0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Bakırköy Avukat

Bakırköy Avukat

Bakırköy Avukat Mehmet Ali Helvacı, gerek dava öncesi gerekse dava sonrası birçok alanda müvekkillerine yardımcı olarak onların en iyi sonucu almasını sağlamaktadır. Bu sayede birçok insan boşanma davalarından olumlu sonuç almış ve Bakırköy Avukat Mehmet Ali Helvacı sayesinde haklarını koruyabilmişlerdir. Amacı daima danışanları olmakta ve onları ön planda tutarak doğru ve sağlıklı bir dava süreci yürütmektedir.

Bakırköy Boşanma Avukatı

Bakırköy Boşanma Avukatı boşanma sürecinde, davaya dahil olduğu andan itibaren tüm süreç boyunca müvekkilinin yanında olur ve onu önceliği haline getirir. İlk amacı müvekkilinin faydasıdır ve bu uğurda gerekeni kanunlara uygun bir biçimde yapar.

Bakırköy Boşanma Avukatı her durumda hizmet vermektedir. Buradaki durumdan kasıt ise boşanmanın anlaşmalı ya da çekişmeli gerçekleşmesidir. Bakırköy Boşanma Avukatı her durumda müvekkilinin yanında olacaktır.

Tutmanız gereken boşanma avukatı da önceliği sizi alacak şekilde çalışmalıdır. Halihazırda sonlandırılacak evliliğin sürecini yöneten kişi boşanma avukatıdır. Boşanma avukatları bilinenin aksine boşanmaya neden olmaz. Bu konuda günah keçisi olarak boşanma avukatları görülse de bu doğru değildir. Eşler ya da evlilikteki birey tek olarak alanında uzman bir boşanma avukatına danışır. Ardından boşanma avukatı ile dilekçe hazırlanır. Boşanma dilekçesini elbette sizler tek başınıza da hazırlayabilirsiniz veya anlaşmalı boşanıyorsanız halihazırda eşiniz ile de yapabilirsiniz ancak bu gibi durumlarda davada sorunlar çıkabilir ve birtakım eksiklikler olabilir. Bu yüzden bir boşanma avukatı önderliğinde bir boşanma dilekçesi hazırlamak doğru olacaktır.

Bakırköy Boşanma Avukatı bunun için bir örnektir. Davayı açacağınız yer yaşadığınız yer olmalıdır. Davacının da davalının da mümkünse aynı yerde olması en azından aynı ilde olması dava sürecini hızlandıracaktır. Aksi durumlarda davacıların ulaşımı sekteye uğrayabilir veya birtakım problemler de olabilir.

Boşanmalarda dilekçeyi alanında uzman bir boşanma avukatı ile yazmanın önemini belirttik. Bu gibi durumlarda uygun fiyatlı ve bütçenizi zedelemeyecek bir tercih yaparak en doğru tercihi yapmalısınız. Boşanma avukatının yazacağı dilekçe hem davanın daha kısa sürmesini sağlayacaktır hem de eksik olan şeylerin toparlanması adına boşanma avukatınız size yardımcı olacaktır.

Eksik olan şeylerin başında da deliller gelmektedir. Anlaşmalı boşanıyor iseniz bu gibi bir duruma başvurmadan direkt boşanabilirsiniz ancak çekişmeli boşanıyorsanız delillere ihtiyacınız vardır ve bu gibi durumlarda dava süreci uzayacaktır. Delilleri toparlayamadan dava açmak karşı taraftan toparlayacağınız delillerin önüne geçebilir hatta sonunu getirebilir.

Bakırköy Avukat öncelikli olarak siz müvekkilini görecektir. Olması gereken de budur ancak bununla birlikte varsa çocuk veya çocuklar, size ait mal mülkler gibi birçok şeyi de koruması gerekmektedir. Bunlar müvekkil kadar müvekkilin için de öncelikli şeyleri korumak olarak geçmektedir.

Avukatlar sizlere yön gösterecektir. Boşanma durumunuza göre bir veya birden fazla yol gösterecek ve ardından siz hangisini seçerseniz elbette bunu tercih edecektir. Avukatınızın önceliği olmakla birlikte sizin tercihleriniz de ona doğru gelsin veya gelmesin öncelik olacaktır.

Bakırköy Anlaşmalı Boşanma Avukatı

Anlaşmalı boşanma, iki tarafın da yani çiftlerin karşılıklı her konuda anlaşmalı olarak boşanmasıdır. Bu gibi durumlarda dikkat edilmesi gereken şey yine avukattır. Alanında uzman bir boşanma avukatı tarafından iki taraf da bir araya gelmeli ve ardından karşılık olarak her konuda net bir biçimde ve tereddütsüz olarak anlaşmaya varılmalıdır. Genellikle anlaşmalı boşanmalar kolaylıkla sona ermektedir ve hatta tek celsede bitenler çoğunluktadır ancak bazı durumlarda çiftlerden biri veya ikisi bu anlaşmaları da kabul etmediklerini söylerler ve sıkıntı çıkarırlar. Bu da davanın çekişmeli davaya dönmesine ve oldukça uzamasına sebep olacaktır.

Bakırköy Anlaşmalı Boşanma Avukatı bu gibi durumlarda çiftleri önceden uyarmaktadır. Çünkü dilekçe ve anlaşma imzalanır ve her şeye uyulduğu söylenir. Buradan caymak, cayanları da sıkıntıya sokacaktır. O yüzden kesinlikle emin olmadan veya her koşul size uymadan onaylamamak ve gerekirse en baştan beri çekişmeli boşanmak doğru olacaktır. Bakırköy Anlaşmalı Boşanma Avukatı, sürecin ne kadar hızlıca ilerleyeceğini ve olası durumları sizlere anlatacaktır. Bakırköy Avukat bu durumda sizlere yardımcı olsa ve ihtimalleri saysa da asıl sonuca hakim karar verecektir.

Genelde anlaşmalı ve pürüzsüz boşanmalarda boşanma belirlenen tarihte iki tarafında gereken saatte orada olması ile tek celsede bitecektir. Ancak yukarıda da belirtilen durumlar gibi durumlarda yani taraflardan birinin ya da ikisinin de cayması ile ya da yeni deliller veya yeni birtakım problemler çıkması sonucu taraflar anlaşmaktan vazgeçebilir. Bakırköy Anlaşmalı Avukat başvuru sürecinde iki tarafında yanında olacaktır. Anlaşmalı davalarda aksi bir duruma gerek yoktur ancak durumlar değiştiğinde ve dava çekişmeli hale geldiğinde avukat ya davadan çekilir ya da birinizin avukatı olacaktır. Bu gibi durumları sonradan yaşayıp strese girmemek adına anlaşmalı boşanma sürecini en doğru şekilde yönetmek gerekmektedir.

Anlaşmalı boşanma, çekişmeli boşanmadan çok daha uygundur. Bakırköy Anlaşmalı Boşanma Avukatı ücreti de daha az olacaktır. Bu oldukça normaldir. Anlaşmalı boşanmalar kısa sürer ve avukatın işi de daha az olur ancak çekişmeli boşanmalar seneler sürebilir ve avukatın da sizin de toplamanız gereken pek çok belge ve delil olabilir. Bu süreçte birçok insanın davaya katılması da gerekebilir. Yorucu bir süreç olacaktır. Maddi ve manevi olarak daha zor bir süreç olduğunu söylemek mümkündür.

Bakırköy Çekişmeli Boşanma Avukatı

Çekişmeli boşanmaların uzun sürebileceğini ve yıpratabileceğini bilerek hareket etmek gerekmektedir. Ancak sırf bu gibi sebeplerden de sizin yararınıza olmayan ve faydanızı gözetmeyen bir anlaşmalı boşanma tercih edilmemelidir. Çekişmeli Boşanma Davası Süreci sizleri yıpratabilir ancak sonunda gerekenin olacağını bilmelisiniz. Çekişmeli boşanma davaları daha pahalıdır ve aynı şekilde çok daha uzun sürmektedir. Aylar sürebileceği gibi yıllar süren boşanma davaları da vardır. Bunun temel sebebi ise gereken belgelerin, delillerin ve benzeri birçok şeyin toparlanması uzun zamanlar almaktadır. Bazı durumlarda da davalı duruşmalara gelmeyebilir ve bizzat onu dinlememek de hakimin vereceği kararda sorun yaratabilir, hatta hakim kesin bir karar vermeyebilir ve bu süre uzadıkça uzayabilir.

Çekişmeli Boşanma Davası Nasıl Açılır sorusuna ilk önce boşanma sebebinizi bulmak olarak cevap verilmelidir. Boşanma sebebiniz sizi son ana kadar davada tutacak şeydir. Bu sebebi veya sebepleri kesin olarak belirlemelisiniz. Çekişmeli Boşanma Davası Dilekçesi de bu aşamada önemli hale gelir. Doğru bir dilekçe yazmak şarttır. Bunun için Bakırköy Avukat doğru bir tercih demek mümkündür. Bakırköy Avukat sizler için en doğru dilekçeyi hazırlayabilir ve sizlerle davaya kazanmaya giden yolda en önemli adımı atabilir.

Dilekçeyi elbette sizler de yazabilirsiniz. Anlaşmalı olarak boşanıyorsanız da yine aynı şekilde siz dilekçe hazırlayabilirsiniz. Ancak bu yüzden dava uzayabilir veya birtakım pürüzler çıkabilir. Birtakım eksiklikler olabilir ve hakim bunları dile getirdiğinde iyi bir sonuç alınamayabilir. Dava ertelenir ve uzar. Bu gibi problemler mümkündür. Bu yüzden yapılacak en iyi şey bir avukat bulmaktadır. Alanında uzman bir boşanma avukatı sizler için en doğru dilekçeyi hazırlar ve sizin çıkarlarınızı gözeterek bu çalışmayı yapar.

Çekişmeli boşanmada elinizde deliller olması önemlidir. Bu sayede davayı kazanma oranınızı arttırabilirsiniz. Çekişmeli Boşanma Davası Aşamaları avukat bulmak ve ardından bir dilekçe yazmak ile başlar. Ardından da asıl dava süreci başlar.

Bir diğer merak edilen de Çekişmeli Boşanma Davası Nasıl Düşer sorusudur. Bazı durumlarda çiftler barışma kararı alırlar ve bu durumda çekişmeli boşanma davası düşer. Bir diğer durum ise çiftlerin bir araya gelerek anlaşmalı olarak ayrılması durumudur. Bu da oldukça rastlanan bir şey olmasa da gerçekleşen bir şeydir. Özellikle çiftler çekişmeli boşanmadan yorulduklarında anlaşmalı boşanma davası daha kolay ve tercih edilebilir hale gelir. Bu gibi durumlarda da çekişmeli boşanma davası düşer. Çekişmeli Boşanma Davası Ne Kadar Sürer sorusu da bu gibi durumlarda sorulmaktadır. Çekişmeli boşanma davaları seneler boyu sürebilmektedir. Bu sebepten de çiftler anlaşmalı boşanmayı tercih edebilmektedir.

Elbette yukarıda belirttiğimiz sebeplerden Çekişmeli Boşanma Davasında Vazgeçme gibi durumlar da yaşanmaktadır. Aynı sebeplerden dava düşer veya sizler davadan vazgeçebilirsiniz. Eğer çiftler yeniden birlikte olma kararı aldılar ise bunu Bakırköy Avukat aracılığı ile dile getirir ve davadan çekilirler. Ancak bir başka durum da çekişmeli davadan vazgeçme ve anlaşmalı bir boşanma davasına yönelmektir. Bu da bir diğer yöntemdir.

Bakırköy Anlaşmalı Boşanma Fiyatları

Anlaşmalı Boşanma Davası Ücreti en merak edilen sorulardan biridir. Boşanma süreci birçok insanı hem maddi olarak hem de manevi olarak yormaktadır. Ancak maddi sebepler bazı durumlarda ağır basmaktadır. Özellikle çiftlerin birbirlerinden ayrıldığı bu gibi süreçlerde yeni bir ev bulmak ve yeni bir hayat kurmak gibi birçok durum maddi olarak masraftır. Bu yüzden davalılar ilk olarak fiyat öğrenmek isterler. Bakırköy Avukat bu konuda müvekkilini bilgilendirir ve aynı şekilde ona en doğru yolu gösterir.

Anlaşmalı Boşanma Davası Ne Kadar sorusunun cevabı da 4500 ve 5000 civarında oynamaktadır. Bu durum değişiklik göstermektedir. Anlaşmalı boşanmalarda bu gibi durumlarda taraflar yarı yarıya ödeme yapabilirler. Bu gibi durumlarda masraflar da azalacaktır ve iki taraf için de daha kolay bir hale gelecektir.

Boşanma davalarında birçok ücret illere göre farklılık gösterir ve bu gibi durumlarda elbette il değiştirmek doğru olmayacağından ortalama fiyatlar üzerinden bir hesap yapmak doğru olacaktır.

İstanbul gibi bir yerde avukatınız ile görüştüğünüzde 1 saatin ücreti ortalama 900 ve en fazla 1000 TL civarında olmaktadır. Anlaşmalı boşanma sürecinde de toplamda 7000 TL civarında bir ödeme yapılacaktır. Ancak olası durumlarda elbette dava seyir değiştirebilir ve bu durumlarda ücretler de değişecektir.

Bakırköy Çekişmeli Boşanma Fiyatları

Çekişmeli boşanmalar daha masraflı ve daha yorucu bir sürece sahiptir. Çiftler de bunu bilerek bu duruma dahil olurlar ve anlaşmalı boşanmayı reddederler.

Bu masraf anlaşmalı boşanmalara göre daha fazladır ve oldukça yorucu bir sürece de dönüşmektedir. Davacı çekişmeli boşanmanın masraflarını ödemekle yükümlüdür ancak ardından taraflar anlaşır ise bir arada da ödeyebilirler. Yükümlülük ise davayı açana aittir.

Çekişmeli Boşanma Davası Ücreti ortalama 6000 TL ile 10500 TL olarak değişiklik gösterir ve bu gibi durumlarda buna hazır olarak davaya başlamanız doğru olacaktır. Ne kadar uzun süreceği bilinmediğinden bu masraf artabilir veya azalabilir.

Çekişmeli Boşanma Davası Ne Kadar sorusunun da cevabı aslında aynıdır. Ortalama bir fiyat belirlenir ve bu fiyatlar illere göre değişiklik gösterir. Geçen her süreç avukat ve dosya masrafları olarak sizlere geri dönecektir.

Bakırköy Avukat; Bakırköy Boşanma Davası Açma

Boşanma davalarının temelinde bir sebep ihtiyacı vardır. Boşanma davası açmadan önce kendinize net bir sebep belirlemelisiniz. Bu şiddet, aldatma gibi somut sebepler olabileceği gibi kişiler sebepsiz boşanma gibi istekler duyabilir ve özel sebeplere de sahip olabilirler. Genel sebepler ve özel sebepler birbirinden ayrılmaktadır.

Ardından ise anlaşmalı veya çekişmeli olarak mı boşanacaksınız bu belirlenir. Bu en belirleyici durumlardan biridir. Bu sayede dilekçeyi de kimin yazacağı ve benzeri durumlar belirlenir. Boşanma davası anlaşmalı olacak ise süreç oldukça hızlı işleyecektir. Her konuda anlaşıyor olmak sizlere birçok şey kazandıracaktır. Varsa çocuğunuz ve benzeri gibi durumlara da en az zarar vermiş olacaksınız. Ancak bu her zaman mümkün olmaz. Bazı durumlarda çekişmeli boşanma gerçekleşir.

Başta çiftler anlaşsa bile ardından çekişmeli boşanmaya dönebilirler veya tam tersi de olabilir. Bu gibi durumlara da hazırlıklı olmak gerekmektedir. Ya da en başından anlaşmalı boşanmayı kabul etmemelisiniz. Ancak bu gibi durumların değişmesi için birçok iç ve dış sebepler de olabilir. Bunlar sonradan ortaya çıkan deliller de olabilmektedir.

Eğer çekişmeli dava açıyor iseniz burada dikkat etmeniz gereken şey delil yeterliliğidir. Karşınızdaki kişi hakkında somut ve belirleyici deliller bulmadan dava açtığınızı öğrenmesi birçok şeyi değiştirecektir ve karşı tarafın stratejisi ile bu durumdan mutsuz olacak olan kişi siz olabilirsiniz. Hatta delil toplamadan bir dilekçe yazmamak dahi doğru olacaktır.

Boşanma Davası Açma Süreci anlaşmalı veya çekişmeli olması göre değişiklik gösterir. Bunun temel sebebi ise anlaşmalı davada birçok konuda anlaşılmış iken çekişmeli boşanma davalarında her an bir sürprizin çıkacak olması veya bir tarafın boşanmak istememesi, isteklerinin farklı olması gibi sebepler sıralanabilir. Bunlar değişiklik de gösterebilir. Boşanma Davası Açma Hakkı herkesin sahip olduğu bir haktır. Ancak boşanma davasını açarken bunun ücreti hakkında da bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Bunun için de Bakırköy Avukat Mehmet Ali Helvacı uygun bir adres olacaktır. Süreci sizler için en iyi şekilde yürütecek ve sizlerin isteklerini kazanmasını sağlayacaktır. Cevizli Mahallesi, Zuhal Caddesi, Füsun Sokak, Ritim İstanbul Residence No:46/e a/5 blok d:128 k:24 Maltepe/İST adresine giderek gerekli iletimi kurabilirsiniz veyahut da 0 533 351 98 54 numarasından arama yaparak görüşebilirsiniz, randevu alabilirsiniz.

Boşanma Davası Açmak İçin Ne Yapmak Lazım sorusunun cevabı da öncelikle eksikleri tamamlamaktır. Bunun için de iyi bir avukat bulmak gerekmektedir. Bakırköy Avukat en iyi tercihlerden biri olacaktır.

Bakırköy Avukat; Bakırköy Boşanma Avukatı Tavsiye

Bakırköy civarında ve avukat arayanlara önerilen avukatların başında Mehmet Ali Helvacı gelmektedir. Alanında başarılı avukatlardan biri olmakla birlikte aynısı bürosundaki avukatlar için de geçerlidir. Bakırköy Boşanma Avukatı Tavsiye birçok boşanacak insanın merak ettiği bir konudur. Mehmet Ali Helvacı ise bu alanda iyi bir örnek ve sıkça tercih edilen örneklerden biri olmuştur.

Boşanma avukatı tercihi konusunda insanlar ne yapacaklarını bilemezler ve çevrelerinde duydukları isimlere yönelirler. Bu yüzden başarılı bir avukat olmanın sırrı öncelikle müvekkilinizi ve onun haklarını gözeterek ardından müvekkilinizin önemsediği çocuk, gayrimenkul gibi önemli şeyleri korumaktır.

Bakırköy Avukat; Bakırköy Boşanma Avukatı Ücretleri

Boşanma Avukatı Ücretleri 2021 en merak edilen sorulardan biridir. Her sene boşanma avukatı ücretleri de güncellenmekte ve genelde zamlanmaktadır. Boşanma Avukatı Ücretleri il bazında değişimler gösterir ve bu süreçte bunun takibini de aynı şekilde yapmak önem arz etmektedir.

Avukat ücretleri boşanma sürecine de boşanma biçiminize göre değişiklik gösterecektir. Bu yüzden Boşanma Avukatı Ücretleri Ne Kadardır gibi sorularda kesin değil ancak ortalama bir cevap verilmektedir.

Bakırköy boşanma avukatı ücretleri;

  • Harç ücreti; 54TL’dir
  • Avukat Dava Ücreti; 7000 TL’dir. Çekişmeli davalar 10 bin TL’yi bulmaktadır.
  • Dosya Masrafları; 785 TL’dir.
Bakırköy Avukat Listesi
İstanbul Bakırköy’de hizmet gösteren birçok avukat bulunur. Ancak kişiler dava süreçlerinin istenilen doğrultuda sonuçlanabilmesi adına alanında tecrübeli ve oldukça donanımlı bir avukata ihtiyaç duyabilir. Burada Avukat Mehmet Ali Helvacı önerilebilir.
Bakırköy Ceza Avukatı
Ceza avukatı, ceza hukuku içeriğinde yer edinen davalara bakmaktadır. Ceza hukuku avukatı kişilerin davalarında ispatlar, deliller ve bunun gibi etmenler ile birlikte yer edinir. Bundan dolayı kesinlikle Bakırköy ceza avukatı haklı çıkarmak adına bulunmalı.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/bagcilar-kemalpasa-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/uzlasma-avukati-istanbul-uzlasma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/maltepe-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/arnavutkoy-anlasmali-bosanma.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/bosanma-avukati-ve-davalari.html

 

Call Now ButtonHemen Ara