Ferdi Kaza Avukatı | İstanbul Ferdi Kaza Avukatı

Trafik kazası en az bir motorlu taşıtın katılmış olduğu kazaya denilir. Yaralanma, ölüm gibi bedensel zararların yaşandığı ya da ev, araba, arazi gibi malvarlıklarına gelen zararlar için tazminat talebinde bulunma hakkınız vardır.

 • Tazminat davasını kazada sorumluluğu bulunan kişiler için açarsınız.
 • Trafik kazası tazminatının hem bedensel hem de malvarlığına gelen zararlar için açılması mümkündür.
 • Ferdi kaza sigortası kaza sonrasındaki maddi kayıplarınız ve diğer durumlar için sizlere güvence sunuyor.

Tedavi masraflarınız ya da saktık teminatı için ferdi kaza sigortasından yararlanmanız mümkündür. Ferdi kaza için açılan davalar ile ilgilenen avukatlar halk arasında Ferdi kaza avukatı olarak adlandırılırlar.

Bahçelievler Ferdi Kaza Avukatı

Trafik kazası nedeniyle yaşanan mal, can kaybı ya da yaşanan yararlanmalar için hukuki yollara başvurmanız mümkündür. Bu davanın açılması için zamanaşımı süresine dikkat etmeniz gerekir. Zamanaşımı kazanın gerçekleştiği günden itibaren başlar. Trafik kazası için gerçekleşen trafik kazası zamanaşımları iki farklı şekilde incelenir.  Bunlar şu şekildedir;

 • Ceza zamanaşımı
 • Tazminat davası zamanaşımı

Trafik kazaları için yukarıda yer alan iki farklı zamanaşımı süresinden hangisi davacı tarafın lehine ise o zamanaşımı süresi davada kullanılır. Ciddi yaralanmalar, ölümler ve mal kayıpları için ferdi kaza sigortası devreye girer.

Bahçelievler Ferdi kaza avukatı, trafik kazaları için açmış olduğunuz tazminat davaları ile ilgilenir. Bu avukatlık hizmetinden yararlanmak için büromuzu tercih edebilirsiniz. Bahçelievler bölgesinde bulunan büromuzun uzman kadrosundan ferdi kaza avukatlığı hizmeti almanız mümkündür.

Bahçelievler İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan bir ilçesidir. 599 bin nüfusa sahip olan bu ilçe doğu tarafındanGüngören, güneydoğudan Zeytinburnu ve kuzey tarafından ise bağcılar ile komşudur. Bahçelievler ilçesinin İstanbul il merkezine olan mesafesi ise 5 kilometredir.

Bakırköy Ferdi Kaza Avukatı

Trafik kazançları için tazminat davası açmanız mümkündür. Bu davaların açılabilmesi için zamanaşımının geçmemiş olması gerekir. Zamanaşımı süreleri iki farklı şekilde incelenir. Bunlar;

Tazminat Davası Zamanaşımı Süresi:Trafik kazası sonrasında zarar gören tarafın zararı ve faili öğrenmesi ile birlikte başlayan süreye tazminat davası zamanaşımı süresi adı verilir. Bu süre 2 yıl olarak belirlenmiştir. Zarara uğrayan kişi zararı ve faili daha geç öğrense bile davayı açabilmek için 10 senelik zamanaşımı süresi mevcuttur. Ölümlü bir trafik kazasında davayı ölen kişinin yakınları açabilir.

Ceza Zamanaşımı Süresi:Trafik kazası ile bir suç işlendiyse ceza zamanaşımı süresi uygulanır. Trafik kazaları içerisinde yaralanma mevcutsa, taksirle adam yaralama ya da taksirle adam öldürme suçları varsa ceza kanunu içerisinde o suç ile ilgili olarak belirlenen zamanaşımı süresi ne ise manevi ya da maddi tazminat davaları için belirlenen zamanaşımı süresi de o olur. Ceza kanunu içerisinde yer alan temel zamanaşımı için belirlenen süre geçmiş olsa bile ceza davası hala devam ediyorsa yani hukuk içerisinde yer alan uzamış zamanaşımı dava süresi devreye girdiyse ceza davasının sürdüğü müddetçe trafik kazanası nedeni ile tazminat davasını bir zamanaşımı süresine bağlı kalmadan açmanız mümkündür. Bakırköy ferdi kaza avukatı ile bu davalarınızın sürecini takip edebilirsiniz.

222 bin nüfusa sahip olan Bakırköy ilçesi İstanbul’un Avrupa yakasında bulunur. Küçükçekmece, Zeytinburnu ve Güngören ile komşu olan Bakırköy ilçesinin Marmara denizine kıyısı bulunur. Bu ilçe merkeze 5 kilometre uzakta yer alır. Çatalca yarımadası üzerinde bulunan ilçe 1926 yılında kurulmuştur.

Başakşehir Ferdi Kaza Avukatı

Trafik kazası davasını kimlerin açabileceği oldukça büyük merak konusudur. Trafik kazası için tazminat davalarını yaralanan kişinin kendisi bizzat açabilir.

 • Yaralanan kişi tazminat davası açarken hayatı boyunca uğrayacağı iş gücü kaybını neden olarak gösterebilir.
 • Bunun dışında trafik kazası sonucunda yaşanan üzüntü, elem ve keder gibi durumlar için maddi tazminat talebinde bulunulabilir.
 • Trafik kazası nedeniyle ağır derecede yararlanan kişilerin yakınları da bu kaza için tazminat davası açabilir.
 • Tazminat davası açabilecek olan kişiler yararlanan kişinin eşi, nişanlısı, annesi, babası ya da çocukları tazminat davası açabilir.
 • Yargıtay uygulaması tarafından ağır bedensel yaralanma olarak tanımlanan durumlar kişinin uzuv kaybı yaşaması ya da hayati fonksiyonlarını yerine getirememiş olması olarak kabul edilmiştir.

Başakşehir ferdi kaza avukatı, trafik kazası tazminat davalarınız ile ilgilenen avukatlara verilen isimdir. Ferdi kaza sigortası sayesinde ciddi sağlık sorunları ya da maddi kayıplar yaşadığınız kazalarda yükünüzü hafifletme imkanına sahip olursunuz.

Başakşehir ilçesi İstanbul’un Avrupa yakasında bulunur. Esenler, Sultangazi, Eyüpsultan, Esenyurt, Arnavutköy, Küçükçekmece ve avcılar ile komşu olan Başakşehir ilçesinin şehir merkezi ile arasındaki mesafe 30 kilometredir. İlçenin nüfusu 342 bindir.

Bayrampaşa Ferdi Kaza Avukatı

Trafik kazası sonrasında tazminat davası açabileceğiniz kişiler bu kazanın olmasına sebebiyet veren kişilerdir. Trafik kazası hukuki nitelik bakımından haksız fiil olarak kabul edilir. Bunun için maddi ve manevi bakımdan açılacak olan tazminat davası haksız fiil sorumluluklarına karşı olarak açılır. Trafik kazasının sonucunda yaralanma, ölüm ya da mal varlığına zarar gelmesi durumunda tazminat davası açılabilir. Tazminat davasını açmak için davası;

 • Aracın işleteni
 • Aracın sürücüsü
 • Sigorta şirketi
 • Aracın sahibi

Yukarıdaki kişi ve kurumlara açılabilir. Bayrampaşa ferdi kaza avukatı desteği ile davalarınızı sonuçlandırmanız mümkündür. Tazminat davası sırasında hukuki sürecinizi takip edecek bir avukat ile çalışmanız bu sürecin lehinize sonuçlanabilmesi açısından oldukça önemlidir.

Bayrampaşaİstanbul ilinin 270.000 nüfusuna sahip olan bir ilçesidir. Avrupa yakası İlçelerinden bir tanesi olan Bayrampaşa ilçesi Gaziosmanpaşa, Esenler, Eyüpsultan ilçeleri ile komşudur. Bayrampaşa ilçesinin şehir merkezine olan uzaklığı 3 km’dir. Bu ilçe 1970 senesinde İstanbul nüfusunun %4.11’lik kısmını oluşturur.

Beşiktaş Ferdi Kaza Avukatı

Trafik kazası tazminat davasını açmak için hazırladığınız dilekçeyi yetkili mahkemeye sunmanız gerekir. Yaralanma ya da ölüm ile sonuçlanan trafik kazaları için açılacak tazminat davalarında davayı görmek ile yetkili olan mahkemeler şu şekildedir;

 • Trafik kazasının gerçekleştiği yerin mahkemesine gidilerek dava açılabilir.
 • Trafik sigortası şirketinin bulunduğu yerdeki mahkemeye de dilekçe vererek maddi manevi tazminat davası açabilirsiniz.
 • Trafik kazası nedeniyle açılması istenen davaların zarar gören kişinin ikametgah adresine yakın bir mahkemede açılabilir.

Trafik kazası için tazminat davası açmak istiyorsanız yukarıda yer alan mahkemeleri tercih etmeniz gerekir. Tazminat davaları davacı ya da davalının ikametgah adreslerine yakın mahkemelerde açılması mümkündür. Beşiktaş Ferdi kaza avukatı, yardımını alarak trafik kazaları için açtığınız tazminat davası sürecini takip edebilirsiniz.

Maddi ve manevi tazminat davaları açılırken yukarıda yer alan mahkemeler görevli olarak belirlenmiştir. Bu mahkemelerin yardımı ile davanızı görebilirsiniz. Bir dava açmak için görevli mahkemeye dava hakkındaki dilekçenizi sunmanız gerekir.

Sahile kıyısı olan Beşiktaş ilçesi dar sokaklar ve merkezinde bulunan hareketli balık pazarı ile tanınır. 189.000 Nüfuslu bir ilçe olan Beşiktaş, Sarıyer, Kağıthane, Beyoğlu, şişli ve Beyoğlu ilçeleri ile komşudur. İstanbul boğazına kıyısı bulunan Beşiktaş’ın Boğaz üzerinden de Üsküdar ilçesi ile komşuluğu vardır. İlçenin merkeze olan uzaklığı ise 11 kilometredir.

Beylikdüzü Ferdi Kaza Avukatı

Yaralanma ya da ölüm ile sonuçlanan trafik kazaları için tazminat davası açmanız yasal olarak mümkündür. Tazminat davası açabilmek için öncelikle kaza ile ilgili dilekçenizi hazırlamanız gerekir. Daha sonrasında hazırladığınız bu dilekçeyi görevli mahkemeye sunmalısınız.

 • Trafik kazalarında görevli olarak hizmet veren mahkeme Asliye hukuk mahkemeleridir.
 • Trafik sigortasını yapan şirket için bir dava açma durumunuz varsa bu davalar için Asliye ticaret mahkemesine dilekçe vererek başvuru gerçekleştirmeniz gerekir.
 • Trafik kazaları için ferdi trafik kazası sigortası kişilerin sigortalı olan kişinin sigortalı oluğu süre içerisinde yaşadığı kazaların sonuçlarına karşı korur.

Beylikdüzü ferdi kaza avukatı tazminat davanızı açmanıza ve bu süreci yürütmenize yardımcı olur. Ferdi kaza için açtığınız tazminat davalarınız sırasında yanınızda bir avukatın bulunması son derece önemlidir. Avukat sayesinde bu süreci olduğundan daha hızlı bir şekilde sonuçlandırma şansına sahip olursunuz.  Ferdi kaza avukatı için büromuzun uzman kadrosundan destek almanız mümkündür

İstanbul Beylikdüzü ilçesi Avrupa yakasında bulunur. 262 bin nüfusa sahip olan bu ilçe, Büyükçekmece, Beylikdüzü, Esenyurt ve Avcılar ile komşudur. İl merkezinden 28 kilometre uzaklıkta bulunan Beylikdüzü’nün yüzölçümü 360 km2’dir. Güney tarafında Marmara denizi bulunan Beylikdüzü ilçesi İstanbul’un batısında bulunur.

Beyoğlu Ferdi Kaza Avukatı

Ölümlü trafik kazaları hem maddi ham de manevi tazminat davasının farklı bir türüdür. Ölümlü trafik kazaları için tazminat davası açmak isteyenler aşağıda yer alan zararları talep etme hakkına sahiptir;

 • Ölen kişinin her türlü cenaze töreni
 • Ölen yakınlarının kişinin ölüm sonucunda duyduğu acı, elem ve ızdırap duyguları sebebiyle manevi tazminat için mahkemeye başvuruda bulunabilir.
 • Ölen kişinin kardeşleri, annesi, babası, nişanlısı, eşi ya da çocukları tazminat için dava açma hakkına sahiptir.
 • Destekten yararlanamama tazminatı

Yukarıda yer alan maddelerdeki konular hakkında tazminat davası için talep vermeniz mümkündür.

Destekten Yararlanamama Tazminatı: Yaşanan trafik kazası sonrasında hayatını kaybeden kişinin yakınları yani nişanlısı, eşi, annesi, babası çocukları ya da destek verdiği herhangi bir kişi kaza için tazminat talebinde bulunabilir. Bu dava ölen kişinin desteğinden hayatı boyunca mahrum kalan kişilerin açtığı bir dava türü olarak karşınıza çıkar. Destekten yararlanamayacak olan kişilerin muhtemel olarak belirlenene destek süreci boyunca ölen kişiden elde etmeleri gereken mali menfaatlerini tazminat davası ile kaza sorumlularından talep edebilir.

İstanbul / Beyoğlu ferdi kaza avukatı hizmeti veren avukatlardan ferdi kaza davalarınız için yardım almak istiyorsanız büromuzu ziyaret etmeniz mümkündür. Avrupa yakasında bulunan Beyoğlu bölgesindeki hukuk büromuzdan avukatlık hizmeti konusunda yardım alabilirsiniz.

İstanbul şehrinin Avrupa yakasında yer alan Beyoğlu ilçesinin Beşiktaş, Kağıthane ve Şişli ile komşuluğu vardır. Haliç ve İstanbul boğazı tarafından çevrelenen Beyoğlu ilçesinin yüzölçümü 8.76 km2’dir. İlçeye bağlı olarak 45 mahalle vardır. 242.000 nüfusu bulunan bir ilçe olan Beyoğlu haliç üzerinden güneyde kalan Fatih ilçesi ile de komşudur.

Büyükçekmece Ferdi Kaza Avukatı

Ölümün olmadığı yaralanma ile sonuçlanan trafik kazaları için yararlanan kişinin kazanın sorumlusu olan kişilere karşı tazminat davası açma hakkı vardır. Bu tazminat davasını yalnızca yaralanan kişinin kendisi verebilir. Yaralı kişinin yakınlarının herhangi bir şekilde trafik kazası için tazminat davası açması mümkün değildir.

Eğer yaralanana kişi bir uzuv kaybı yaşadıysa ya da ağır bir bedensel yaralanma geçirdiyse yakınları onun yerine kazanın sorumlusu olan kişilerden şu zararları talep edebilirler;

 • Yaralanan kişinin hastane giderlerinin tümü
 • Ekonomik geleceğin bozulması sonucundan doğan kayıplar
 • Yaralanma yaşayan kişinin kazanç kaybı yaşaması
 • Mağdur tarafın gücünün azalması ya da gücünün yürütülmesi ile doğan kayıplar

Büyükçekmece ferdi kaza avukatı desteği ile birlikte bu davalarınızı kısa süre içerisinde lehinize sonuçlanmasına yardımcı olabilirsiniz. Bu davaların açım aşamasında ve davanın sürecinde avukatınızın yanınızda olması ve sizi hukuki süreç konusunda bilgilendirmesi davada istediğiniz sonucu elde edebilmeniz açısından son derece önemlidir.

Avrupa yakasında bulunan 223 bin nüfusa sahip Büyükçekmece ilçesi Silivri, Beylikdüzü, Arnavutköy ve Çatalca ilçeleri ile komşuluğu vardır. Marmara denizine kıyısı bulunan ilçelerden bir tanesi olan Büyükçekmece’nin il merkezine olan uzaklığı 33 kilometredir.

Çatalca Ferdi Kaza Avukatı

Trafik kazaları sonucunda gerçekleşen yaralanma ve ölümler için mağdur olan tarafın ya da yakınlarının tazminat davası için dilekçe hazırlama şansı vardır. Mağdur olan tarafa tazminat verilmesinin en önemli nedenlerinden bir tanesi zarara uğrayan kişinin duyduğu acıyı ya da kaybı biraz olsun hafifletmektir.  Manevi tazminatın davacı olan taraf için bir zenginleşme amacı olmaması gerekir.

Mahkeme tarafından trafik kazaları için gerçekleştirilen tazminat davalarında aşağıda yer alan hususlara dikkat edilerek kararlar verilir;

 • m4 nesafet ve hak kuralları
 • Dava taraflarının sosyal ekonomik durumu
 • Tarafların kazadaki kusur durumları
 • Kaza olayının meydana gelme şekli

Yukarıda yer alan maddelere bakılarak mahkeme tarafından ferdi kaza için tazminat bedeli belirlenir.  Çatalca ferdi kaza avukatı için Çatalca bölgesinde bulunan avukatlık büromuzdan destek almanız mümkündür.

Yüzölçümü olarak İstanbul’un en büyük ilçelerinden bir tanesi olan çatalca ilçesi İstanbul’un batı sınırı içerisinde bulunur. 1924 yılında Mustafa Kemal Atatürk’ün emriyle Vilayet merkezi yapılan Çatalca ilçesinin nüfusu 68.000 nüfusludur. Avrupa yakasında bulunan Çatalca ilçesinin Büyükçekmece, Silivri ve Arnavutköy ile komşudur. İlçenin şehir merkezi ile arasındaki mesafe 41 kilometredir.

Çekmeköy Ferdi Kaza Avukatı

Trafik kazaları için karşı tarafa tazminat davası açmanız mümkündür. Bir kazanın trafik kazası olarak değerlendirilebilmesi için bu kazaya en az bir motorlu taşıtın katılmış olması gerekir.

 • Bir kaza içerisinde yaralanma ve ölüm varsa ya da 3. kişilere ait eşyalar, evler ya da arazi gibi mal varlıkları zarar gördüyse meydana gelen zararların giderilmesi amacı ile tazminat davasının açılması mümkündür.
 • Trafik kazası tazminatı hem mal varlığı hem de bedensel olarak gerçekleşen zararların ifade edilmesi için kullanılır. Trafik kazası nedeniyle tazminat davası açılabilmesinin hukuki dayanağına örnek olarak Bk.md49 maddesi gösterilebilir.
 • Trafik kazası bir haksız fiil olarak görülür. Bu nedenle bu kazalar için tazminat davası açılabilir.

Çekmeköy ferdi kaza avukatı, ferdi kaza sonucunda dilekçe vererek tazminat davası açmanıza yardımcı olurlar. Tazminat dava sürecinizi bir avukat ile birlikte yürütmeniz davanın lehinize sonuçlanabilmesi açısından hayati önem taşır. Çekmeköy bölgesinde bulunan avukatlık  büromuzun uzman avukat kadrosundan yardım alarak ferdi kazalarınız sonucunda tazminat davası açmak için destek almanız mümkündür.

İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan Çekmeköy’e bağlı olarak 17 mahalle ve 5 köy bulunur. 221.000 Nüfuslu ilçenin Şile, Ümraniye, Beykoz, Sancaktepe ve Pendik ile komşudur. Çekmeköy’ün il merkezine olan uzaklığı ise 28 kilometredir.

Esenler Ferdi Kaza Avukatı

Trafik kazası için tazminat davası açmak için görevli olan mahkemelere dilekçenizi hazırlayarak başvur gerçekleştirmeniz gerekir. Trafik kazası sonucunda ölen bir kişinin ailesi kaza için tazminat davası açma hakkına sahiptir.

 • Kaza yaralanma ile sonuçlandıysa yaralanan kişinin ailesi tazminat davası açamaz.
 • Ancak yararlanan kişi bir uzvunu kaybettiyse ya da bedensel hasarı yüksek bir yaralanma geçirdiyse yaralanan kişinin yerine aile tazminat davası aşmak için talepte bulunabilir.
 • Tazminat davasının açılabilmesi için öncelikle bu davanın zamanaşımı sürelerine dikkat edilmesi gerekir.
 • Eğer trafik kazası davası aynı zamanda Ceza davası olarak da görülecek nitelikte bulunuyorsa dava devam ettiği sürece zamanaşımına takılmadan trafik kazası için tazminat davası açma hakkına sahip olursunuz.

Esenler ferdi kaza avukatı ile birlikte trafik kazası tazminatı için dava açabilirsiniz. Dava açma ve davayı sürdürme süreciniz içerisinde yanınızda bir avukatın bulunması hukuki açıdan destek alabilmeniz açısından önemlidir. Esenler bölgesi içerisinde hizmet veren hukuk büromuzun uzman avukat kadrosundan avukatlık konusunda yardım almanız da mümkündür.

İstanbul’un ilçelerinden bir tanesi olan Esenler 18 mahalleden oluşur. 459.000 nüfuslu olan ilçe Avrupa yakasında yer alır. Esenlerin il merkezine olan uzaklığı ise 5 kilometredir. Gaziosmanpaşa, Zeytinburnu, Güngören, Bayrampaşa, Bağcılar ve Başakşehir ilçelerine komşu olan Esenler’in yüzölçümü 5.227 hektardır.

Esenyurt Ferdi Kaza Avukatı

Trafik kazası sonucunda tazminat davasını herkes açamaz. Trafik kazası sonrasında davanın açılabilmesi için yaralanan kişinin bizzat kendisinin yetkili mahkemeye başvuru gerçekleştirmesi gerekir.

 • Eğer kaza ölümlü bir kazaysa o zaman ölen kişinin yakınlarının mahkemeye başvurması gerekir.
 • Kazada ölen kişinin annesi, babası, eşi, nişanlısı ve çocukları tazminat davası için mahkemeye dilekçe sunarak başvuru yapabilir.
 • Ağır bedensel yararlanma geçiren kişilerin aileleri de yaralanan kişi adına tazminat davası için mahkemeye başvurması yasal olarak kabul görür.
 • Destekten yoksun kalan kişiler de tazminat davası için mahkemeye başvuru gerçekleştirebilir.

Esenyurt ferdi kaza avukatı tazminat davalarınız için size yardımcı olur. Esenyurt bölgesinde bulunana avukatlık büromuz size ferdi kaza davalarınızda yardımcı olacak birçok uzman avukat ile birlikte çalışır. Ferdi kaza davalarınızın sürecini bir avukat ile takip etmek sizin açınızdan daha güvenli olacaktır. Bu nedenle davalarınız için ferdi kaza avukatından yardım almalısınız.

Esenyurt önceden Büyükçekmece ilçesinin semtlerinden bir tanesiydi. 2008 yılında kıraç belediyesi ile bir birleşme gerçekleştiren Esenyurt ilçesinin il merkezi ile arasında olan mesafe 27 kilometredir. 687.000 nüfusa sahip olan ilçe Avrupa yakasında bulunur.

Eyüpsultan Ferdi Kaza Avukatı

Trafik kazası için maddi ve manevi olarak tazminat davası açmanız yasal olarak mümkündür. Trafik kazası tazminat davalarını ölüm, yaralanma ve mal kaybı gibi durumlar için açabilirsiniz. Mağdur ve mağdurun yakınları görevli mahkemeye giderek kazaya sebep olan kişi ve kurumlar için dava açabilirler.

 • Trafik kazaları için tazminat davası açarken davanızı kazaya direkt ya da dolaylı yoldan sebep olan kişilere bu davayı açmanız mümkündür.
 • Davanızı işleme koyabilmek için dilekçenizi tam olarak hazırlamanız ve dava dilekçenizi sunmak için görevli mahkemeye gitmeniz gerekir.
 • Ferdi kaza davalarının tazminatı için görevlendirilen mahkeme asliye hukuk mahkemesidir.

Eyüpsultan ferdi kaza avukatı için hukuk büromuzun avukatlarından destek almanız mümkündür. Tazminat davaları oldukça önemlidir. Yasal olarak sizi en iyi şekilde savunacak olan kişi yani avukatınız ile mahkemeye katılım gerçekleştirmeniz gerekir. Bu şekilde kaza tazminatında istediğiniz sonuçları elde etme şansına sahip olursunuz.

İstanbul ilinin Avrupa yakasında bulunan 368.000 nüfuslu ilçesidir. Şehir merkezi ile arasında 3 kilometre bulunan Eyüpsultan ilçesi Arnavutköy, Bayrampaşa, Kağıthane, Şişli ve Sarıyer ile komşudur. Haliç’e ve İstanbul boğazına kıyısı vardır.

Fatih Ferdi Kaza Avukatı

Trafik kazaları ölümlü ve yaralı olmak üzere ikiye ayrılır. Trafik kazaları için maddi ve manevi olarak tazminat davası açmanız mümkündür. Tazminat davasını kazada ölen kişinin yakınları açabilir. Eğer kazada ölüm ya da ağır bir bedensel yaralanma yaşanmadıysa kazanın mağdur tarafının mahkemeye başvuru gerçekleştirmesi için bizzat ya da avukatı şile birlikte dilekçe hazırlaması gerekir.

Ölümlü olarak sonuçlanan trafik kazalarında tazminat davası açan kişilerin ölen kişinin ailesi olması gerekir. Ölüm ile sonuçlanan kazalarda tazminat davasını açarak manevi nedenlerden dolayı maddi tazminat talebinde bulunulabilir. Maddi tazminat istenilen durumlar şu şekildedir;

 • Kişinin ölümü hemen gerçekleşmediyse hastane giderlerinin
 • Ölen kişinin bütün cenaze işlemlerinin
 • Kaza sonrasında ölen kişinin desteğinden mahrum kalan kişilerin

Trafik kazası için tazminat davası açması mümkündür. Fatih ferdi kaza avukatı, sizlerin trafik kazası için açtığınız tazminat davalarına yardımcı olur. Bu davaların çözümü için mutlaka kaza avukatı ile bir araya gelmeniz gerekir.

Fatih ilçesi İstanbul’un Avrupa yakasında bulunur. 419.000 nüfuslu bir ilçe olan Fatih ilçesinin Haliç üzerinden Beyoğlu ve boğaz üzerinden de Üsküdar ilçesi ile komşudur. 1928 yılında İstanbul’un merkez ilçesi olan Fatih’in hem Marmara denizine hem de boğaza kıyısı bulunur.

Gaziosmanpaşa Ferdi Kaza Avukatı

Trafik kazalarında maddi ve manevi olarak tazminat alabilmek için öncelikle mahkemeye başvuru gerçekleştirmeniz gerekir. Mahkemeye başvuru gerçekleştirdikten sonra gerekli delil ve dokümanları mahkemeye sunarak tazminat talebinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 • Yaralanmalı ve ölümlü trafik kazaları için manevi ve maddi olarak tazminattan yararlanmanız mümkündür.
 • Eğer yararlanan kişi kendi başına dava açamayacak durumdaysa aile fertlerinden birisi onun yerine ferdi kaza için tazminat davası açabilir.
 • Ölümlü ve yaralanmalı trafik kazaları için belirlenen manevi tazminatın asıl amacı zarara uğrayanda bir huzur hissi yaratmaktır.
 • Tazminatın asıl amacı hiçbir zaman için para kazanma olmamalıdır.

Gaziosmanpaşa ferdi kaza avukatı desteğinden yararlanmadan herhangi bir şekilde dava açmamanız gerekir. Bu şekilde davalarınızda başarılı olmanız imkansıza yakındır. Sizi mahkeme önünde en iyi savunacak olan kişi avukatınızdır. Bu nedenle ferdi kaza konusunda uzman olan bir avukat ile birlikte çalışmaya başlayabilirsiniz. Hukuk büromuz Gaziosmanpaşa bölgesinde hizmet verir.

Gaziosmanpaşa ilçesi İstanbul’un geç dönem yerleşim yerlerinden bir tanesidir. 1950’li yıllarda gelişen Gaziosmanpaşa 1963 senesinde ise ilçe olmuştur. 498.000 nüfusu olan Gaziosmanpaşa ilçesinin şehir merkezine olan mesafesi ise 7 kilometredir.

Güngören Ferdi Kaza Avukatı

Trafik kazaları içerisinde tazminat belirlenmesi için bazı noktalara özellikle bakılır. Tazminatın verilme amacı kaza sonrasında yaşanan elem ve acının bir miktar bile olsa hafifletilmesidir. Bu nedenle tazminat davası açarak davanızı kazanma ihtimaliniz oldukça yüksektir.

 • Tazminat davasında tarafların kusur durumu başta olmak üzere birçok konu incelenir. Bu şekilde tazminat belirlemesi gerçekleştirilir.
 • Olayların meydana geliş şekli de tazminat davasında bedelin belirlenmesi için oldukça önemlidir.
 • Dava taraflarının sosyal ekonomik durumları da davada önem taşır
 • Hak ve nesafet kuralları da dava içerisinde incelenir.

Güngören ferdi kaza avukatı hizmeti alarak davalarınızı hızlı bir şekilde çözüme kavuşturabilir ve hakkınızı arayabilirsiniz. maddi olarak verilen tazminatların bedeli belirlenirken yukarıda yer alan maddelere mahkeme tarafından dikkat edilir.

Güngören İstanbul’un ilçelerinden bir tanesidir. Bu ilçe Çatalca yarımadası içerisinde bulunur. 7 km alana sahip olan ilçe yüzölçümü olarak en küçük ilçelerden bir tanesidir. 303.000 nüfuslu bir ilçe olan Güngören’in şehir merkezine uzaklığı 4 kilometredir.

Kadıköy Ferdi Kaza Avukatı

Maddi ve manevi şekilde tazminat davası açabilirsiniz. Bir kazanın trafik kazası olarak değer görebilmesi için kaza içerisinde en az 1 motorlu taşıtın olması gerekir. Bu kazalarda yaşanan can kayıpları, mal kayıpları ve her türlü yaralanma durumları için tazminat talebinde bulunma hakkınız vardır.

 • Tazminat talebi oluşturmak için yanınızda kaza avukatı olarak hizmet veren uzman bir avukattan yardım almanız gerekir.
 • Yaralanma, ölüm ve mal kaybı durumları için maddi manevi tazminat talebinde bulunabilirsiniz.
 • Tazminat davası açarken kazaya sebep olan kişi ve kuruluşlardan şikayetçi olmanız mümkündür.
 • Tazminat davasını ölen kişinin yakınları
 • Ağır şekilde yararlanan kişilerin yakınları
 • Yaralanan kişinin bizzat kendisi tazminat talebinde bulunabilir.

Tazminat davası açarken yukarıda yer alan hususlara dikkat etmeniz gerekir. Tazminat davasını iki farklı şekilde açabilirsiniz. Maddi ve manevi olarak bu davayı açmak için öncelikle bir dilekçe hazırlamanız gerekir.

Daha sonrasında hazırlamış oluğunuz bu dilekçeyi davaya bakmak ile görevlendirilmiş olan mahkemeye sunmanız gerekir.

Yukarıda yer alan işlemleri gerçekleştirdikten sonra davanızı başarılı bir şekilde açabilirsiniz. Kadıköy ferdi kaza avukatı, görevini yerine getiren hukuk büromuz avukatları ile bu davalarınızı işleme koyabilir ve süreci takip edebilirsiniz.

Anadolu yakasında bulunan Kadıköy 483.000 nüfusa sahiptir. Marmara denizine kıyısı olan Kadıköy ilçesinin Maltepe, Üsküdar ve Ataşehir gibi ilçeler ile komşuluğu bulunur. Kadıköy hareketli sokakları ve midye, zeytin ve balık gibi hareketli gıda pazarları ile ünlü olan bir ilçedir.

Kağıthane Ferdi Kaza Avukatı

Kaza sırasında ölen kişinin çocukları, karısı, nişanlısı, annesi ya da babası mahkemeye başvurarak kişi için tazminat talebinde bulunabilir. Trafik kazası için tazminat davalarının zamanaşımı süresi bulunur.

 • Zamanaşımının etkisiz olduğu bazı durumlarda vardır. Ceza davası olarak görülen trafik kazası davaları için ceza davası sürdüğü sürece trafik kazası için tazminat davası açma hakkınız vardır.
 • Tazminat davası içerisinde ölen ya da yararlanan kişinin birçok harcaması karşılanır.
 • Ölen kişinin ölümü hemen gerçekleşmemişse kişinin hastane içerisinde kaldığı süre boyunca çıkan tüm masraflar tazminat ile karşılanır.
 • Yaralanan kişinin gücünü kaybetmesi de bir tazminat davasında ödemesi gerekilen bedeldir.
 • Yaralanan kişinin hastanede tedavi gördüğü sürede oluşan tüm masraflar da tazminat ile karşılanır.
 • Ölen kişinin her türlü cenaze işlemleri de tazminat il birlikte karşılanır.

Yukarıda yer alan maddeler tazminat davasında alabileceğiniz ödemeler için bilgi verir. Mağdurlara tazminat ödenmesinin amacı kişiyi zengin yapmak değildir.

Mahkeme tarafından verilen tazminatın amacı trafik kazası sonucunda doğan keder ve elemin bir nebze hafifletilmesidir. Kağıthane Ferdi kaza avukatı, ferdi kaza tazminat davalarınızın sürecinde size yardımcı olur. Davanız için uzman avukatlardan yardım almanız mümkündür.

İstanbul’un ilçelerinden bir tanesi olan Kâğıthane ilçesinin Beşiktaş, Sarıyer, Beyoğlu ve Şişli gibi ilçeler ile komşuluğu vardır. Kâğıthane ilçesinin nüfusu yaklaşık olarak 432.000’dir. Kâğıthane ilçesinin il merkezine olan uzaklığı ise 7 kilometredir.

Küçükçekmece Ferdi Kaza Avukatı

Trafik kazası tazminatı için dava açarken bu kazaya neden olan kişilere ya da kuruluşlara aynı anda dava açmanız mümkündür. Trafik kazası davaları hukuki anlamda haksız fiil olarak kabul görür. Gerçekleşen trafik kazası sonucunda cana ya da mala zarar gelmesi sonucunda aşağıda yer alan maddi ve manevi değer taşıyan tazminat davaları açılabilir;

Araç sürücüsü: Trafik kazasına karışan ve kusurlu olan araç sürücüsüne karşı olarak bir tazminat davası açmanız mümkündür.

Araç Sahibi: Aracın sahibi de tazminat davası açılabilecek kişilerin içerisinde yer alır. KKT md.3 maddelerine bakıldığında aracın işleteninde trafik kazası için bir tazminat sorumluluğu taşır. Bu nedenle tazminat davanızı açarken Araç sahibi için de tazminat isteminde bulunmanız mümkündür. Küçükçekmece ferdi kaza avukatı ile bu dava sürecinde birlikte hareket edebilirsiniz.

Küçükçekmece ilçesi İstanbul’un batısında bulunan göl ile aynı isimlidir. 748 bin nüfusa sahip olan Küçükçekmece ilçesi il merkezinden 15 kilometre uzaklıkta bulunur. Küçükçekmece ilçesi Bağcılar, Bahçelievler ve Başakşehir ilçeleri ile komşudur.

Sancaktepe Ferdi Kaza Avukatı

Trafik kazaları için dava açmak için görevli mahkeme olan asliye hukuk mahkemesine başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

 • Tazminat davası açmak için tercih edeceğiniz asliye hukuk mahkemesinin kaza yapılan bölgede bulunması gerekir.
 • Tazminat davası açarken dilekçenizi eksiksiz ve doğru bilgiler ile mahkemeye ulaştırmalısınız.
 • Sancaktepe ferdi kaza avukatı desteğinden yararlanarak bu bölgedeki tazminat davasını direkt olarak açma imkanına sahip olursunuz.

İstanbul ilinin bir ilçesi olan Sancaktepe 330 bin nüfusa sahiptir. Sancaktepe ilçesi İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan ilçelerden bir tanesidir. Şehir merkezine 31 kilometre uzaklıkta bulunan Sancaktepe’nin Maltepe, Kartal, Pendik ve Sultanbeyli ilçeleri ile komşuluğu vardır.

Sarıyer Ferdi Kaza Avukatı

Trafik kazasında ödenecek olan tazminat bedeli kazanın ölümlü ya da yararlanmalı olmasına göre değişim gösterir.

 • Trafik sigortası yapan bir şirket için tazminat davası açmak istiyorsanız Asliye ticaret mahkemesine başvuru yapmanız gerekir.
 • Trafik kazası tazminatı açılırken araca sigorta yapan şirkete de dava açmanız mümkündür.
 • Sigorta şirketine açacağınız tüm tazminat davaları için dilekçenizi asliye ticaret mahkemesine sunmanız gerekir.
 • Trafik kazası tazminatı için açılacak olan tazminat davalarının kazanın yakın bir bölgesinde açılması gerekir.

Sarıyer ferdi kaza avukatı hizmeti veren avukatlarımızdan destek alarak bu davalarınızın sürecini yakından takip edebilirsiniz.

Sarıyer İstanbul İlinin bir ilçesidir. Sarıyer’in nüfusu yaklaşık olarak 338.00’dır. Avrupa yakasında bulunan bir ilçe olan Sarıyer, Beşiktaş, Eyüpsultan ve şişli ile komşudur. İstanbul boğazına kıyısı bulunan Sarıyer ilçesinin Karadeniz’de kıyısı vardır. Bu ilçenin il merkezi ile arasındaki mesafe ise 24 kilometredir.

Silivri Ferdi Kaza Avukatı

Ölümlü ve yaralanmalı trafik kazaları için maddi ve manevi olarak iki farklı şekilde tazminat davası açma şansınız vardır.

 • Kazalar için tazminat davası açabilmek için mutlaka görevli ve olay yerine yakın bir mahkemeye dilekçe sunmanız gerekir.
 • Trafik kazası tazminat davasını yaralanan kişinin kendisinin bizzat açması gerekir.
 • Eğer kazada yararlanman kişi ağır bir bedensel hasar aldıysa ya da kişinin bir uzu koptuysa onun yerine tazminat davasını aile üyelerinden birisi açabilir.
 • Trafik kazaları için tazminat davaları asliye hukuk mahkemesinde açılır.
 • Eğer sigorta şirketini de dava edecekseniz diğer tazminat davaları ile birlikte Asliye ticaret mahkemesinde açmanız gerekir.

Silivri ferdi kaza avukatı yardımına başvurarak ferdi kaza için davalarınızı görme imkanına sahip olursunuz.

Silivri ilçesi İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan 161.000 nüfuslu bir ilçedir. İstanbul’un Marmara denizine kıyısı bulunan Silivri ilçesinin il merkezine olan uzaklığı 63 kilometredir. İstanbul il merkezinin 69 kilometre batısında bulunan Silivri D-100 karayolu üzerinde bulunan bir sahil ilçesidir.

Sultanbeyli Ferdi Kaza Avukatı

Trafik kazaları hukuk tarafından haksız fiil olarak bilinir. Maddi ve manevi anlamda açtığınız tazminat davalarını haksız fiil sorumlularına karşı olarak açarsınız. Trafik kazası için davanızı açarken tazminat talebinde bulunabileceğiniz kişi ve kuruluşlar şu şekildedir;

 • Sigorta şirketi
 • Aracın sahibi
 • Aracın sürücüsü
 • Aracın işleteni

Yukarıda yer alan kişi ve kuruluşlara tazminat davası açabilmek için Sultanbeyli ferdi kaza avukatı hizmetinden yararlanmanız gerekir. Bu şekilde davanız hızlı bir şekilde sonuçlanır.

Sultanbeyli ilçesi İstanbul’un Anadolu yakası içerisinde bulunan bir ilçedir. 315.000 nüfuslu bir ilçe olan Sultanbeyli’nin merkez ile arasındaki mesafe 37 kilometredir. Sancaktepe, kartal ve Pendik ile komşudur.

Sultangazi Ferdi Kaza Avukatı

Ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarında olay ile ilgilenen birden fazla yetkili mahkeme bulunur. Bu mahkemeler şu şekildedir;

 • Trafik kazasının meydana geldiği yer mahkemesi
 • Trafik sigorta şirketinin ikamet adresine yakın bir yer mahkemesi
 • Zarar görenin ikamet adresine yakın mahkeme
 • Davanın taraflarından bir tanesinin ikamet adresi yakınlarındaki bir mahkemede dava açılabilir.

Sultangazi ferdi kaza avukatı için hukuk büromuz ile iletişime geçebilir ve bir uzmandan ferdi kaza durumu için yardım alabilirsiniz.

İstanbul’un Avrupa yakası içerisinde yer alan ilçelerinden bir tanesi olan Sultangazi ilçesi 2008 yılında, Esenler, Gaziosmanpaşa ve Eyüpsultana bağlı olan birer mahallenin katılımı ile kurulmuş bir ilçedir. Bu ilçenin nüfusu 513.000’dir. Şehir merkezine 12 km uzaklıktadır.

Şile Ferdi Kaza Avukatı

Trafik kazası tazminatı için açılan davaların mutlaka olayın yaşandığı yere yakın bir yerde olması gerekir. Tazminat davasını açarken delillerinizi mahkemeye sunmanız gerekir. Trafik kazası tazminat davasını kazada hayatını kaybeden kişinin yakınları açabilir.

 • Trafik kazası için tazminat davası açarken asliye hukuk mahkemesine gitmeniz gerekir.
 • Trafik kazası tazminat davaları maddi ve manevi olmak üzere iki farklı şekilde açılabilir.
 • Kazaya karşın ve hatası bulunan aracın sigorta şirketi için bir tazminat davası açacaksanız asliye ticaret mahkemesine dilekçe sunmanız gerekir.

Şile ferdi kaza avukatı olarak hizmet sunan uzman avukatlardan davanızın sürecinde yardım alabilir ve dava üzerinde birlikte hareket edebilirsiniz.

İstanbul’a bağlı bir ilçe olan Şile Karadeniz kıyısı içerisinde yer alır. 33.000 nüfusu olan Şile il merkezinden 79 kilometre uzaklıkta bulunur. Anadolu yakası ilçelerinden bir tanesi olan Şile Pendik, Beykoz ve Çekmeköy gibi ilçeler ile komşudur.

Şişli Ferdi Kaza Avukatı

Maddi ya da manevi olarak açabileceğiniz bir dava çeşidi olan trafik kazası haksız fiil olarak değerlendirilir. Bu davaların açılabilmesi için başvurulan mahkeme asliye hukuk mahkemesi olmalıdır.

 • Tazminat davası açabilmek için bedensel ağır hasar görerek yaralanan ya da kaza sırasında hayatını kaybeden kişinin aile üyesi olmanız şarttır.
 • Bunun dışında kazadan yararlanma ile çıkan kişilerin avukatları ile birlikte tazminat davasını açması gerekir.
 • Tazminat davasını açarken aracın sürücüsü dışında aracın işleteni, aracın sahibi ve sigorta şirketi hakkında da toplu bir şekilde tazminat davası açmanız mümkündür.

Şişli ferdi kaza avukatı ile birlikte tazminat dava sürecinizi uyumlu bir şekilde yürütme imkanına sahip olursunuz.

İstanbul ilinin Avrupa yakasında bulunan ilçelerinden bir tanesi de şişlidir. Şişli ilçesinin nüfusu 272.000 nüfusuna sahip bir ilçedir. Şişli ilçesinin il merkezine olan uzaklığı 9 km’dir.

TuzlaFerdi Kaza Avukatı

Ölümlü, yaralanmalı ya da yalnızca mal kaybının yaşandığı trafik kazaları için maddi – manevi tazminat davası açmanız mümkündür. Tazminat davası açarken şu durumlara dikkat etmeniz gerekir;

 • Davanın lehinize sonuçlanabilmesi için bir avukat ile ortak çalışın.
 • Davayı olay yerine yakın bir yerde bulunan asliye hukuk mahkemesinde açın.
 • Davanızı açarken hazırladığınız dilekçeye her türlü delil, belge ve davanın seyrini değiştirecek bilgiyi ekleyin

Tuzla ferdi kaza avukatı yardımı ile dilekçenizi hazırlayabilirsiniz. Tuzla İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan bir ilçedir. 222 bin nüfusa sahip olan bu ilçenin Marmara denizine kıyısı vardır. İl merkezine olan uzaklık durumu ise 49 kilometredir.

Ümraniye Ferdi Kaza Avukatı

Ölenin her türlü cenaze işlemlerinin tamamlandığı ve hastanede kaldıysa hastanede kaldığı süre poyunca uygulanana tedavinin ücretlerinin karşılandığı tazminat davalarına ölümlü trafik kazası tazminat davası adı verilir.

 • Ölen kişinin ardında kalan kişiler destekten yararlanamama gibi durumlar için mahkemeye başvurarak kaza hakkında bir tazminat talebinde bulunabilir.
 • Ölen kişinin her türlü cenaze işlem ücretleri de bu tazminat içerisinde karşılanır.
 • Trafik kazası tazminat davasını açabilmek için görevlendirilmiş mahkemeye dilekçe sunmanız gerekir.

Ümraniye ferdi kaza avukatı sayesinde ölümlü trafik kazalarının ardından çok uzun süre uğraşmak zorunda kalmadan tazminat davasında sonuç elde edebilirsiniz.

İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan bu ilin nüfusu 674.000’dır. Ümraniye ilçesi Ataşehir, Çekmeköy, Üsküdar gibi ilçeler ile komşudur. Ümraniye ilçesinin şehir merkezine olan uzaklığı ise 21 kilometredir.

Üsküdar Ferdi Kaza Avukatı

Destekten yoksun kalma tazminatı adı altında trafik kazası tazminat davası açmanız mümkündür. Trafik kazasında ölen kişinin ailesi yani kişinin nişanlısı, eşi, çocukları anne ya da babası tarafından bu dava açılabilir.

 • Kaza nedeniyle destekten yoksun kalan aile üyeleri dışında kişiler de bu davayı açabilir.
 • Destekten yoksun kalan kişiler tahmini destek süreci boyunca ölen kişiden elde etmeleri gereken mali desteği tazminat davası açarak elde edebilirler.
 • Tazminat davasının açılabilmesi için mutlaka asliye hukuk mahkemesine başvuru yapmanız gerekir.
 • Kazanın gerçekleştiği olayın en yakın alanında yer alan asliye hukuk bölgesine gidilerek dilekçe ile kaza için tazminat talebinde bulunulabilir.

Üsküdar ferdi kaza avukatı desteği ile birlikte tazminat davası sürecini kolay bir şekilde atlatırsınız. Lehinize olan bir dava için bile mutlaka avukat yardımı almanız gerekir.

Avukat olmadan çıktığınız mahkemelerde istediğiniz sonuçları elde etme olasılığınız oldukça düşüktür. Sizi hukuksal anlamda en iyi ifade edecek ve en iyi savunacak olan kişi şüphesiz ki avukatınızdır. Üsküdar bölgesinde bulunan hukuk büromuz ile iletişime geçerek davanız için uzman bir avukattan yardım alabilirsiniz.

Üsküdar ilçesi Anadolu yakasında bulunur. 535.000 nüfuslu bir ilçe olan Üsküdar ilçesi boğaz üzerinden Beyoğlu, Fatih ve Beşiktaş ilçeleri ile komşudur. İl merkezine 3 kilometre uzaklıkta bulunan Üsküdar ilçesi Ataşehir, Beykoz, Kadıköy ve Ümraniye ile komşuluğu vardır.

Zeytinburnu Ferdi Kaza Avukatı

Maddi ve manevi olarak açılan tüm trafik kazası tazminat davaları için asliye hukuk mahkemesine dilekçe vererek başvuru gerçekleştirmeniz gerekir. Ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarında kazanın mağdur tarafının tazminat için mahkemeye giderek dava açması mümkündür.

Tazminat davasını isterseniz maddi isterseniz manevi olarak açabilirsiniz. Zeytinburnu ferdi kaza avukatı yardımına başvurarak tazminat davası sürecini avukatınız ile birlikte idare edebilirsiniz. %100 haklı olduğunuz bir dava konusunda bile avukatınızın yanınızda bulunması şarttır. Zeytinburnu bölgesinde bulunan büromuzun uzman avukat kadrosundan destek alabilir ve dava sürecinizi avukatınız ile birlikte yönetebilirsiniz.

Zeytinburnu ilçesi 287 bin nüfusa sahiptir. Avrupa yakasında bulunan Zeytinburnu il merkezinden 4 kilometre uzakta bulunur. Marmara denizine kıyısı olan ilçelerden bir tanesi olan Zeytinburnu Eyüpsultan, Esenler, Fatih, Bayrampaşa ilçeleri ile komşudur.

Ferdi kazada Sigorta iptal
Ferdi kazada sigorta iptali için ilk olarak sigorta şirketine başvuruda bulunulmalı. Başvuru talebinden sonra dilekçe hazırlanıp sigorta şirketine sunmamız gerekir.
Ferdi kazada sigorta ne kadar öder
Ferdi kazada sigorta ödenecek miktar farklılık gözetir. Burada sigorta şirketi ile bir anlaşmaya varıp, belirli bir ödeme tutanağı çıkarabilirsiniz.
Kemik kırığı tazminat yorumları
Ani olarak yaşanabilecek kemik kırığı sonrasında ferdi kaza sigortası ile tazminat alınabilir. Bunun için işlemler alanında tecrübeli ve donanımlı Avukatla birlikte gerçekleşmeli.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/icra-avukati-istanbul-icra-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/uzlasma-avukati-istanbul-uzlasma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/istanbul-aile-avukati-aile-mahkemesi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/arabuluculuk-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/is-kazasi-tazminat.html

“Ferdi Kaza Avukatı | İstanbul Ferdi Kaza Avukatı” üzerine 5 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara