Sarıyer Avukat

Sarıyer avukat Mehmet Ali Helvacı, aile ve evlilik kurumunda yaşanan anlaşmazlıklar durumunda boşanma işlemlerinin yürütülmesi için hizmet vermektedir. Kadın ve erkeğin medeni birlikteliklerinin bitmesi sonucu boşanmaya karar vermektedir. Bu yönle hukuki açıdan bir boşanma işleminin yapılması gerekmektedir. Boşanmak isteyen kişiler, Sarıyer avukat hizmetleri sunan Mehmet Ali Helvacı ile iletişime geçebilir.

Sarıyer Boşanma Avukatı

Aile hukuku içerisinde meydana gelen anlaşmazlıkların hukuki yol ile bitmesi işlemine boşanma denmektedir. Boşanma sırasında, ayrılan kadın ve erkek, evlilik birliği süresince kazandıkları mallar, çocukları varsa velayet ve nafaka gibi boşanma meseleler de belirlenmektedir. Dolayısıyla boşanmak işlemleri boşanmak isteyen tarafların karşılıklı istek ve taleplerini de beraberinde taşımaktadır.

Ancak boşanma işlemi sırasında pek çok farklı etken bulunmaktadır. Bu noktada boşanma avukatı, aile birliğini bitirmek isteyen kişilerin, hukuksal temsilciliğini üstlenmektedir. Boşanma işlemi de kendi içerisinde anlaşmalı ve çekişmeli olmak üzere iki farklı şekilde ifade edilebilir. Bu durumda, boşanma davası içerikleri ve asıl açılacağına dair bilgi almak için Sarıyer boşanma avukatı Mehmet Ali Helvacı ile iletişime geçebilirsiniz. boşanma işlemi sırasında avukatın görevleri arasında davada müvekkilin temsili, müvekkiline hukuki tavsiyeler ve hukuk sistemi hakkında doğru bilgilendirme olarak sıralanabilir.

Bu noktada avukatların müvekkilini içinde bulunduğu duruma ve seçtiği dava durumuna göre doğru yönlendirmesi gerekmektedir. Sizde kaliteli ve doğru bir hukuk hizmeti almak için Sarıyer boşanma avukatı hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Boşanma avukatı müvekkilinin içinde bulunduğu durumu anlayarak buna göre yönlendirme yapması gerekmektedir. Dolayısıyla, dava açan kişi ya da davalı durumda olan kişi fark etmeksizin Sarıyer boşanma avukatı Mehmet Ali Helvacı’nın sağladığı hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Boşama davası süreçleri sırasında hem davalı taraf hem de davası taraf için oluşabilecek olumsuz durumların önüne geçmek için dava planlaması özenle yapılmalıdır.

Dolayısıyla boşanma işlemleri sırasında alanında tecrübeli ve talepleriniz doğrultusunda istediğiniz sonuca ulaşmanıza yardımcı olan bir avukat ile çalışmak oldukça önemlidir. Bu noktada, Sarıyer boşanma avukatı ile çalışarak oluşabilecek mağduriyetlerin önüne geçebilirsiniz. Hukuk sistemi, sürekli güncellenen kuralların takibini yapan ve dava için yapılan güncellemeler doğrultusunda planlayan bir avukat ile çalışmak müvekkilin isteklerini ve beklentilerinin yerine getirilmesi açısından oldukça önemlidir. Bu noktada, evlilik kurumunu sonlandırmak isteyen kişiler, boşanma işlemi için bazı prosedürleri yapmalıdır. Bu prosedürlerden biri olarak, boşanmak isteyen kişi ikamet ettiği bölgedeki Aile Mahkemesine bir dilekçe ile başvurarak, boşanma davası açmalıdır. Bu dava açma işlemi öncesinde, sırasında ve sonrasında hukuki bir danışmanlık almak ve avukatlık hizmetlerinden yararlanmak için Sarıyer boşanma avukatı Mehmet Ali Helvacı ile iletişime geçebilirsiniz. .

Sarıyer Anlaşmalı Boşanma Avukatı

Anlaşmalı boşanma işlemi, evlilik kurumunu bitirmek isteyen kişilerin karşılıklı olarak iki tarafı da ilgilendiren çeşitli konular üzerinde anlaştığını belirten bir protokolün imzalanması ile gerçekleşmektedir. Boşanma protokolü içerisinde anlaşarak boşanmak isteyen kişiler, tazminat, nafaka, soyadı, evlendikten sonra kazanılan malların paylaşımı ve velayet gibi konularda verilen ortak kararları ve tarafların ıslak imzaları bulunmalıdır. Anlaşma için imzalanan protokol gibi belgeler ve işlemler Sarıyer anlaşmalı boşanma avukatı hizmetleri eşliğinde, iki tarafından rızası ve talepleri göz önüne alınarak hazırlanır.

Böylelikle iki tarafta, beklentileri ve talepleri konusunda anlaşma sağlayarak, sorunsuz ve hızlı bir boşanma süreci geçirir. Bu noktada, Sarıyer anlaşmalı boşanma avukatı olarak Mehmet Ali Helvacı, size anlaşma öncesinde, süresince ve sonrasında atılacak adımlar ile ilgili yardımcı olmaktadır. Özellikle anlaşmalı boşanma avukatı, anlaşma öncesi ve sırasında ortaya çıkabilecek anlaşmaların daha profesyonel bir şekilde, hukuka uygun olarak hazırlanmasında büyük bir öneme sahiptir. İki taraf arasında anlaşma sağlandıktan sonra, anlaşmalı boşanma protokolü, anlaşmalı boşanma dilekçesi ve harç parası ile ikamet edilen bölgedeki Aile Mahkemesine başvurulması gerekmektedir. Bu noktada Sarıyer anlaşmalı boşanma avukatı ile dilekçe hazırlama gibi işlemleri vekalet vererek kolayca halledebilirsiniz.

Özellikle boşanma davaları oldukça sıkı takip edilmesi gereken davalardır. Taraflar arası anlaşmanın yanı sıra gerekli belgelerin teslimi, takibi ve işlemi gibi önemli işlemler boşanma davaları konusunda tecrübeli bir avukat ile çok daha kolay ilerlemektedir. Sarıyer anlaşmalı boşanma avukatı hizmetleri doğrultusunda, boşanma işleminin süreci ve takibi daha kolay yapılmaktadır. Özellikle anlaşmalı boşanma davalarının çekişmeli boşanma davalarına dönmesi ya da anlaşmazlık çıkması durumlarında, anlaşmalı boşanma avukatının müdahalesi davanın süresinin ne kadar olacağını belirlemek açısından önemlidir.

Sarıyer Çekişmeli Boşanma Avukatı

Çekişmeli boşanma davası, evlilik birliğini bitirmek için iki tarafın nafaka, tazminat, mal paylaşımı ve velayet gibi konularda anlaşamaması üzerine, kararın mahkemede verilmesi için açılır. Taraflardan biri talep ettiği haklarını almak ya da diğer tarafın boşanmak istemediği durumlarda çekişmeli boşanma davası açılmalıdır. Çekişmeli boşanma davası süreci, iki tarafın birbirleri hakkında delil toplaması, karşılıklı savunma ve tanık bulma gibi çeşitli gereklilikleri içermektedir. İki tarafın anlaşma sağlayamadığı konuların mahkemede karara bağlanması adına çekişmeli boşanma davası açarak, sonucun hukuk sistemi içerisinde tartışılması sağlanmalıdır. Peki, çekişmeli boşanma davası nasıl açılır ve nelere dikkat edilmelidir? Çekişmeli boşanma davası açmak için ilgili konuda beyanınızı bildiren ve delilerinizi ekleyebileceğiniz bir çekişmeli boşanma davası dilekçesi yazılarak, bulunduğunuz bölgedeki Aile Mahkemesine başvurulması gerekmektedir.

Sarıyer Avukat; Çekişmeli Boşanma Davası

Çekişmeli boşanma davası, Aile Mahkemesine verilen, çekişmeli boşanma dilekçesi ve deliller ile yasal olarak başlamış olur. Bu noktada boşanma sürecinin uzun ve kısa olması oldukça kafa karıştıran bir meseledir. Çekişmeli boşanma davası ne kadar sürer? Sorusuna verilecek cevap tam olarak bir netlik içermemektedir. Çekişmeli davalar, iki tarafından birbirine karşı deliller ve tanıklar ile kazanmaya çalıştığı bir süreci içerdiği için tam ve kesin bir süreden söz edilemez

Ancak bir avukat yardımı ve hukuki bilgilendirmeleri ile hazırlanan belgeler mahkeme sürecinin daha az olmasına yardımcı olmaktadır. Çekişmeli boşanma davası aşamaları, boşanma kararının verilmesi ve iki tarafın ortak bir karar üzerinde anlaşma sağlayamaması üzerine başlamaktadır. Çekişmeli boşanma davalarının süreleri, delillerin ve tanıkların katılımı gibi çeşitli koşulların önemli olduğu davalarda 8 ay ve 1 yıl arasında değişiklik gösterebilmektedir.

Dolayısıyla uzun bir çekişmeli boşanma dava süreci geçirmemek için çekişmeli boşanma davası için gerekli belgelerin hazırlanması ve ilgili mahkemeye ivedilik ile başvurulması gerekmektedir. Bu noktada merak edilen bir diğer konuda çekişmeli boşanma davası nasıl düşer şeklindedir. Çekişmeli boşanma davası, davalının herhangi bir mazeret bildirmeden ya da dava için avukat tutmadan dava duruşmalarına katılmaması sonucu oluşan durum için dava düşmesi denmektedir. Dolayısıyla davaya katılmak hem davalı hem de davacı açısından oldukça önemlidir. Aynı zamanda çekişmeli boşanma davasından vazgeçme seçeneğini değerlendirmek isteyen kişilerde olabilir. Özellikle aralarında bir anlaşmaya varılması ile çekişmeli boşanma davasından ilgili isteği belli eden bir dilekçe ile çekilebilirler.

Sarıyer Anlaşmalı Boşanma Fiyatları

Anlaşmalı boşanma yoluyla yollarını ayırmak isteyen kişiler için anlaşmalı boşanma davası ücreti ne kadar olduğu önemli bir detaydır. 2021 yılında İstanbul Barosu tarafından belirlenen fiyatlara göre anlaşmalı boşanma davası ücreti asgari olarak 4.080.00 TL’dir.

Sarıyer Çekişmeli Boşanma Fiyatları

Sarıyer ilçesinde çekişmeli boşanma davası açmak isteyen kişilerin merak ettiği sorulardan biri de çekişmeli boşanma davası ne kadar yönündedir. 2021 yılı içinde önerilen fiyatlara göre vergi, dava dosyası harcı ve diğer giderler hesaba katılmadan en asgari çekişmeli boşanma davası ücreti 4.080.00 TL’dir.

Sarıyer Boşanma Davası Açma

Sarıyer ilçesinde boşanma davası açmak isteyen kişiler, Sarıyer bölgesi içinde hizmet veren Mehmet Ali Helvacı ile iletişime geçerek avukatlık ve hukuki danışmanlık hizmetleri alabilir. Boşanma davası açmak isteyen kişiler, boşanma davası açmak için ne yapmak lazım ve nelere dikkat etmek gereklidir? Sorularını sık sık sormaktadır. Boşanma davası açmak için ilk olarak boşanma türüne ve avukatlı ya da avukatsız dava açma şekline karar verilmelidir.

Ardından gelen süreçte avukatlı açılan davalarda, boşanma avukatına verilen vekaletname ile boşanma davası açma hakkı sağlanır. Vekaletname ile birlikte boşanma avukatları, dava süreçlerini, gerekliliklerini ve yapılması gerekenleri planlayarak müvekkilinin kazanmasına yardımcı olmaktadır. Boşanma avukatlarının yaptıkları işlemler genellikle, anlaşmalı boşanma ve çekişmeli boşanma türlerine göre değişiklik göstermektedir. Dolayısıyla avukatlar, anlaşmalı boşanma işlemlerinde anlaşmalı boşanma protokolü, çekişmeli boşanma işlemlerinde delil ve savunma konusunda yardım etmektedir. Dolayısıyla, boşanma davası açma süreci, boşanma avukatlarının yardımı ile çok daha kısa sürmektedir. Sizde bu hizmetlerden yararlanmak için Sarıyer ilçesinde hizmet veren boşanma avukatı Mehmet Ali Helvacı ile iletişime geçebilirsiniz.

Adres; Cevizli Mahallesi, Zuhal Caddesi, Füsun Sokak, Ritim İstanbul Residence No:46/e a/5 blok d:128 k:24 Maltepe/İST

Telefon;0 533 351 98 54

Sarıyer Avukat; Sarıyer Boşanma Avukatı Tavsiye

Boşanma davası konularında alanında uzman ve boşanma davalarında tecrübeli bir avukat ile çalışmak önemlidir. Boşanma ile ilgili, nafaka, tazminat, velayet ve mal paylaşımı gibi konuları dikkatli hazırlamak için bir avukat ile çalışmanızda fayda vardır. Özellikle çekişmeli boşanma davalarında, duruşma sırasında davayı kazanmak için savunma yapmak gerektiğinde bir avukatın sizinle olması size büyük avantaj sağlayacaktır. Hem davanın akıbeti hem de ne kadar süreceği konusunda sizi destekleyen, sorun ve taleplerinizi anlayarak bu yönde planlama yapan bir avukat ile çalışmak için Sarıyer boşanma avukatı tavsiye alarak, boşanma davası işlemleriniz gerçekleştirebilirsiniz. İstanbul’un Sarıyer ilçesinde boşanma süreci ve başvurusu konusunda bilgi almak, avukatlık hizmetlerinden yararlanmak ya da hukuki danışmanlık almak için Mehmet Ali Helvacı ile iletişim sağlayabilirsiniz.

Sarıyer Avukat; Sarıyer Boşanma Avukatı Ücretleri

Boşanma işlemi sırasında avukatın yanı sıra Aile Mahkemesinde dava açma harç ücreti, dosya masrafları ve ek masrafların ödenmesi gerekmektedir. Bu noktada, boşanma davası açmak isteyenler için boşanma avukat ücretleri ne kadardır? sorusu oldukça merak edilen bir sorudur. Boşanma avukatlarının aldığı ücretler he yıl bulundukları ilde bulunan baro tarafından tavsiye edilmektedir. Bu tavsiye üzerine boşanma avukatı ücretleri 2021 yılında, 2020 yılına göre artış göstermiştir. Bu noktada, boşanma avukatları ücretleri, çekişmeli boşanma davaları ve anlaşmalı boşanma davaları için farklı değerlendirilmektedir. Bu noktada İstanbul Barosu tarafından boşanma davası için belirlenen harç ücreti, avukat dava ücreti ve dosya masrafları 2021 ücretleri aşağıdaki gibidir;

  • Harç ücreti; boşanma davası açmak için içinde ikamet edilen bölgedeki Aile Mahkemesine 59.3 TL harç ücreti ödenmelidir.
  • Avukat Dava Ücreti; İstanbul Barosu tarafından avukatların anlaşmalı boşanma davası için 9000 TL, çekişmeli boşanma davası için 14.000.00 TL tavsiye edilmektedir.
  • Dosya Masrafları; boşanma davası dosyaları için 0.6 TL ödenmektedir.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/ferdi-kaza-avukati-istanbul-ferdi-kaza-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/vekalet-ucreti-hesaplama-islemleri.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/arnavutkoy-anlasmali-bosanma.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/bosanma-turleri-nelerdir.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/bosanma-davasi-acmak-icin-gerekenler.html

Yorum yapın

Hemen Ara