Nafaka Avukatı | İstanbul Nafaka Avukatı

Farklı türlere sahip olan nafaka en başta mali gücü sembolize etmektedir. Belirli bir ödeme talimatına göre, yoksulluğa düşen tarafın desteklenmesi esas alınır. Nafaka hükümleri neticesinde yoksul olan kişinin desteklenmesine özen gösterilir. Bu anlamda boşanma davaları göz önünde bulundurulur. Gerek kusur seviyesi gerekse tarafların maddi durumları üzerinden nafakanın belirlenmesi esas alınır. Başta nafaka türleri olarak da;

 • Üstsoy ile altsoy yakınlığına göre yardım nafakalarına yer verilir.
 • Boşanma davaları neticesinde ise yoksulluk nafakalarına karar verilmektedir.
 • İştirak nafakası da velayete bağlı olarak çocuğun gereksinimlerini kapsamaktadır.
 • Tedbir nafakası ise dava devam ederken yapılan ödemelerdir.

Nafaka avukatları tüm bu türleri ve hukuki temelleri dikkate alarak harekete geçer. Öncelikle davalının sosyal ve ekonomik durumları göz önünde bulundurulur. Nafaka tutarının belirlenme aşamasında ekonomik durum son derece önemlidir. Eşlerin, çocukların ya da akrabaların maddi desteği dikkate alınır. Beraberinde nafaka belirlenir ve kararın açıklanması beklenir. Karara göre taraflardan birinin ödemeye mahkum edilmesi söz konusudur.

Bakırköy Nafaka Avukatı

Bakırköy nafaka avukatı aynı zamanda boşanma avukatı olarak ifade edilir. Nitekim boşanmaya bağlı olarak 3 farklı türden nafakanın belirlenmesi söz konusudur. Yukarıda da belirttiğimiz üzere bunlar iştirak, yoksulluk ve tedbir nafakası olarak sıralanır. Eşe ve çocuklara göre ayırmak gerekirse;

-Yoksulluk; Boşanma neticesinde ortaya çıkan nafakaya yoksulluk adı verilmektedir. Adından da anlaşıldığı üzere eşlerden birinin yoksul hale düşmesi halinde diğer eşin ödeme yapması sağlanır. Bunun için yasal süreç başlatılır ve nafaka avukatları harekete geçer.

-Tedbir; Boşanma ya da ayrılık davası devam ederken tedbir nafakasına yer verilir. Dava sürecinde gerek eşin gerekse çocukların mağdur olması engellenir. Bu durum için yine eşlerden birine ödeme çıkartılır.

-İştirak; Ödemekle yükümlü olunan bir diğer nafaka türü de iştiraktır. Bu sefer velayet almayan eşin diğer eşe ödeme yapması sağlanır. Ancak bu ödeme müşterek çocuğun eğitimini ve de bakımını içermektedir. Çocuklara özel olarak tasarlanan nafaka türüdür.

Bakırköy, Avrupa yakasına bulunan geniş yüzölçümlü ilçelerimiz arasında yerini almıştır. Bu anlamda alanın yaklaşık olarak 35 km2 kadar olduğunu belirtmek gerek. Aynı zamanda 15 mahallesi ile ne denli geniş olduğunu gözler önüne sermekte. Mahallelerde mevcut olan avukatlık ofislerini ziyaret edenler de nafakaya yönelik hukuki destek alabiliyor.

Bahçelievler Nafaka Avukatı

İstanbul ilçelerinden olan Bahçelievler, Avrupa yakasına bağlıdır. Tam olarak 1992 yılında ilçe olmasına karar verilmiştir. Bu tarihten beri yerleşik kesimin gelişim gösterdiği ilçede, 11 adet mahalle mevcut durumda. Bahçelievler nafaka avukatı arayışında olanlara da adres bilgileri eşlik etmektedir. Neticesinde;

 • Hukuki destek almak isteyenler adresi öğrenerek büroları ziyaret edebilir.
 • Avukatlık ofislerinde hem danışmanlık hem de vekillik hizmetlerine yer verilir.
 • Vekil olan avukatlar nafaka türlerini dikkate alarak yasal süreci başlatır.

Yukarıda da belirttiğimiz üzere birkaç türden nafaka ödemelerine yer verilmektedir. Bunlardan hangileri uygunsa müvekkilin çıkarları doğrultusunda harekete geçilmektedir. Temelde mağdur olan eşin ve de çocukların ön planda tutulduğu açık durumda. Mağduriyetin son bulması adına, alanında uzman nafaka avukatlarından yardım almak en doğrusu olacaktır.

Bayrampaşa Nafaka Avukatı

Toplamda 11 mahallesi bulunan Bayrampaşa ilçesi, tarihi değerlere sahiptir. Geçmişi eski yıllara dayanan Bayrampaşa, İstanbul’un ilçeleri arasındadır. İlçe henüz küçük bir alana konumlanmış olsa da yerleşim günden güne gelişim göstermektedir. Buna bağlı olarak pek çok Bayrampaşa nafaka avukatı hizmet vermektedir. Hizmetleri nelerdir merak edenlere ise;

-Hukuki Destek; Nafaka talebinde bulunmak için avukatlara harekete geçmeniz gerekir. Bu aşamada yasal haklarınızı ve dava sürecini göz önünde bulundurmanız mümkün. Öyle ki nafaka avukatları merak ettiğiniz tüm konulara açıklık getirir. Önce bilgi sahibi olmanız arkasından da hizmet almanız desteklenir.

-Vekillik; Vekil olan avukatlar devamında boşanma davası için harekete geçer. Nitekim nafakanın belirlenmesi adına boşanma davasının görülmesi gereklidir. Boşanma davasında kusurlar belirlenir ve de velayet için karar verilir. Tüm bu kararları takiben nafakanın da belirlenmesi söz konusudur. Örneğin;

 • Kusurlu görülen tarafında yoksulluk kafası ödemesine karar verilebilir.
 • Maddi durum dikkate alınarak eşlere nafaka ödemesi yüklenebilir.
 • Çocuklara göre de iştirak nafakasının devreye girmesi söz konusudur.

Başakşehir Nafaka Avukatı

2008 yılından beri ilçe olan Başakşehir, önceleri Küçükçekmece ile birleşikti. İlçelerin ayrılması halinde Başakşehir bağımsız hale gelmiştir. Bu haliyle geç ilçeler arasına katılan Başakşehir, Avrupa yakasına bağlıdır. Küçük bir alana sahip olan ilçe, tarihi yapısı ile dikkatleri üzerine çekmektedir.

Başakşehir nafaka avukatı da bu tarihi ilçede görev yapmaktadır. İlçede bulunan avukatlar başta ofis bilgilerini ve iletişim numaralarını gözler önüne serer. Böylece avukatlarla iletişime geçmeniz uzun sürmez. Akabinde ise;

-Boşanma Davası; Nafaka durumu boşanma davasının sonuçlanması halinde belirlenir. Hatta tedbir nafakasının dava devam ederken belirlenmesi söz konusudur. Bu nedenle nafaka avukatlarının boşanma davalarına baktığı açık durumda. Boşanma avukatları arasından tecrübeli olanları seçerek davanın ve nafakanın menfaatinize olmasını sağlayabilirsiniz.

-Nafakalar; Dava devam ederken tedbir nafakalarının ödenmesine karar verilir. Bunun devamında ise yoksulluk ile iştirak nafakaları gelmektedir. Kusurlu görülen eşin, maddi sıkıntı yaşayan diğer eşe ödeme yapmasına karar verilir. Devamında velayete göre eşlerden birinin çocuk için de iştirak nafakası ödemesi söz konusudur.

Beşiktaş Nafaka Avukatı

İstanbul’un turistik ilçeleri arasında gösterilen Beşiktaş, Avrupa yakasında bulunuyor. Son derece geniş bir alana sahip olan Beşiktaş, denize kıyısı ile dikkat çekmektedir. 23 mahalleden oluşan ilçe, tarihi dokusu ile de turistlerin uğrak merkezleri arasına girmiştir.

Beşiktaş’ta ofisi bulunan yüzlerce avukat bulunuyor. Hepsi de uzmanlıklarını bildirdiği için Beşiktaş nafaka avukatı tercihinde bulunmanız uzun sürmez. Hızlı bir şekilde iletişime geçerek nafakaya yönelik bilgi sahibi olabilirsiniz. Örneğin;

 • Boşanmanın genel ve özel sebepleri üzerinden nafaka belirlenebilir.
 • Türk Medeni Kanuna göre boşanma sebepleri ve nafaka ilişkilendirilir.
 • Müvekkilin ihtiyaçları doğrulsunda nafaka talebinde geçilmektedir.

Nafaka avukatları en başta müvekkillerinin çıkarlarını göz önünde bulundurulur. Gerek eşin gerekse çocukları menfaatine göre yasal sürece geçilir. Boşanma hukukuna göre son karar verilir ve nafaka belirlenir. Bu aşamada eş için yoksulluk, çocuk için de iştirak nafakalarının talep edilmesi söz konusudur. Nafaka avukatları hukuki temeller ve özel nedenlere göre nafaka talebinde bulunmaktadır.

Zeytinburnu Nafaka Avukatı

Zeytinburnu ilçesi İstanbul’un küçük semtleri arasında yerini almıştır. Başta Avrupa yakasında olduğunu belirtmek gerek. Devamında ise 13 mahallesi ile ilçe statüsüne kavuşmuştur. 12 km2 kadar bir alana konumlanan ilçede, uzmanlıklarına göre hizmet veren pek çok avukat bulunuyor. Örneğin Zeytinburnu nafaka avukatı;

-Faaliyetleri; İlçede bulunan avukatlar öncelikle hukuki destek yani danışmanlık hizmetlerine yer verir. Bu sayede vatandaşların bilgi sahibi olmaları sağlanır. Devamında hukuki faaliyetlere yer verilir. Örneğin boşanma davaları ve nafaka türleri üzerinden harekete geçilmektedir.

-Nafakalar; Önceden de belirttiğimiz üzere nafaka birkaç türden değerlendirilir. Mesela yoksulluk nafakası için eşin maddi sıkıntı yani yoksul olması dikkate alınır. Varsa çocukların eğitimine ve bakımına yönelik iştirak nafakaları da talep edilmektedir.

İlçede mevcut olan avukatlık ofisleri sayesinde işiniz kısa sürecektir. Bu sayede avukatlar ile tanışabilir, tüm durumunuzu aktarabilirsiniz. Örneğin boşanma kendi balına ele alınması gereken durumlar arasındadır. Eşlerin eğitim durumu, meslekleri ya da gelir kaynakları da nafaka adına göz önünde bulundurulmaktadır.

Üsküdar Nafaka Avukatı

Üsküdar nafaka avukatı tercihlerinizde ilçede görev yapan avukatları büroları dahilinde değerlendirmeye alabilirsiniz. İlçe Anadolu yakasına bağlıdır. Ve de 1926 yılından bu yana ilçe olarak anılmaktadır. Eski ilçelerden olan Üsküdar, konumu gereği son derece değerlidir. 33 mahallesi bulunduğu için de geniş bir alana sahiptir.

Nafaka avukatları Türk Medeni Kanunun 175. Maddesine göre harekete geçmektedir. Bu maddeye göre yoksulluk nafakasının nasıl belirlenmesi gerektiği ifade edilmiştir. Örnek vermek gerekirse;

 • Boşanmadan dolayı yoksulluğa düşecek olan tarafın belirlenmesi esas alınır.
 • Kusurun ağır olmaması halinde yoksul kişinin nafaka elde etmesi sağlanır.
 • Tarafların mali gücüne göre nafakanın hesaplanması söz konusudur.

Bu yolla süresiz olacak şekilde nafaka istemine geçilebilir. Sadece nafaka alan eşin evlenmesi halinde ödemenin son bulması söz konusudur. Aynı zamanda eşin vefatına bağlı olarak nafaka sistemi durdurulur. Bu şartlar da kanun nazarınca açıklanmıştır. Sonuç olarak vekiliniz olan avukatlardan tüm bu detayları öğrenmeniz kısa sürecektir.

Ümraniye Nafaka Avukatı

Anadolu yakasında bulunan ilçelerimiz arasında Ümraniye’de yerini almıştır. Yaklaşık olarak 153 km2 kadar yerleşik alanı bulunan Ümraniye, nüfuslu ilçeler arasında bulunuyor. Öyle ki son sayım neticesinde İstanbul’un en kalabalık ikinci ilçesi olduğu ortaya çıkmıştır.

Ümraniye nafaka avukatı arayışında olanlara pek çok ofis eşlik edecektir. Avukatlar uzmanlıkları üzerinden hizmet verir. Örneğin nafaka için en başta boşanma davalarına bakılmaktadır. Çünkü nafakanın boşanma neticesinde belirlenmesi söz konusudur. Şöyle ki;

-Davalar; Nafaka davasının ilişkili olduğu diğer davalar ile birlikte açılması gereklidir. En baştan belirttiğimiz üzere boşanma davası bunlar arasında başı çeker. Beraberinde ayrılık ya da boşanma iptali için dava açanlar da nafaka isteminde bulunabilir.

-Nafakalar; Özel hazırlanan dilekçeler eşliğinde nafaka talebinde bulunmak uzun sürmez. Türk Medeni Kanunu tarafından Aile Hukuku ifade edilmiştir. Bu alandan nafaka davaları hakkında düzenlemelere yer verilmiştir. Neticesinde hazırlanan dilekçeler üzerinden yoksulluk, iştirak ya da tedbir nafakaları talep edilebilir.

Tuzla Nafaka Avukatı

Anadolu yakasında bulunan Tuzla, İstanbul merkezden oldukça uzaktır. Bu uzaklıktan dolayı günden güne gelişim gösteren Tuzla, 1992 yılında ilçe statüsünü kazanmıştır. Ve de her geçen gün yerleşim alanları gelişim göstermektedir. Özellikle de nüfusun artış göstermesi ve göçe bağlı olarak yerleşim planlamalarına geçilmiştir.

Tuzla nafaka avukatı bürolarına sahiptir. Bu ilçede yaşayan vatandaşlar başta ofisleri öğrenerek harekete geçmekte. Aynı zamanda adından söz ettiren avukatlar için başka ilçelerden vatandaşlar da başvurmaktadır. Böylece;

 • Boşanma ya da ayrılık davalarına ilişkin hukuki destek sağlanır.
 • Davaların devamında nafaka istemi ortaya çıkarılır.
 • Avukatlar da vekil olarak davalara ve nafaka işlemlerine yer vermektedir.

Şişli Nafaka Avukatı

Şişli nafaka avukatı ilçede ki mahallelerde görev yapmaktadır. Şöyle ki Şişli toplamda 28 mahalleye sahiptir. Avrupa yakasına konumlanan ilçenin son derece geniş bir yerleşik alana sahip olduğu da açık durumda. En başta 30 km2’lik olan alanı ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Sonuç olarak avukat arayışında olanlar için;

-Avukatlık Ofisleri; İlçenin merkezinde pek çok avukatlık ofisi bulunuyor. Hepsi de uzmanlıklarını duyurduğu için aralarından tercihte bulunmanız uzun sürmez. Örneğin nafaka için boşanma avukatlarına başvurmak gerekir. Direk olarak nafaka avukatı şeklinde anılanlar da ofislerinden vatandaşları karşılamaya devam ediyor.

-Avukatlık Hizmetleri; Hukuki destek için ilk etapta danışmanlıklara yer verilir. Danışmanlık sayesinde nafakalar ve davalar göz önünde bulundurulur. Avukatlar müvekkillerinin çıkarlarını dikkate alarak hukuki destek sağlar. Sonrasında dava sürecine geçilir. Boşanma davasının neticelenmesi halinde de nafaka istemi ortaya çıkarılmaktadır.

Beylikdüzü Nafaka Avukatı

Marmara Denizi’ne kıyısı bulunan Beylikdüzü, batıya konumlanan ilçelerimiz arasında. Geçmişi uzun olan Beylikdüzü, İstanbul’un küçük semtleri arasında yerini almıştır. Sadece 10 mahalleden oluşması da bunu gözler önüne sermekte. Merkezi konumdan olan Beylikdüzü nafaka avukatı neticesinde de harekete geçmeniz uzun sürmez. Yani;

 • Avukatlık bürolarının adreslerini göz önünde bulundurmanız gerekir.
 • Danışmanlık ile vekillik için ilk etapta iletişime geçmeniz faydalı olacaktır.
 • Bürolardan dava takibine de yer verilmektedir.

Öncelikle boşanma davalarına yönelik harekete geçilir. Çünkü nafakanın belirlenmesi adına boşanmanın gerçekleşmesi esas alınır. Bu yolla kusuru olmayan tarafın nafaka ödemesi alması sağlanır. Yaptırımlara bağlı olarak ödemenin gerçekleşmesi sağlanır. En başta kusurun ve maddi durumun belirlenmesi halinde iştirak ya da yoksulluk gibi çeşitli nafaka türleri devreye girmektedir.

Büyükçekmece Nafaka Avukatı

Büyükçekmece, İstanbul’un batısına konumlanan ilçeler arasında yerini almıştır. Bu anlamda Marmara Denizi’ne paralel olduğunu belirtmek gerek. 23 adet mahallesi mevcut olan ilçe, geniş yüzölçümü ile dikkat çekmektedir. Yerleşik merkezlerinde de pek çok avukatlık ofisi mevcut durumda. Örneğin Büyükçekmece nafaka avukatı seçerken adresleri dikkate alarak harekete geçmek gerekir. Böylece;

-Boşanma Davaları; Boşanmanın akabinde maddi durum dikkate alınır. Özellikle de maddi durumu kötüleşen tarafın nafakaya bağlanması esas alınır. Bu aşamada dava devam ederken tedbir nafakalarına yer verilir. Davanın sonuçlanması ile beraber de yoksulluk ile iştirak nafakaları devreye girer.

-Nafaka Avukatları; Alanında tecrübeli olan avukatlar hukuki haklarınızı temsil eder. Vekillik neticesinde eşlerden birinin nafaka yaptırımlara ile karşı karşıya kalması söz konusudur. Genel anlamda kusuru az olan tarafın nafaka alması uygun bulunur. Aynı zamanda velayet üzerinden çocuk için de iştirak nafakasının belirlenmesi söz konusudur.

Beyoğlu Nafaka Avukatı

45 mahalleye sahip olan Beyoğlu, yüzölçümü geniş olan ilçelerimiz arasında. Aynı zamanda turistik açıdan bir hayli değerli durumda. Beyoğlu, İstanbul’un Avrupa yakasına konumlanan gözde ilçelerden bir tanesidir. 1924 yılından bu yana ilçe statüsüne sahiptir.

Beyoğlu nafaka avukatı sayısı her geçen gün artış göstermekte. Boşanma davalarının sayıca artış göstermesi de buna etkilidir. Sonuç olarak eşlerden birinin nafaka yaptırımları ile karşı karşıya kalması esas alınır. Bunun için alanında uzman olan nafaka avukatlarından hukuki destek almak gerekir. Nitekim nafaka ödemelerine yönelik uzman avukatlara başvurmak son derece önem arz etmektedir.

Çekmeköy Nafaka Avukatı

Çekmeköy nafaka avukatı için ofisleri ziyaret etmek gerekir. İlçede bulunan avukatlar, iletişim ile adres bilgilerini sergilemektedir. Bu yolla harekete geçmeniz, boşanma ile nafaka avukatlarına yönelik vekil tercihinde bulunmanız uzun sürmeyecektir.

Çekmeköy, 17 tane mahalleye sahiptir. Anadolu yakasına bağlı olan ilçe, tarihi zenginliklere yer vermektedir. Bu anlamda turistlerin de ziyaret ettiği merkezlerden birisidir. Sonuç olarak avukat arayışında olanlara da tavsiyeler eşlik eder. Önceden de belirttiğimiz gibi uzmanlıklarını ilan eden nafaka avukatlarını, ofislerinde ziyaret etmeniz uzun sürmeyecektir.

Çatalca Nafaka Avukatı

Çatalca ilçesi doğal zenginlikleri ile ön plana çıkmıştır. İstanbul’a bağlı olan ilçenin denize kıyısı olması bunu destekler nitelikte. Marmara ile Karadeniz’e olan kıyısı ile son derece önemli bir konuma sahiptir. Sahil uzunluğu da turistik açıdan ne denli önemli olduğunu gözler önüne sermektedir.

Çatalca nafaka avukatı için birkaç tane ofise yer verilmiştir. Ofislerden hukuki destek ile dava takibine yer verilmektedir. Bu yolla boşanma davasının görülmesi ve de nafakanın belirlenmesi esas alınır. Örneğin;

 • Dava sürecinin uzun olması halinde tedbir nafakalarına başvurulur.
 • Kusurun ve maddi durumun göz önünde bulundurulması esas alınır.
 • Dava neticesinde yoksulluk ile iştirak tazminatına karar verilir.

Yoksulluk eşlerden birine bağlanır. Genelde kusurun az olduğu eşe yönelik nafaka ödemesine karar verilir. Aynı zamanda maddi duruma göre nafakanın belirlenmesine özen gösterilir. Akabinde velayeti alan taraf için iştirak nafakası da devreye girmektedir. Bu sefer çocukların bakımı ile eğitim durumları üzerinden nafaka tutarı belirlenir.

Şile Nafaka Avukatı

Yaklaşık olarak 736 km2 kadar yüzölçümüne sahip olan Şile, turistik ilçeler arasında yerini almıştır. İstanbul’a bağlı olan ilçenin, denize kıyısı bulunuyor. Bu yüzden yaz turizmine uygun hale gelmiştir. Günden güne gelişimine devam eden ilçede, nüfusun da artış göstermesi dikkatlerden kaçmıyor.

Şile nafaka avukatı arayışında olanlara da birkaç büronun eşlik ettiği görülüyor. Bürolarında işlem gören avukatlar, öncelikle boşanma davaları ile ilgileniyor. Nitekim nafakanın belirlenmesi adına boşanma ya da ayrılık davalarının sonuçlanması gerekir. Ancak bu yolla iştirak, tedbir ya da yoksulluk nafakalarının belirlenmesi mümkün olacaktır.

Sultanbeyli Nafaka Avukatı

Sıltanbeyli yüzölçümü küçük olan ilçeler arasında yer almakta. 15 mahallesi ile de bunu gözler önüne sermektedir. 35 km2 kadar alana sahip olan ilçe, İstanbul’a bağlıdır. Osmanlı’ya dayanan tarihi ile de turistik açıdan değer kazanmıştır.

Sultanbeyli nafaka avukatı için mahaller ve de köyleri dikkate alınabilir. Nitekim ofislerini bu yolla ifade eden uzman avukatlar mevcut durumda. Nafaka avukatlarının sunduğu hizmetler ise;

-Nafaka Davaları; İştirak nafakasına yönelik müşterek çocukların velayetini almanız son derece önemlidir. Ancak bu yolla nafaka talebinde bulunmanız mümkün olacaktır. Beraberinde gelen yoksulluk nafakası için de kusur ile maddi durum göz önünde bulundurulur. Alanında uzman olan avukatlar sayesinde tüm bu durumların gözler önüne serilmesi söz konusudur.

-Nafaka Miktarı; Nafaka talebinde maddi durum son derece önem arz etmektedir. Avukatlar bu süreçte müvekkillerine yol göstermektedir. Eşlerin maddi durumları dikkate alınır ve nafakanın tutarı belirlenir. Aynı zamanda boşanmaya neden olan kusur dikkate alınır. Nitekim kusurun fazla olduğu tarafın nafaka alması mümkün olmaz.

Silivri Nafaka Avukatı

Silivri nafaka avukatı öncelikle hukuki destek adına çalışma göstermektedir. Müvekkillerin çıkarı dikkate alınır ve davalara geçilir. Nafaka için ilk etapta boşanma ya da ayrılık davaları devreye girer. Hatta boşanmanın iptali davası da yine nafakaya yol açmaktadır. Bu tarz davaların neticesinde;

-İştirak Nafakası; Boşanma neticesinde velayete sahip olan tarafın iştirak nafakası kazanması mümkün olacaktır. Nitekim iştirak çocuklara bağlı olarak verilen nafaka türüdür. Bu aşamada müşterek çocuk ya da çocukları eğitimi dikkate alınır. Bir de bakımında gerekli olan maddi tutar üzerinden iştirak nafakası belirlenir.

-Yoksulluk Nafakası; Kusurlu olan eşin diğer eşe ödeme yapması adına nafaka yaptırımlarına geçilmektedir. Bu sefer de maddi duruma bağlı olarak yoksulluk nafakasının belirlenmesi sağlanır. Mağdur olan tarafın ödeme almasına karar verilir. Mağduriyet ise maddi duruma göre belirlenmektedir.

Silivri ilçesinde mevcut olan avukatlar uzmanlıklarını belirtmiştir. İlçe, toplamda 22 adet mahalleden oluşuyor. Mahallerin yanı sıra köyleri ile öne çıkan ilçeler arasında. Öyle ki toplam 13 adet köye sahiptir. Bu haliyle geniş bir alana konumlandığı görülen Silivri, yeşillikleri ile dikkatleri üzerine çekmektedir.

Sultangazi Nafaka Avukatı

Avrupa yakasında bulunan ilçeler arasında Sultangazi’de yerini almıştır. Geç ilçe statüsüne kavuşan Sultangazi, 16 tane mahalleden oluşmaktadır. Bu anlamda 2008 yılından beri ilçe olarak konumlandırılması söz konusudur. Barajları ve ocakları ile dikkat çeken, nadir ilçelerimizden bir tanesidir.

Sultangazi nafaka avukatı tercihinde bulunmak isteyenlere pek çok büro eşlik edecektir. Gerek boşanma gerekse nafaka avukatı olarak uzmanlıklar ifade edilir. Yani bu alanda bir hayli tecrübeli olan avukatlar ile karşı karşıya kalacaksınız. Neticesinde ise;

 • Boşanma ya da ayrılık davası için harekete geçilebilir.
 • Nafakanın belirlenmesi adına boşanmanın ya da ayrılığın karara bağlanması gereklidir.
 • Karar üzerinden kafalar belirlenir ve yaptırım uygulanır.

Nafakalar hem eşlere hem de çocuklara yönelik belirlenir. Bu aşamada iştirak ile yoksulluk nafakaları üzerinden yaptırımlara geçilmektedir. Yani maddi durum göz önünde bulundurulur ve mağdur olan tarafın ödeme alması sağlanır. Ödeme almak isteyen tarafın da uzman avukatlarla görüşmesi söz konusudur.

Sarıyer Nafaka Avukatı

İstanbul’un nadide ilçeleri arasında olan Sarıyer, gelişimi ile dikkatleri üzerine çekmektedir. 31 mahalleden oluşan ilçenin, köyleri de mevcut durumda. 9 köye ev sahipliği yapması ne denli geniş bir alanı temsil ettiğini gözler önüne seriyor. Bu anlamda 151 km2 kadar yerleşik alana sahip durumda.

Bu geniş alanda görev yapan yüzlerce avukat bulunuyor. Örneğin Sarıyer nafaka avukatı arayışında olanlara pek çok ofis sergilenir. Adresleri ve de iletişim bilgilerini dikkate alarak harekete geçmeniz uzun sürmez. Bu yolla;

-Hukuki Destek; Öncelikle haklarınızı öğrenmeniz ve yasal yollar hakkında bilgi sahibi olmanız sağlanır. Hukuki destek için avukatlarla iletişime geçmeniz gerekir. Davanın gidişatı, deliller ya da tanıklar hakkında bilgi sahibi olanlar davaya geçebilir. Dava takibi de vekiller tarafından gerçekleşmektedir.

-Nafaka Davaları; Özel dilekçeler eşliğinde nafaka davasının açılması mümkün. Ancak genel olarak boşanma ve de ayrılık davalarıyla ilişkili olacak şekilde nafakanın belirlenmesi söz konusudur. Bunun için nafaka avukatlarının boşanma avukatı olarak da anılması dikkatlerden kaçmıyor. Birbiri ile ilişkili olan davalarda tarafların maddi durumları ve kusurları dikkate alınır. Bu yolla nafakanın türüne ve de miktarına karar verilmektedir.

Sancaktepe Nafaka Avukatı

2008 yılından beri ilçe olan Sancaktepe, 20 mahalleye sahiptir. Hatta mahalleden ziyade sadece 1 tane de olsa köyü mevcut durumda. Anadolu yakasına bağlı olan ilçemiz, birkaç tane avukatlık ofisine ev sahipliği yapmaktadır. Mahallerinde mevcut olan uzman avukatlara başvurmanız uzun sürmeyecektir. Örneğin Sancaktepe nafaka avukatı için dikkate alınması gereken hususlar şöyledir;

 • Ofis bilgilerini ve iletişim detaylarını dikkate almak gerekir.
 • Başta hukuki destek alarak nafakalara hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
 • Dava yolunu geçmek için de vekil tercihinde bulunmanız gerekmekte.

Vekil olarak hizmet veren avukatlar, öncelikle müvekkillerinin çıkarlarını göz önünde bulundurur. Buna bağlı olarak yoksulluk nafakası için harekete geçilir. Varsa çocukların velayetlerine yönelik mücadele verilir. Devamında da çocuklara özel olarak uygulanan iştirak nafakası için talepte bulunmak mümkün. Nitekim nafaka birkaç türden ele alınır. Öreğin dava sürecinde maddi zorluk çeken tarafın tedbir nafakası alması söz konusudur.

Esenler Nafaka Avukatı

18 mahalleli olan Esenler, İstanbul’un ulaşım ağı olan ilçeleri arasındadır. Avrupa yakasında bulunan ilçe, kalabalıklığı ile de adından söz ettirmekte. Geç ilçe olmasına rağmen bir hayli gelişmiş durumda. 1993 yılında il statüsüne kavuşan Esenler, yüzlerce avukatlık ofisine sahiptir.

Esenler nafaka avukatı için ilanlara yer verilmiştir. Uzmanlıklarını duyuran avukatlar bu yolla vatandaşları karşılamaya devam etmektedir. Örneğin nafaka avukatının uzmanlıkları olarak;

-Boşanma Davaları; Boşanma avukatı olarak da anılan nafaka avukatları öncelikle boşanmaya yönelik harekete geçer. Boşanmanın nedenli üzerinde durulur ve dava açılır. Açılan dava sürecinde tedbir nafakası da talep edilebilir. Avukatlar tamamen müvekkillerinin çıkarları üzerinden davalara bakmaktadır.

-Nafaka Türleri; Tedbirin arkasından yoksulluk nafakası gelmektedir. Bu nafaka için boşanma davasının sonuçlanması beklenir. Yine aynı şekilde iştirak için talepte bulunmak mümkün. Velayeti alan tarafın iştirak nafakasını talep etmesi mümkün olacaktır. Çünkü;

 • İştirak nafakası çocukların eğitim masraflarını karşılamaktadır.
 • Eğitim dışında bakımına ilişkin masraflar da iştirak kapsamında verilir.

 

Eyüpsultan Nafaka Avukatı

Eyüpsultan nafaka avukatı için ilçede görev yapan avukatları ve de ofislerini incelemek gerekir. Avrupa yakasında bulunan Eyüpsultan, Karadeniz’e kıyısı olan ilçelerimizden bir tanesidir. Yüzölçümü ortalama 242 km2 kadardır. Bu durum yerleşik hayatın geliştiğini ve pek çok avukatlık ofisine sahip olduğunu kanıtlar nitelikte.

Nafaka avukatları öncelikle boşanma ve de ayrılık davalarına yönelik çalışma göstermektedir. Çünkü bu davaların neticesinde tedbir, yoksulluk ve de iştirak nafakalarının bağlanmasına karar verilir. Öncelikle boşanmaya neden olan kusurlar ve maddi durum göz önünde bulundurulur. Nafakanın belli başlı unsurlar üzerinden belirlenmesi de uygulanması söz konusudur.

Esenyurt Nafaka Avukatı

Esenyurt Avrupa yakasına konumlanan ilçelerden bir tanesidir. Yaklaşık olarak 687 bin kadar nüfusu bulunan ilçede pek çok avukatlık bürosu bulunuyor. Esenyurt nafaka avukatı için büroları ziyaret ederek bilgi sahibi olmanız uzun sürmez. Örneğin;

 • Başta boşanma ya da ayrılık davalarına ilişkin hukuki destek sağlanır.
 • Dava devam ederken nafaka türleri belirlenir ve taleplere geçilir.
 • Avukatlar yasal olacak şekilde nafakaları belirler ve talebe geçer.

Örneğin eşlerin maddi durumları, harcamaları ve de gelirleri dikkate alınır. Tüm bu etkenler nafakanın hem türünü hem de miktarını belirler. Beraberinde davanın sonuçlanması beklenir. Çünkü davanın sonuçlanması ile beraber nafakalara yaptırım uygulanır. Yani nafaka ödeyecek olan tarafın bilgilendirilmesi esas alınır.

Gaziosmanpaşa Nafaka Avukatı

Gaziosmanpaşa, 1983 yılında beri ilçe olan köklü merkezlerden bir tanesidir. 16 mahallesi bulunan ilçe, yerleşim alanlarını günden güne geliştirmekte. Kalabalık nüfusa karşılık olarak gelişimine devam ettiği görülüyor. Bu anlamda Gaziosmanpaşa nafaka avukatı arayışında olanlara da bürolar eşlik ediyor. Şöyle ki;

-Nafaka Avukatları; Avukatlar ilanları dahilinde bürolarını gözler önüne sermektedir. Bu yolla vatandaşlara hem danışmanlık hem de vekillik hizmeti verilir. Öncelikle hukuki haklarınızdan haberdar olmanız sağlanır. Devamında ise dava süreci tanımlanır ve müvekkilin çıkarlarına göre dava takibine geçilir.

-Faaliyetler; Nafaka talebinde bulunmak için boşanma ya da ayrılık davası açmak gerekir. Aynı zamanda boşanma iptaline yönelik davalar neticesinde de nafaka talebine yer verilmektedir. Bu davalar neticesinde nafaka belirlenir. Avukatlar da maddi durumu ve giderleri dikkate alarak nafaka tutarını belirler, taleplere geçer.

Fatih Nafaka Avukatı

Köklü ilçeler arasında olan Fatih, tam olarak 1928 yılından beri ilçe statüsündedir. 17 km2 kadar geniş bir alana konumlanan ilçe, merkezi konumdadır. Özellikle de 57 adet mahalleden oluşması ne denli kalabalık ve merkezi olduğunu gözler önüne seriyor.

Fatih’te görev yapan pek çok avukat mevcut durumda. Hepsi de uzmanlıkları üzerinden vatandaşları karşılamaya devam etmektedir. Mesela Fatih nafaka avukatı tercihinde bulunmanız uzun sürmez. Aksine avukatları değerlendirmeniz ve harekete geçmeniz kısa sürecektir. Çünkü;

 • Bürolarını ziyaret ederek öncelikle fikir sahibi olabilirsiniz.
 • Boşanma davaları ve nafaka türleri hakkında bilgi verilir.
 • Güven veren avukatlarla yolunuza devam ederek, dava sürecini başlatabilirsiniz.

Küçükçekmece Nafaka Avukatı

Küçükçekmece, Avrupa yakasına konumlanan ilçeler arasında yerini almıştır. İstanbul’un geniş yüzölçümlü ilçeleri arasında boy göstermektedir. 21 mahalleden oluşan ilçe, eski yerleşim yerleri arasında gösterilmektedir. Üstelik tarihi Osmanlı’ya kadar uzandığı için ne denli köklü olduğu açık durumda.

Küçükçekmece nafaka avukatı en başta boşanma sürecinin yıpratıcı etkilerini göz önünde bulundurur. Müvekkilin bu konuda bilgi sahibi olmasını destekler. Sürecin hızlı ve sorunsuz olarak atlatılması için alanında uzman olan avukatlara başvurmak son derece önemli. Bu sayede boşanma davaları kısa sürede sonlandırılabilir. Ve de nafaka taleplerinize sonuç alabilirsiniz.

Kağıthane Nafaka Avukatı

Avrupa yakasında bulunan ilçeler arasında Kağıthane’de yerini almıştır. Uzun süredir ilçe olan Kağıthane, tam olarak 1987 yılında resmi olarak ilçe haline gelmiştir. İstanbul’un kalabalık ilçelerinden bir tanesidir. Nitekim 39 adet mahalleden oluşması da bunu kanıtlar nitelikte.

Kağıthane nafaka avukatı boşanma davalarına bakmaktadır. Çünkü nafaka istemi boşanma ile ayrılık davaları neticesinde ortaya çıkar. Bunun için;

-Davalar; İlk başta açılması gereken davalar üzerinde durulur. Örneğin boşanmak isteyen tarafın nedenlerini belirtmesi beklenir. Bu şekilde kusurun belirlenmesi esas alınır. Nitekim boşanma davalarında kusur son derece önemli. Kusura bağlı olarak nafakanın belirlenmesi söz konusudur.

-Nafaka Talebi; Davanın açılmasından hemen sonra tedbir nafakasına başvurulabilir. Eşin dava sürecinde mağdur olmaması adına belirli bir ücrete karar verilebilir. Davanın sonuçlanması halinde de yoksulluk nafakası uygulanır. Uzman avukatlar sayesinde nafaka almak zor değil. Hatta varsa çocuklar için iştirak nafakası da talep edilmektedir.

Güngören Nafaka Avukatı

Güngören nafaka avukatı şartları dikkate alarak nafaka almanızı mümkün kılar. Örneğin boşanmaya neden olan kusurlar dikkate alınır. Çünkü kusur oranı düşük olan tarafın nafaka alması mümkün olacaktır. Bir de velayeti alan tarafın iştirak nafakası almasına izin verilir.

Güngören, 11 tane mahallesi ile küçük yüzölçümlü ilçeler arasında bulunuyor. 1992 yılında bağımsız bir ilçe olmasına karar verilmiştir. Bu haliyle İstanbul’un Avrupa yakasına konumlanmış durumda. Bakırköy ile komşu olan Güngören, ticari anlamda gelişim göstermeye devam ediyor. Aynı zamanda avukatlık ofislerinin sayısı her geçen gün artış göstermektedir. Örneğin nafaka ya da boşanma alanında uzman olan avukatları değerlendirmeniz uzun sürmez.

Kadıköy Nafaka Avukatı

Kadıköy nafaka avukatı iletişim bilgilerini sergilediği için işiniz kısa sürecektir. Bu yolla boşanma davaları ve nafaka istemi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Arkasından da davanın açılması ve nafakanın talep edilmesi mümkün olacaktır. Bu aşamada;

-Danışmanlık; Vatandaşlar davalar hakkında merak ettiklerini sorabilir ve uzman avukatlardan anında cevap bulabilir. Dava sürecine başvurmadan önce hukuki haklarınızı öğrenmeniz ve talepte bulunmanız mümkün olacaktır.

-Hukuk; Aile hukuku temel alınır ve davalara geçilir. Dava sürecinde tedbir nafakasına bağlanmanız sağlanabilir. Uzman avukatlar yoksulluk ve iştirak gibi nafaka türlerinden faydalanmanız için çaba gösterecektir.

Kadıköy turistik ilçeler arasında boy göstermektedir. Anadolu yakasına bağlı olarak ilçemiz, 21 mahalleden oluşuyor. Mahallelere konumlanan avukatlar da müvekkillerine danışmanlık ile vekillik hizmeti sunmaya devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/istirak-nafakasi-tedbir-istirak-nafakasi.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yoksulluk-nafakasi-davasi.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/miras-avukati-istanbul-miras-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/bosanma-davalarinda-nafaka-2.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/icra-avukati-istanbul-icra-avukati.html

Hemen Ara