Şişli Avukat

Şişli Avukat Mehmet Ali Kahveci, boşanma davaları için doğru adres olarak bilinmektedir. Uzun süredir hizmet veren ve hizmetleri ile danışanlarını mutlu eden bir avukatlık bürosudur. Boşanma alanında gerçekleştirdikleri davalar danışanlarının dava sürecinden en olumlu sonucu alması niyeti ve çabası ile gerçekleştirilmektedir. Tüm çalışmalarında ve dava sürecine giden yolda danışanlarını ön planda tutarak en kolay ve en olumlu biçimde gerçekleşmesi için çaba harcamaktadırlar.

Şişli Boşanma Avukatı

Şişli Boşanma Avukatı, anlaşmalı veya çekişmeli olup olmaması fark etmeden her türlü boşanmanın avukatlığını yapmaktadır. Boşanma davaları da anlaşmalı ve çekişmeli olarak iki ayrı gruba ayrılmaktadır.

Şişli Boşanma Avukatı, sizlerin zararsız veya en az zararla boşanmanız için elinden geleni yapar ve önceliğini siz danışanları olarak görür. Şişli Boşanma Avukatı zaten halihazırda bitmiş bir evliliğin resmi işlemlerini tamamlamak ve danışanının bu süreçte maddi ve manevi olarak zarar görmemesini sağlar.

Boşanma avukatları dava sürecini ayrıntısı ile inceler ve yapılması gerekenleri planlar. Varsa çocukların velayeti ile ilgili planlamalar, bunun dışında nafaka veya maddi-manevi tazminat davaları gibi durumlar da boşanma sürecinde boşanma avukatının görevidir. Buradaki istekler ve iki tarafın kendi aralarındaki anlaşmaları ve anlaşmazlıkları davaya boşanma avukatları ile birlikte yansır.

Elbette bir boşanma avukatınız olmadan da kendinizi savunarak boşanma davanıza girebilirsiniz. Ancak burada yürütülen süreci hukuk bölümü mezunu olmayan ve özel alanı boşanma davaları olmayan insanlar elbette ki kendilerini yeterince savunamazlar. Bu konuda alanın uzmanına danışmak ve gerçek bir boşanma avukatı ile süreci yönetmek en doğrusu olacaktır. Şişli Boşanma Avukatı boşanmak için uygun bir tercih olacaktır. İstanbul’un birçok ilçesinde de ilçe hizmetleri ile birlikte ulaşabilmeniz söz konusudur.

Bir boşanma avukatı tutmanız hem boşanma işlemlerinizi kolaylaştıracak hem de davanıza göre size süreci olması en muhtemel şekilde anlatacaktır. Şişli Boşanma Avukatı sizler için gidilebilecek yolları ve bu yolların sonucunu dile getirerek elbette son seçimi de sizlere bırakacaktır.

Danışanların tercihlerine göre bir yön belirlemek avukatların yapması gerekendir. Her ne kadar o yol doğru olsun veya olmasın, boşanma avukatı danışanına her durumun ortalama sonuçlarını anlatır ancak yön belirlemeyi de ona bırakır. Elbette buradaki kişinin akli selim olması önemlidir.

Şişli Boşanma Avukatı sizleri boşanma sürecinde destekler ve öncelikle sizi ve varsa çocuk veya çocuklarınızı gözetir. Sizleri ve varsa çocuk veya çocukları korumak, sizin için en iyi sonucu alabilmek boşanma avukatlarının temel önceliği olmaktadır. Bunun için hem süreci en iyi şekilde yürütecek hem de başarıları ile kendini kanıtlamış bir avukat bulmak önem arz etmektedir.

Şişli Anlaşmalı Boşanma Avukatı

Şili Anlaşmalı Boşanma Avukatı, anlaşmalı bir biçimde gerçekleşecek olan boşanma davaları ile ilgilenmektedir. Anlaşmalı boşanmalar, iki tarafın da anlaşmalı olarak her şeyi kabul ettikleri ve sonunda anlaştıkları boşanmalardır. Son dakika değişimleri olmadığı sürece kolayca gerçekleşen boşanmalar olduklarını söylemek mümkündür. Burada önemli olan birçok ayrıntı da vardır. İki tarafın da davaya iştirak etmesi gerekliliklerden biridir. Maddi ve manevi her konuda anlaşılmış olması gereklidir. Medeni Kanun’da yer alan şartlar bu durumda önem arz etmektedir. Bunların uygulandığı takdirde Şişli Boşanma Avukatı, anlaşmalı boşanma evraklarını hazırlayacak ve tek yapmanız gereken onaylayıp imzalamanız olacaktır.

Elbette son kararı hakim verecektir. Bu yüzden de anlaşmalı boşanma avukatlarına sahip olmak sizlere fayda sağlayacaktır. Şişli Anlaşmalı Boşanma Avukatı sayesinde doğru evrakları sorunsuz bir biçimde hazırlamanız mümkündür. 4721 sayılı Türk Medeni Kanunu buradaki gerekliliklerin açıklamasını yapmaktadır. Özellikle kısa sürede boşanmak isteyenler anlaşmak için fazladan çaba harcarlar. Çünkü boşanmak kadar boşanma süreci de tarafları yıpratabilmektedir. Anlaşmalı boşanmalar ile taraflar olabildiğince problemsiz bir biçimde boşanmak isterler. Bunu da Şişli Boşanma Avukatı aracılığı ile kolaylıkla yapabilirler. Medeni Kanun’daki şartları tamamlamak ve herhangi bir pürüz kalmaması adına Şişli Boşanma Avukatı bu görevi üstlenmektedir.

Anlaşmalı boşanmanın temelinde iki tarafın da caymaması önemli bir durumdur. Taraflar günü geldiğinde cayacak olurlarsa bunun yaptırımları olabilir ve bu boşanma çekişmeli boşanmaya dönüştüğünde en çok zararı da kendileri görecektir. Anlaşmalı boşanmaya tamamen razı olmak ve bu konuda sonrasında caymayacak olmanız önemlidir ve buna dikkat ederek en baştan anlaşmalı boşanmayı kabul etmeniz veya etmemeniz gerekmektedir.

Elbette ki her boşanma anlaşmalı olsa hem taraflar için hem de yargı süreci ve yargı sürecinin işleyişindeki insanlar için çok daha kolay olacaktır. Ancak sırf bu yüzden anlaşmalı boşanmaya yönelmek ve günün sonunda istenen şeyleri kabul etmek zorunda hissetmek doğru değildir. Gerektiğinde kendi haklarınız için çekişmeli boşanmayı da göze alabilmeniz gerekmektedir. Şişli Anlaşmalı Boşanma Avukatı tüm bunları sizlere anlatacak ve bu yolda en doğru kararı vermenizde size yardımcı olacaktır.

Şişli Çekişmeli Boşanma Avukatı

Çekişmeli Boşanma Davası Süreci bir tarafın tek başına boşanma davası açması ile başlamaktadır. Burada iki taraf da yani iki eş de boşanmak istiyorsa ancak anlaşmalı boşanma sürecinde sunulan şeyler kabul edilmiyorsa çekişmeli boşanma başlar. Bununla birlikte bir farklı versiyonu daha vardır. Burada tek bir taraf boşanmak isterse yani bir taraf da boşanmak istemezse yine aynı şekilde çekişmeli boşanma davası görülür.

Çekişmeli Boşanma Davası Ne Kadar Sürer sorusu sıklıkla sorulmaktadır. Bu da oldukça normaldir. Çünkü boşanma davaları özellikle de çekişmeli boşanma davaları uzun sürmektedir ve çiftleri gerek maddi gerekse manevi olarak hırpalamaktadır. Özellikle de iki tarafında anlaşamaması sebebi ile ortaya çıkan çekişmeli boşanma davaları iki tarafın daha da olumsuz bir hale bürünmesine sebep olacaktır. Çiftler birbirleri ile anlaşmada problem yaşasalar da ortak paydada bir beklenti vardır o da davanın en kısa sürede en iyi sonuçlar ile bitmesidir. Şişli Çekişmeli Boşanma Avukatı burada devreye girmektedir.

Çekişmeli Boşanma Davası Dilekçesi de bu yüzden dikkatle yazılmalıdır.  Özellikle çekişmeli boşanmalarda bir avukat şarttır. Bunun için de bu konuda uzman insanlara gerek duyulmaktadır. Şişli Çekişmeli Boşanma Avukatı bunun için iyi bir örnektir. Çekişmeli Boşanma Davası Nasıl Açılır sorusunun cevabı da bu şekilde verilmektedir. Öncelikle bir dilekçe ile başlayan bir süreç olmalıdır.

Çekişmeli Boşanma Davası Aşamaları, anlaşmalı boşanma davasından daha uzun sürer genelde. Bunun sebebi ise bakılacak pek çok belge ve kaydın, aynı şekilde de dinlenecek tanıkların olması sebebiyle gerçekleşmektedir. Davaya gelmeyen bir tarafın olması da buna sebep olabilmektedir. Tüm bu gibi durumlarda çekişmeli davanın süresi bazen birkaç celse bazen de yıllar boyu uzayabilir. Buna etki eden faktörler davalı kişilere ve davanın seyrine göre değişim gösterecektir.

Bir de Çekişmeli Boşanma Davasında Vazgeçme vardır. Bu gibi durumlarda taraflar bir anlaşmaya varmış demektir. Vazgeçmenin birçok sebebi olsa da ortak noktada buluşmak boşanmayı hızlandırabilir. Ancak çekişmeli boşanma davasından vazgeçildiğinde çiftler yeniden birlikte olmak da isteyebilir. Yani iki seçenek vardır. Durum boşanmaya gidebileceği gibi barışmaya da gidebilir. Bu gibi durumlarda davanın seyri tamamen değişecektir veya dava sonra erecektir.

Şişli Anlaşmalı Boşanma Fiyatları

Anlaşmalı Boşanma Davası Ücreti davacıların ilk merak ettiklerindendir. Süreci hızlandırmak anlaşmalı boşanma davası ve bu süreçte uygun ücretlerden de faydalanmak taraflar için önem arz etmektedir.

Anlaşmalı Boşanma Davası Ne Kadar sorusunun cevabı ise 4500 ve 5000 arasında değişim göstermektedir. Anlaşmalı boşanmada her şey ortak bir biçimde mahkemeye taşındığı için masraflar da aynı şekilde daha az olacaktır.

Taraflar varsa çocukların durumunu ve kimde kalacağını, nafakayı ve benzerini belirlediyse tek celsede boşanarak yüklü masrafların da önüne geçilmiş olur. Ancak sadece masraftan kurtulmak adına istemediğiniz anlaşmaları kabul etmeniz de doğru olmayacaktır.

Boşanma davalarında ücretler illere göre değişim gösterebilmektedir. Örneğin İstanbul’da avukatınızla 1 saat görüştüğünüzde ortalama 900 veya 1000 TL civarı bir ödeme yaparsınız ancak bu sizin müvekkiliniz ile anlaşmanıza da bağlı olarak değişim gösterebilmektedir.

Şişli Çekişmeli Boşanma Fiyatları

Çekişmeli boşanmalar anlaşmalı boşanmalara göre çok daha masraflı gerçekleşmektedir. Bunun temel sebebi ise çok daha uzun sürmesidir. Ayrıca taraflardan biri boşanmak istemediği ya da şartları kabul etmediği için onunla anlaşmaya çalışacak ya da davayı çekişmeli yürütürken gereken belgeleri toplayıp evraklara eklemek için fazlasıyla zaman gerekmektedir.

Çekişmeli Boşanma Davası Ücreti ortalama olarak 6000 TL ile 10500 TL arasında farklılık göstermektedir. Bu fiyatlar değişmekle birlikte Çekişmeli Boşanma Davası Ne Kadar sorusuna cevap olabilecek niteliktedir.

Çekişmeli boşanma davaları bazen birkaç ay bazen ise senelerce sürebileceği için bu konuda kesin bir şey söylemek mümkün olmayacaktır. Bunlar avukat ve dosya masrafları da eklenecektir.

Bu masraflar boşanmak isteyen kişi için bir yük olabilecek olsa da yine de kendiniz için en doğrusunu tercih etmekle beraber avukatınızı da dinlemeniz ve sizlere gösterdiği yollardan sizin için en uygununu bu şekilde tercih etmeniz doğru olacaktır.

Şişli Avukat; Boşanma Davası Açma

Şişli Avukat; Boşanma davası açabilmenin başında bunun için öncelikle temel bir sebebiniz olması gerekmektedir. Bu sebep sizleri boşanmaya götürecektir. Genel sebepler olabileceği gibi özel sebepler de boşanma sebebi olabilmektedir.

Boşanma davasının temelinde anlaşmalı mı çekişmeli boşalacağınız yatmaktadır. Bu belirlenir ve dilekçesi verilir. Yani siz bu dilekçeyi tek başınıza da verebilirsiniz ve sonradan davalı olduğunuz kişiye sorulur. Ya da anlaşarak anlaşmalı bir biçimde tek bir dilekçede durumu belirtebilirsiniz. Maalesef ki taraflar başta anlaşmış olsa da bazı durumlarda çekişmeli boşanmalara dönen davalar da fazladır. Bu gibi durumlarda tüm maddeleri ve her şeyi tamamen kabul ettiğinizden emin olmalısınız.

Tam tersi şekilde çekişmeli başlayan bir boşanmanın uzun vadede anlaşmalı bir boşanmaya da dönmesi mümkündür. Buna birçok iç ve dış sebepler neden olabilmektedir.

Boşanma davasını açarken bir yandan da boşanma sebebinizin arkasında durmalısınız. Burada anlatılmak istenen aslında delil yeterliliğidir. Konu her ne olursa olsun bununla ilgili somut delillerinizin olması sizlerin kazanması ve boşanmanız için kolaylık sağlayıcı olacaktır. Bu yüzden birçok insan özellikle aldatma veya şiddet gibi daha birçok sebep nedeniyle boşanacak olduğunda öncelikle delil toplamakta ve ardından dilekçesini iletmektedir. Boşanma Davası Açma Süreci bu gibi nedenlerle uzayabilmektedir. Ancak burada sabretmeli ve en iyi sonucu alabilmek için beklemelisiniz.

Elbette herkesin Boşanma Davası Açma Hakkı bulunmaktadır. Yani olası bir durum olmasa da boşanabilirsiniz. Şiddet görmek veya aldatılmak gibi sebepler olmadan kendi kişisel ve özel nedenleriniz ile boşanmanız mümkündür ancak burada davalınızla iletişimde olmanız dava sürecinizi hızlandıracak ve ücretler konusunda da sizi zor duruma sokmayacaktır. Ancak çekişmeli davalarda bu durum daha farklıdır. Çekişmeli davalar oldukça uzun sürebilmektedir. Bu yüzden de birçok şeye hazırlı olmanız gerektiğini söylemek mümkündür.

Boşanma Davası Açmak İçin Ne Yapmak Lazım sorusu da sıkça sorulmaktadır. Boşanmak isteyenler bu aşamayı eksiksiz tamamlamak isterler ki sonrasında herhangi bir pürüz yaşamadan boşanmak istemektedirler.

Anlaşmalı boşanma davaları bir pürüz çıkmaz ise birkaç ay içerisinde sonra ermektedir. Bu yüzden anlaşmalı boşanma davalarının tercih edildiğini söylemek mümkündür ancak çekişmeli boşanma davaları duruma göre senelerce sürebilmektedir. Bu süreç de kimi zaman oldukça zor bir süreç olabilmektedir. Bu süreci Mehmet Ali Helvacı ile yönetmek sizlerin çok daha kolay bir boşanma süreci geçirmesini sağlayacaktır. Şişli Avukat;  Cevizli Mahallesi, Zuhal Caddesi, Füsun Sokak, Ritim İstanbul Residence No:46/e a/5 blok d:128 k:24 Maltepe/İST adresine gidebilir veya 0 533 351 98 54 gitmeden hemen iletişim kurabilirsiniz.

Bu süreçteki önemli konulardan biri dilekçenin hazırlanmasıdır. Dilekçe hazırlığı için bu konuda uzman bir avukat sizlerin işine yarayacaktır. Bu anlaşmalı boşanmada da çekişmeli boşanmada da gereklidir. Bu sayede boşanma sürecinizde birtakım pürüzler kalmadan boşanabilirsiniz. Ancak avukat gözetiminde yapılmayan dilekçeler sonucunda birçok aksilik ve sizlerin boşanmasını engelleyebilecek durumlarla karşılaşabilirsiniz. Avukatlar bu süreci en iyi şekilde yönetmenizi sağlar.

Şişli Avukat; Şişli Boşanma Avukatı Tavsiye

Şişli’de bir boşanma avukatı arayan ve bu konuda tavsiyelere ihtiyacı olanlar için Mehmet Ali Helvacı tercih edilebilir. Özellikle İstanbul içerisinde boşanma davaları açısından popüler bir isim olmaktadır. Şişli Boşanma Avukatı Tavsiye durumunda da tavsiye edilen ilk isimlerden biridir. Bu sebeple yukarıda belirtilen adrese uğrayıp hem bir fikir alabilir hem de olasılıklar üzerine konuşabilirsiniz.

Boşanma avukatı tavsiyesi birçok açıdan önemlidir. Doğru ve en az zararla boşanmak birçok insanın tercihidir. Özellikle can yakmamak, maddi olarak zor durumda kalmamak ve karşı tarafı da bırakmamak veya varsa ortada bir çocuk veya çocuklar açısından boşanma davaları birden fazla insanı oldukça etkilemektedir. Bu gibi durumlarda yapılacak şey birden fazla tavsiye edilen ve işini layığıyla yapan Mehmet Ali Helvacı’ya danışmak olacaktır.

Şişli Avukat; Boşanma Avukatı Ücretleri

Boşanma Avukatı Ücretleri Ne Kadardır gibi soruların bu kadar çok soruluyor olması normaldir. Bunun temel sebebi ise boşanmaların masraflı olmasıdır. Boşanma aşaması ve avukat da sürece dahil olduğunda zaten hayatı değişen ve günlük hayatında da bu yüzden masraf yapan insanlar için bir yüktür.

Şişli Avukat; Boşanma avukatı ücretleri illere göre değişim göstermektedir. Bu da davayı nerede açtığınıza göre değişiklik gösteriyor demektir. Elbette bu durumda yapacak bir şeyiniz yoktur ve en doğrusu bizzat birkaç ismi soruşturmak ve fiyat almaktır. Bu sayede en doğru ve sağlıklı biçimde boşanabilirsiniz.

Boşanma Avukatı Ücretleri il il değişmekle birlikte her sene de değişim göstermekte ve genel olarak artık sergilemektedir. Boşanma Avukatı Ücretleri 2021 yılında ise aynı şekilde değişim göstermiştir.
Şişli boşanma avukatı ücretleri;

  • Harç ücreti; 54TL’dir
  • Avukat Dava Ücreti; 7000 TL’dir. Bu anlaşmalı davalar için geçerlidir. Çekişmeli davalarda bu fiyat 10000 TL olmaktadır.
  • Dosya Masrafları; 785 TL’dir.

Bu gibi durumlarda fiyatlar aşağı yukarı oynasa da genel olarak ortalama rakamlar olduklarını da belirtmek gerekmektedir. Anlaşmalı davalarda bu fiyatlar bölüşüleceği gibi yine anlaşma dahilinde bir taraf da ödeyebilir. Şişli Avukat; Çekişmeli boşanma davasında ise davayı açan kişinin ödemesi gerekmektedir ancak bazı durumlarda bu da değişiklik gösterebilir.

Mecidiyeköy Avukat
Yürütülen dava sürecinde kişinin haklılığını ön planda tutması adına, avukata ihtiyaç duyulur. Avukat burada ikametgah eden vatandaşlar adına hizmet göstermektedir.
Şişli avukatlık büroları
İstanbul Şişli’de yer edinen avukat büroları, sayıca fazladır. Kişiler herhangi bir dava sürecinde avukata ihtiyaç duydukları takdirde Avukat bürolarını ziyaret edebilir.
Nişantaşındaki hukuk büroları
İstanbul Nişantaşı’nda bulunan hukuk büroları, tecrübeye göre çeşitli avukatları bulundurur. Burada ikamet eden vatandaşlar, kendi hukuk süreçlerinde danışmanlık hizmeti alabilir.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/ferdi-kaza-avukati-istanbul-ferdi-kaza-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/maltepe-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/arnavutkoy-anlasmali-bosanma.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/bosanma-avukati-ve-davalari.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/anlasmali-bosanma-davasi-surecleri.html

Yorum yapın

Hemen Ara