı başta bilgi sahibi olmanızı sağlar.

Şile, 736 km kadar bir alana sahip olan, İstanbul’un ilçeleri arasında. Ulaşım imkanlarının günden güne gelişmesi Şile’nin daha fazla ziyaretçi almasına etki etmiştir. Kültürel açıdan gelişme gösteren ilçede, pek çok avukat bulunuyor. Örneğin marka avukatlarının;

 • Patent başvurusuna ve de tesciline yönelik çalışma göstermesi söz konusudur.
 • Başvurulara itiraz etmek isteyenler de yine marka avukatlarıyla görüşmelidir.
 • Lisans ya da haciz gibi işlemler için de patent avukatlarına başvurulmaktadır.

Şişli Patent Avukatı

28 mahallesi bulunan Şişli, İstanbul’un Avrupa yakasında bulunuyor. Eski yerleşim yerleri arasında olan ilçe, 30 km2 kadar yüzölçümüne sahiptir. Nüfusu günden güne artış göstermekte ve gelişimine devam etmektedir. Gelişimin hukuki açıdan da süregelmesi dikkatlerden kaçmıyor. Özellikle de Şişli patent avukatı arayışında olanlara;

-Ofisler; Öncelikle avukatlık ofisleri yani büroları eşlik eder. Adreslerini göz önünde bulundurmanız halinde avukatlarla görüşmeye geçebilirsiniz. İlk görüşmede yasal haklar ifade edilir. Patent sahibi olanların hakları üzerinden harekete geçmeleri desteklenir.

-Hizmetler; Marka avukatları kanun düzenlemelerini dikkate alarak patent hizmetlerine yer verir. Mesela patent adresini ya da ünvanını değiştirmek için avukatlara başvurmak gerekir. Aynı şekilde patent başvurusuna itiraz ya da tecil işlemlerine yönelik avukatlar devreye girmektedir.

Ümraniye Patent Avukatı

Ümraniye ilçesi Anadolu yakasına konumlanmıştır. 153 km2 kadar yüzölçümüne sahip olan ilçe, nüfus bakımından öne çıkmıştır. Öyle ki İstanbul’un en nüfuslu 2. İlçesi olarak kendini belli etmekte. Buna bağlı olarak hukuki ihtiyaçlar da artış göstermiştir. Örneğin pek çok Ümraniye patent avukatı mevcut durumda. Patent avukatları;

 • Marka sahiplerinin haklarını korumak adına çalışma gösterir.
 • Marka hukuku ile yönetmelikleri üzerinden hizmet verilir.
 • Çözüm odaklı olacak şekilde patent hukukundan faydalanmanız sağlanır.

İlk önce markaya ilişkin soruların ya da sorunların ifade edilmesi beklenir. Bu şekilde hukuki sürece yer verilir. Bazı durumlarda davaya gerek kalmaz. Sadece hakların ihlali ya da markayı zarara uğratan durumlar için tazminat davalarına geçilebilir. Tazminat dışında da haklara bağlı olarak davanın sürdürülmesi söz konusudur.

Tuzla Patent Avukatı

Sınır bölgede yer alan Tuzla, İstanbul’un Anadolu yakasına bağlıdır. Son nokta olarak ifade edilir ve 1992 yılından beri ilçe konumundadır. Osmanlı dönemine uzanan tarihi ile dikkat çeken ilçelerimizden bir tanesidir. Merak edenler tüm bu detaylar ışığında Tuzla patent avukatı ile görüşmeye geçebilir.

Patent avukatlarına çeşitli durumlarda ihtiyaç duyulmaktadır. Mesela patentin yenilenmesi adına avukatlara başvurulur. Ya da markasını devretmek isteyenler yine avukatlar eşliğinde harekete geçebilir. Patent rehini ve de lisansı için avukatlarla iletişime geçilir. Aynı şekilde patent haczi için de hukuki destek almak son derece önemli. Haciz işlemleri başlatılır ve takibine geçilir. Neticesinde hak sahiplerinin zararları giderilir.

Zeytinburnu Patent Avukatı

13 mahalleye sahip olan Zeytinburnu, Avrupa yakasında yer almaktadır. Yüzölçümü toplamda 12 km2 kadardır. İlk yerleşim yerleri arasında olduğu için son derece gelişmiş vaziyette. Bu gelişimin avukatlardan da anlaşılması dikkatlerden kaçmıyor. Nitekim pek çok avukatlık ofisine ev sahipliği yapmaktadır. Örneğin Zeytinburnu patent avukatı arayanlar;

 • Adreslerini dikkate alarak avukatları ofislerinden ziyaret edebilir.
 • Başta iletişim bilgileri dahilinde patentle alakalı sorunlarınızı ifade edebilirsiniz.

İletişim ve görüşmeler sayesinde fikir sahibi olursunuz. Marka hukukuna ve haklara göre bilgi sahibi olmanız sağlanır. Böylece patent sahiplerinin dava süreci başlatılabilir. Yani davalık herhangi bir sorun varsa harekete geçilir. Yoksa belgeler üzerinden de patent işlemlerinin sürdürülmesi mümkün olacaktır.

Üsküdar Patent Avukatı

Üsküdar patent avukatı Anadolu yakasında görev yapmaktadır. Nitekim Üsküdar, Anadolu yakasına bağlı olan ilçeler arasında. 33 mahallesi ile önemli bir konuma sahip olan Üsküdar, Beykoz ile komşudur. Önceleri il olan Üsküdar, 1926 yılından beri ilçe statüsüne kavuşmuştur. Ve de ilçeye bağlı pek çok avukatın hizmet sunmaya devam ettiği görülüyor. Örneğin markasını tescil, itiraz ya da yenilemek isteyenlere patent avukatları eşlik ediyor.

Patent avukatlığı nedir?
Kişiye ait olan herhangi marka ismi, farklı bir firmada görülmüşse bu firmaya dava açıldığı takdirde patent haklarının savunulabilmesi için hizmet gösteren kişiye patent avukatı denir.
Marka patent vekili ne kadar kazanır?
Marka Patent vekilliği ne kadar kazandığına dair net bir miktar bulunmaz. Buradaki kazancı dava süreci de belirleyebilir.
Marka avukatlığı nedir?
Kendinize ait olan markanızın herhangi bir firmada bulunması sonrasında marka avukatı ile birlikte firmaya dava açabilirsiniz. Burada sizin savunmanızı marka avukatı gerçekleştirir.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/avukat-istanbul-patent.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/6769-sayili-sinai-mu%cc%88lkiyet-kanunu.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/nafaka-avukati-istanbul-nafaka-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/miras-avukati-istanbul-miras-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/ticaret-hukukuna-gore-rehin-islemleri-nasil-gerceklestirilir.html

“Patent Avukatı | İstanbul Patent Avukatı” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara