İstanbul Aile Avukatı | Aile Mahkemesi Avukatı

Aile hukuku ile ilgili her konuda görevli olup aile hukukundan ortaya çıkan uyuşmazlıklardan kaynaklı velayet, nafaka, mal paylaşımı, boşanma vb. davalara giren kişilere halk arasında verilen isim aile avukatıdır. Aile avukatı anlaşmalı boşanma davalarında da anlaşmalı boşanma protokolünün hukuka uygun bir şekilde hazırlanması konusunda yardımcı olur. Bunun yanı sıra çekişmeli boşanma davalarında boşanma olgularını değerlendirerek dava hazırlık sürecinde profesyonel hizmet vererek hak kaybı yaşamanızı engellemek adına çalışır.

Bahçelievler Aile Avukatı

Bahçelievler aile avukatı profesyonel hizmet vererek boşanma davasında görev yapar. Halk arasında aile avukatı olarak adlandırılır.

 • Eşlerden birinin bir diğerinin hayatına kast edip etmediği, onur kırıcı davranışlarda bulunup bulunmadığını araştırır.
 • Boşanma sebepleri arasında yer alan haysiyetsiz hayat sürülüp sürülmediği konusunda araştırma yapar.
 • Bunun yanı sıra haksız bir şekilde ortak konutun yer edilip edilmediği noktasında da hukuka uygun araştırmalarda bulunarak davaya hazırlanır.

Genel olarak boşanma sebeplerinin araştırılması, davacının haklı olması adına gerekli nedenlere sahip olup olmadığı noktasında görev alır. Davalara girer.

Bahçelievler, İstanbul ilinin Avrupa yakasında yer alır. 1992 senesinde Bakırköy’den ayrılarak ilçe olmuştur. Bahçelievler ilçesinde 11 tane mahalle bulunur. Yüzölçümü 16.1 kilometredir. Avrupa yakasında 0-1 karayolunun kuzey kesiminde konumlanır. Batıda Küçükçekmeye, doğuda ise Güngören ilçeleri ile çevrili. Denize doğru uzanan derelerin oluşturduğu tepeler üzerine yerleşmiştir.

Profesyonel Bahçelievler aile avukatı ile görüşme sağlayarak boşanma konusunda merak ettiğiniz her türlü soruyu sorabilir, hukuki açıdan destek alabilirsiniz. Genel olarak ailenin korunması kanununa uygun bir şekilde alınması gereken tedbirler, çocukların velayetine dair uyuşmazlıklar, boşanmada maddi ve manevi tazminat, evlilik sözleşmesi, mal paylaşımı, anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davaları aile avukatının baktığı davalardır.

Bakırköy Aile Avukatı

Aile avukatı ile görüşme sağlayarak anlaşmalı, çekişmeli boşanma davası hakkında destek alabilirsiniz. Bakırköy aile avukatı; nafaka taleplerin ait uyuşmazlıklar, evlenmeden önce yapılacak olan sözleşmeler, boşanmada mal paylaşımı, çocukların velayetine ilişkin uyuşmazlıklar konusunda size destek olur.

Anlaşmalı Boşanma: Boşanma amacıyla mahkemeye başvuran her iki tarafın nafaka, tazminat, eşya paylaşımı, çocukların velayeti noktasında tam olarak anlaşmaya varmaları sonucunda anlaşmalı boşanma davası görülür. Bunun için anlaşmalı boşanma protokolünün hazırlanması gerekiyor. İşte tam bu noktada devreye aile avukatı girer. Aile avukatı boşanma protokolünün hukuka uygun bir şekilde hazırlanmasını, her iki tarafında hak kaybı yaşamamasını sağlar.

Çekişmeli Boşanma: Çiftlerin boşanma, nafaka, tazminat vb. konulardan herhangi birinde anlaşma sağlayamaması durumunda çekişmeli boşanma davası görülür. Karşılıklı mutabakat olmadığında taraflardan biri çekişmeli boşanma davası açar. Bu durumda boşanma sebeplerinin delillerle ispatlanması son derece önemlidir. Aile avukatı tanıkların bildirilmesi, boşanmanın haklı nedenlere bağlanması gibi durumlarda size destek olur. Dava hazırlık sürecinde gerekli araştırmaları yapar ve davaya girer.

Bakırköy, İstanbul’un Avrupa yakasında yer alır. Türkiye’nin kuzeybatısında konumlanır. 222 bin nüfusludur. İstanbul ilinin doğu kısmında Zeytinburnu, kuzeybatıda ise Küçükçekmece ilçeleriyle komşudur. Marmara denizine kıyısı bulunur. İl merkezine yaklaşık olarak 5 kilometrelik bir mesafededir.

Başakşehir Aile Avukatı

Gerek anlaşmalı boşanma gerek çekişmeli boşanma gibi davalarda görev alan, boşanma sebeplerinin olgularını araştıran ve davacıya hukuki destek sağlayan avukatlar halk içinde aile avukatı olarak nitelendirilir. Başakşehir aile avukatı boşanma davasında, evlilik sözleşmesinin hazırlanması noktasında ya da çocukların velayetine ilişkin çeşitli uyuşmazlıklarda davalara bakar.

 • Boşanmanın hak kaybı yaşanmadan gerçekleşmesi adına uzman avukattan destek almanız son derece önemlidir.
 • Aile hukuku uyuşmazlıkları hukuki sorunları, sosyal ve ekonomik sorunları içerisinde barındırır.
 • Özellikle de boşanma sürecinde çocukların psikolojisine en uygun çözümlerin bulunması gerekiyor.
 • Aile avukatı; müvekkilini detaylı olarak dinler ve boşanma sebeplerini anlar. Ardından boşanmaya temel teşkil olan olgular üzerine görüş alışverişinde bulunur.
 • Daha sonra ise boşanma davasının açılması, dava hazırlık süreci gibi noktalarda hukuki destek sağlar.

Bahçelievler, Türkiye’nin Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ilinin bir ilçesidir. Avrupa yakasında konumlanır. 599 bin nüfusa sahip olup il kuzeyde Bağcılar, batıda Küçükçekmece ve güneyde ise Bakırköy ile komşudur. İl merkezine 5 kilometre mesafede yer alır. İlçede on bir adet mahalle var.

Aile avukatı ile görüşme sağlayarak boşanma sürecinde hukuki destek almanız mümkün olacak. Özellikle anlaşmalı boşanma protokolünün hukuki zeminlere dayandırılarak hazırlanması boşanma sürecinin daha kısa sürede sonuçlanması adına önemli. Bu noktada da uzman avukattan destek almanız gerekiyor.

Bayrampaşa Aile Avukatı

Bayrampaşa aile avukatı boşanma, velayet, nafaka, maddi ya da manevi tazminat davalarında görev alır. Anlaşmalı boşanma, çekişmeli boşanma davalarında hizmet verir. Halk içerisinde aile avukatı olarak adlandırılır.

İstanbul ilinin ilçelerinden biri olan Bayrampaşa Anadolu yakasında konumlanır. İl merkezi ile arasında 3 kilometre var. 270.000 nüfuslu ilçe güneyde Zeytinburnu batıda Esenler ilçeleri ile komşudur. 11 mahalleden oluşur. Önceden Eyüp’ün semti olup 1990 senesinde Bayrampaşa ilçe statüsüne yükselmiştir. Çağdaş bir kent görünümüne sahip olup tarihi Osmanlı’ya kadar uzanır.

Bayrampaşa Aile Avukatı Görevleri: Medeni kanunun 161-162-163-165-166 maddelerinde boşanmaya sebep olacak sebepler yer alır. Aldatma, eşin haysiyetsiz hayat sürmesi, haksız nedenlerle ortak konutun terk edilmesi, eşlerden birinin akıl hastası olması, şiddet boşanmaya neden olacak sebepler arasında yer alır. Bu sebepler ile ilgili gerekli olguların araştırılmasında, dava hazırlık sürecinde aile avukatının çeşitli görevleri bulunur.

 • Çocukların velayetleri hususunda ortaya çıkan uyuşmazlıklar ile ilgili davalara bakar.
 • Boşanmada mal paylaşımından doğan anlaşmazlıklarda görev alır.
 • Anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davalarına girer.
 • Nafaka taleplerin dair uyuşmazlıklar konusunda görev alır.

Bunun yanı sıra evlilik sözleşmesinin hazırlanması, ailenin korunmasına yönelik kanunun işlemesi için gerekli tedbirlerin alınması da aile avukatının görevleri arasında yer alır.

Beşiktaş Aile Avukatı

Boşanma davalarına girerek aile hukuku uyuşmazlıklarından kaynaklanan davalarda görev alan kişiler aile avukatı olarak anılır. Beşiktaş aile avukatı davaların hazırlık sürecinde profesyonel hizmet sunar.

 • Çekişmeli boşanma davalarında boşanma sebeplerinin hukuka uygun zeminlere dayandırılması ve bu sebeplerin delillerle ispatlanması son derece önemlidir. Aile avukatı tam olarak bu noktada devreye girer.
 • Her dava önemli bir hazırlık süreci içerir. Boşanacak olan kişilerin yaşadığı olayları gözlemci olarak dinler ve dava hazırlığını gerçekleştirerek hak kaybı yaşamamanız adına çalışır.
 • Bunun yanı sıra aile avukatı evlenmeden önce mal rejimine yönelik yapılacak her türlü sözleşmenin hazırlanmasında görev alır.
 • Çocuğun velayetine dair ortaya çıkan uyuşmazlıklar ile ilgili davalara bakar
 • Nafaka taleplerinin de haklı nedenlere bağlanması noktasında gerekli her türlü araştırmayı hukuka uygun bir şekilde yürütür.

Türkiye’nin kuzeybatısında, Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ilinin bir ilçesi olan Beşiktaş Avrupa yakasında yer alır. İl merkezine yaklaşık olarak 11 kilometre mesafede konumlanır. İstanbul ilçelerinden Sarıyer, Şişli, Kağıthane ve Beyoğlu ile komşudur. İlçenin İstanbul Boğazına kıyısı var. İlçenin 23 adet mahallesi mevcuttur. Hareketli ve canlı ticaret yaşamına sahip. Yüzölçümü 1520 hektar olup tarihi dokusu itibariyle turistlik bir ilçedir.

Beşiktaş aile avukatı ile iletişime geçerek anlaşmalı boşanma ve çelişmeli boşanma davalarında hukuki destek alabilirsiniz.

Beylikdüzü Aile Avukatı

Beylik düzü aile avukatı boşanma, evlilik sözleşmesinin hazırlanması, boşanmada maddi ve manevi tazminat açılması, çocukların velayetlerine dair uyuşmazlıklar ile ilgili konularda davalara bakar. Medeni Kanun’da kendine özgü kanuni düzenlemeleri olan Aile hukuku geniş bir hukuk alanını oluşturur. Boşanma avukatı, halk arasında aile avukatı, bu tarz davalara girer ve davacıyı hukuki açıdan savunarak hak kaybı yaşamaması adına gerekli çalışmayı gerek dava hazırlık sürecinde gerekse dava sürecinde gerçekleştirir.

İstanbul’un Avrupa yakasında konumlanan Beylikdüzü ilçesi il merkezin yaklaşık olarak 28 kilometre mesafededir. Avcılar, Esenyurt, Büyükçekmece ilçeleri ile komşudur. Marmara denizine kıyısı olan ilçe 1980’lerin sonuna kadar Çatalca’ya bağlıydı. 200’li yılların sonunda ise ilçe statüsü kazandı.

Anlaşmalı boşanma davasında anlaşmalı boşanma protokolü hazırlanır. Bu durumda boşanma avukatından destek alınması şart. Çünkü protokolün hukuka uygun bir şekilde hazırlanması gerekiyor. Çekişmeli boşanma davasında protokol hazırlanmaz. Ancak boşanma sebeplerinin hukuka uygun temellere dayandırılması, evlilik birliğinin sarsıldığına dair tanıkların ve delillerin sunulması gerekir. Çekişmeli boşanma davalarının hazırlık sürecinde uzman avukattan destek alınması davanın sizin lehinize sonuçlanması adına son derece önemlidir.

Beyoğlu Aile Avukatı

Aile avukatı, ailenin korunmasına yönelik kanunların alınmasında gerekli tedbirleri uygular.  Bunun yanı sıra çekişmeli boşanma ve anlaşmalı boşanma davalarında görev alır. Kişiler uzman Beyoğlu aile avukatı ile görüşme sağladıktan sonra boşanma davasında hukuki destek alır.

 • Aile avukatı bir ailenin bütün hukuki sorunlarını ilgilendiren konularda görev yapar.
 • Evlilik sözleşmesinin hazırlanmasından, çocukların velayetine kadar olan tüm konular aile avukatının görevleri arasında yer alır.
 • Boşanmada mal paylaşımı, maddi ya da manevi tazminat davasının açılması gibi noktalarda halk arasında aile avukatı olarak adlandırılan avukatlar ile görüşme sağlanmalıdır.

İstanbul ilinin 242.000 nüfuslu ilçesi Avrupa yakasında konumlanır. İstanbul ilçeleri arasında yer alan Şişli, Beşiktaş ve batıda Eyüp ile komşudur. Doğuda İstanbul boğazına güneyde ise Haliç’e kıyısı var. İl merkezine 7 kilometre mesafede konumlanır. İlk yerleşim yerlerinden biri olup 45 adet mahalleye sahiptir. 1924 senesinde ilçe statüsüne sahip oldu.

Anlaşmalı boşanmada davalarında boşanma protokolü nafaka, velayet, maddi ve manevi tazminat, boşanmada mal paylaşımı, katkı payının alınıp alınmayacağı, eşya paylaşımı gibi konularda anlaşma sağlanması durumunda görülür. Bu protokolün hukuka uygun bir şekilde hazırlanarak tarafların hak kaybı yaşamaması için uzman aile avukatından destek alınması son derece önemlidir.

Büyükçekmece Aile Avukatı

Olası hak kayıplarının ortadan kaldırılması adına, boşanma konusunda uzman bir avukattan destek alınması son derece önemlidir. Büyükçekmece aile avukatı size bu konuda profesyonel hizmet sunar.

 • Şiddet mağduru olan kadınlara, çocuklara ve yaşlılara hukuki danışmanlık görevinde bulunur.
 • Evlilik, boşanma, velayet, nafaka, evlat edinme, soybağı olmak üzere aile hukukunu ilgilendiren tüm konularda aile avukatına başvurarak hukuki destek almanız mümkündür.
 • Uzman aile avukatı, aile hukukunu ilgilendiren konularda hangi yasal yolları izlemeniz gerektiğini açıklar.
 • Dava konusu olmuş tüm konularda davanıza vekalet eder.
 • Dava dilekçelerinin hazırlanmasında, kesinleşmemiş olan kararların temyiz edilmesinde ve dava takip sürecinde görevlidir.

Kanuni süreleri kaçırmamanız adına her türlü desteği sağlar. Aile içindeki hukuki sorunların çözülmesinde ve hukuki prosedürlerin yerine getirilmesinde görev alır. Aile avukatını seçerken tecrübeli olmasına, davaya konu olan meselelerde davanın lehinize sonuçlandırılmasında istikrarlı hareket etmesine dikkat etmelisiniz.

Büyükçekmece, İstanbul ilinin 223 bin nüfuslu ilçesidir. Avrupa yakasında yer alır.  Güneydoğusunda Beylikdüzü, kuzeyinde ise Arnavutköy ile komşuludur. Marmara denizine kıyısı olan ilçe il merkezine 33 kilometrelik bir mesafede konumlanır. MÖ 7. yüzyıla dayanan tarihi ile Bizans kaynaklarında Atirus ve Atira olarak geçer. Atatürk Havalimanına 25 kilometrelik bir mesafededir.

Çatalca Aile Avukatı

Çatalca aile avukatı evlat edinme, soybağı, boşanma gibi aile hukukuna ilişkin tüm konularda destek olur. Bilindiği üzere aile hukuku son derece geniş bir konudur. Aile hukukunu ilgilendiren konularda yasal yolların izlenmesi mevzusunda uzman aile avukatından destek alınması son derece önemlidir.

 • Aile avukatı dava konusu olan aile hukukunu ilgilendiren tüm konularda davanıza vekalet eder.
 • Dava dilekçesinin hazırlanması noktasında da dilekçe hazırlar. Bunun yanı sıra kesinleşmemiş kararları gerektiğinde temyiz eder ve davanızı sıkı bir şekilde takip eder.
 • Davanın takip edilmesi kanuni sürelerin kaçırılmaması adına son dere önemlidir. Uzman avukata başvurduğunuzda hukuki danışmanlık süreci başlar.
 • Avukat, hukuki sorunların lehinize çözülmesine gayret eder ve gerekli olan tüm hukuki prosedürleri yerine getirir.

Çatalca, İstanbul’un Avrupa yakasında yer alır. Güneybatı’da Silivri, güneyde ise Büyükçekmece ile komşudur. Karadeniz’e kıyısı olan ilçenin il merkezine uzaklığı 51 kilometredir. Yüzölçümü bakımından İstanbul’un en büyük ilçesi olarak bilinir. 1924 senesinde ilçe statüsü kazanmıştır.

Çekişmeli boşanma ya da anlaşmalı boşanma davalarının uzman aile avukatınca yürütülmesi son derece önemlidir. Bu noktada Çatalca aile avukatı ile görüşme sağlayarak gerekli hukuki danışmanlık sürecini başlatabilirsiniz.

Çekmeköy Aile Avukatı

Aile hukukuna ilişkin her türlü davada görev alan avukatlar aile avukatı olarak anılır. Anlaşmalı boşanma, çekişmeli boşanma davaları, boşanma davalarında velayet, eşya paylaşımının yanı sıra soybağı, evlat edinme, evlilik sözleşmesinin hazırlanması gibi konularda da görev alır. Çekmeköy aile avukatı alanında uzman ve profesyoneldir.

Çekmeköy ilçesi İstanbul’un ilçeleri arasında yer alır. Anadolu yakasında konumlanan ilçe Ümraniye, Beykoz, Sancaktepe, Pendik ve Şile ilçeleriyle komşudur. İl merkezine 28 km mesafede konumlanır. Önceden Ümraniye’ye bağlı bir belediye olup 2008 senesinde ilçe statüsüne kavuştu. 17 mahalle ve 5 köyden oluşur. Anadolu yakasında güneybatı kesiminde yer alan Keçiağlı tepesinin yamaçlarındadır.

Uzman aile avukatları aile hukukunda anlaşmalık söz konusu olan konuların çözümünde hukuki danışmanlık yapar. Sizlere hangi yasal yolları izlemeniz gerektiği noktasında yardımcı olur. Ayrıca dava konusu olan konular için vekalet ederek dava dilekçesini hazırlar. Kesinleşmemiş kararlarda temyiz edilmesini, davanın takibini gerçekleştirir. Kanuni sürelerin kaçırılmaması adına alanında uzman avukatlardan destek alınması son derece önemlidir.

Çekmeköy Aile Avukatı ve Görevleri: Avukatlık tecrübesine sahip olup davaya hakimdir. Konularda davanın lehinize sonuçlanması adına gerekli çabayı gösterir. Çocuğa yönelik olarak risklerin tespit edilmesinde ve kanuna yönelik tedbirlerin alınmasında etkilidir.

 • Çekişmeli boşanma davasında görev alan profesyonel aile avukatı boşanma sebeplerinin hukuki olarak haklılık payını derinlemesine araştırır, davalara girer.
 • Bunun dışında anlaşmalı boşanma davasında, boşanma protokolünün hukuka uygun bir şekilde hazırlanmasını sağlar.
 • Soybağı, evlat edinme, evlilik sözleşmesinin hazırlanması gibi aile hukukunu ilgilendiren konularda da görev alır.

Çekmeköy aile avukatıyla iletişime geçerek hukuki danışmanlık süreçleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Esenler Aile Avukatı

Esenler aile avukatı anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davalarında, evlat edinme hususunda, soy bağı olmak üzere aile hukukunu ilgilendiren her türlü konuda görev alır. Uzman aile avukatı, dava sürecinde nasıl yasal yollar izlenmesi konusunda bilgi verir. Bunun dışında dava konusu olan konular için davanıza vekalet ederler. Ayrıca dava dilekçelerinin hazırlanmasında, dava takibinde de görev alırlar.

 • Davanın iyi bir şekilde takip edilmesi kanuni olarak kaçırmamanız gereken durumların belirlenmesinde son derece etkilidir. Dolayısıyla aile avukatının tecrübeli olması bu noktada önem kazanır.
 • Henüz kesinleşmemiş olan davaların temyiz edilmesi durumunda da aile avukatları gerekli görevleri yerine getirir.
 • Anlaşmalı boşanma davasının kısa sürede sonuçlanması boşanma protokolünün hukuka uygun bir şekilde hazırlanmasına bağlıdır.
 • Bu noktada da Esenler aile avukatı size destek olur. Aile içindeki hukuki sorunların çözülmesine gayret eder ve gerekli olan bütün prosedürleri yerine getirir.

Esenler ilçesi İstanbul iline yaklaşık olarak 5 kilometre mesafede bulunur. 459 bin nüfuslu olan ilçe Avrupa yakasında yer alır. İstanbul ilinin ilçeleri arasında yer alan Güngören, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Sultangazi ile komşudur. 18 mahalleden oluşan ilçe toplamda 5.227 hektar yüzölçümüne sahiptir. 1993 senesinde ilçe statüsü kazanmıştır.

Boşanma davalarında görev almakta olup uyuşmazlıkların hukuki olarak çözülmesinde müvekkillerine destek olan aile avukatı alanında uzman ve profesyoneldir.

Esenyurt Aile Avukatı

Aile avukatı medeni hukukunun geniş bir kısmını kapsayan aile hukukunda görevlidir. Hukuki uyuşmazlıkların araştırılmasında, davanın takibinde görev alan avukatların uzman, tecrübeli ve profesyonel olması davanın lehinize sonuçlanması adına son derece önemlidir. Bu konuda Esenyurt aile avukatı ile görüşme sağlamanızda yarar var.

Aile Hukuku: Medeni kanunda özel düzenlemeleri olan geniş bir hukuk alanı olarak tanımlanır. Aile ve aileye ilişkin her türlü konuyu kapsar. Nişanlanma, evlenme, evlat edinme, mal paylaşımı, boşanma, soybağı davası aile hukukunun temel kavramları arasında yer alır.

 • Anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davaları
 • Anlaşmalı boşanma davası için gerekli olan protokolün hukuk usulüne uygun bir şekilde hazırlanması
 • Çekişmeli boşanma davalarında tazminat davasının açılması
 • Boşanmada mal paylaşımı ve aile içi şiddete tedbir kararları
 • Soybağı ve babalık davasının açılması

gibi konular aile avukatlarının görev aldıkları durumlardır. Soybağına ilişkin davalarda yerleşim yeri mahkemesinde boşanma avukatı tarafından açılır. Anlaşmalı boşanma davasında her iki tarafında nafaka, velayet, tazminat, eşya paylaşımı gibi konularda mutabık olması esas alınır.  Anlaşmalı boşanma protokolü de buna uygun bir şekilde hazırlanır. Çekişmeli boşanma davasında ise boşanmanın hukuk açısından geçerli gerekçelere dayandırılması, delillerle ispat edilmesi son derece önemlidir. Aile avukatından her türlü hukuki desteği almanız mümkün olacak.

Esenyurt ilçesi, İstanbul’a yaklaşık olarak 27 km mesafede konumlanır. Avrupa yakasında yer alır. 687.000 nüfusludur. 2008 yılında ilçe statüsü kazanmıştır. Marmara bölgesinin Trakya alt bölümünde yer alan ilçe 57 kilometrelik bir alana yayılmıştır. Avcılar, Arnavutköy, Beylik düzü ilçeleri ile komşudur. İstanbul Atatürk havalimanına 22 kilometre mesafede olup Esenyurt’a havalimanından ulaşmak araçla 30 dakika sürer.

Eyüpsultan Aile Avukatı

Eyüpsultan aile avukatı aile hukukunu kapsayan evlilik, nişan, soybağı, boşanma, velayet vb. her türlü konuda görev alır. Aile hukuku Türk Medeni Hukukunda geniş bir alanı kaplar. Çocuk hakları ve kadın hakları ayrı bir şekilde değerlendirilip özel olarak incelense de aile hukukunun içinde yer alır. Dolayısıyla davalarda hak kaybının yaşanmaması adına uzman aile avukatıyla görüşme sağlayarak hukuki danışmanlık sürecinin başlatılması daha doğru olacaktır.

Evlilik, Evlilik Sözleşmesi: Evlenme, kanunda yer alan resmi işlemler ile tarafların birlik içinde yaşayacaklarını ilan etmeleridir. Evlilik sözleşmesinin hazırlanmasında uzman aile avukatlarından destek alabilirsiniz.

Boşanma: Boşanma ise, evlilik birliğini taraf ya da taraflardan birinin sonlandırmak istemi ile aile hukuk mahkemesine başvurmalarıyla başlar. Yetkili mercinin kararı ile evlilik birliğinin sonlandırılması boşanma olarak tanımlanır. Çekişmeli ve anlaşmalı boşanma davalarında da aile avukatları görev yapar.

Evlat Edinme: Çocukları olmayan ya da çocukları olsa dahi yasada açıklanan şartların yerine getirilmesi durumunda bir çocuğu gerekli koşulları sağlayarak kendi nüfusuna alma durumu evlat edinme şeklinde nitelendirilir. Evlat edinme hususunda profesyonel aile avukatlarıyla görüşme sağlayarak hukuki danışmanlık etmeleri noktasında hizmet alabilirsiniz.

Ailenin Korunması ve Şiddete Karşı Tedbir Kararı: Şiddete uğrayan ya da şiddete uğrama tehlikesi içinde olan çocukların, kadınların, aile bireylerinin bu şiddetin önlenmesi amacıyla kanunen tedbir kararının alınmasıdır. Aile avukatları tedbir kararı adına çeşitli araştırmalar yaparak davanın takip edilmesinde görev yapar.

Soybağı Davası: Evlilik devam ederken, evliliğin sona erdirilmesinden itibaren üçyüz gün içinde doğan çocuk babası kocadır. Bu durum hukukta babalık karinesi olarak tanımlanır. Velayet, babalık, soybağı davasının açılmasında da aile avukatları görevlidir.

Eyüp ilçesi 368 bin nüfusa sahiptir. İstanbul ilinin Avrupa yakasında yer alır. Haliç ve İstanbul Boğazı’na kıyısı olan ilçe il merkezine yaklaşık olarak 3 kilometre uzaklıktadır. 242 kilometre kare yüzölçümünde olan ilçe ismini içinde yer alan Ebu-Eyyub-El Ensari’de alır.

Fatih Aile Avukatı

Evlilik, nişanlanma, evlat edinme, soybağı, babalık davası, boşanma davaları gibi aile hukukunu kapsayan her türlü konuda görevli avukatlara halk arasında aile avukatı adı verilir.

 • Evlenme, boşanma ya da ölüm sonrasında eşlerin evlilik öncesi ve evlilik içerisinde kazanmış oldukları para, sahip oldukları malların paylaşımı ile ilgili mal rejimi hususunda görev alırlar.
 • Anlaşmalı boşanma davalarında anlaşmalı boşanma protokolünün hazırlanması noktasında aile avukatından destek alabilirsiniz.
 • Çekişmeli boşanma davasında ise boşanmanın haklı sebeplere dayandırılması, davanın takip edilmesi gibi konularda aile avukatından destek alınır.
 • Soybağı davasında, aile içi şiddete karşıt tedbir kararlarında, mal paylaşımında da aile avukatları görev alır.

Çocukları olan ya da çocukları olmayan kişilerin hukuki şartları tamamlayıp bir çocuğu nüfusuna alması evlat edinme olarak adlandırılır. Evlat edinme hususunda da aile avukatından hukuki danışmanlık hizmeti almanız mümkündür. Bu konuların tümü için uzman Fatih aile avukatı ile görüşme sağlayabilirsiniz.

Fatih,  İstanbul ilinin 443 bin nüfuslu ilçeleri arasında yer alır. Avrupa yakasında konumlanan ilçenin İstanbul Boğazı’na ve Marmara Denizi’ne kıyısı bulunur. Beyoğlu, Üsküdar ilçeleri ile komşudur. 1928 yılında merkez ilçe statüsü kazanmıştır. Yüzölçümü 15,6 km2’dir. En eski yerleşim alanlarından biridir. Ayrıca İstanbul’un ulaşımını sağlayan üç cadde Fatih ilçesinde yer alır.

Fatih aile avukatı gerek çekişmeli gerek anlaşmalı boşanma dava sürecinde size hukuki olarak profesyonel avukatlık hizmeti sunar.

Gaziosmanpaşa Aile Avukatı

Gaziosmanpaşa aile avukatı boşanma davalarında, nafaka davalarında, velayet ve soybağı olmak üzere aile hukukunu ilgilendiren her türlü konuda hukuki danışmanlık görevlerini üstelenir.

Aile hukuku Türk Medeni Hukukunun kapsamındadır. Başlıca konuları içerisinde nişanlanma, evlat edinme, velayet, çocuk nafakası, yasal danışmanlık, yardım nafakası, kayyımlık gibi hususlar yer alır.

Aile Hukuk Terimleri: Nişanlanma; evlenmeden önce tarafların evleneceklerini ilan etmeleridir. Evlenme ise kanunda resmi işlemlerle her iki tarafın birlikte yaşamalarına dair imza atmaları ile gerçekleşir. Boşanma; evlilik birliğinin resmi olarak sona erdirilmesidir. Bunun dışında evlat edinme ise kişilerin yasada açıklanan şartları sağlamaları sonucunda çocuğu kendi nüfuslarına resmi olarak geçirmeleri olarak tanımlanır.

Aile hukuk terimlerini ve konularını kapsayan her türlü konuda aile avukatları görev yapar. Özellikle boşanma protokolünün hukuka uygun bir şekilde hazırlanması son derece önemlidir. Aile avukatı protokolün hazırlanmasında hukuki danışmanlık sağlar. Çekişmeli boşanma davasında da boşanmanın haklı sebeplere dayandırılması noktasında dava hazırlık sürecinde gerekli çalışmalarda bulunur.

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ilinin Avrupa yakasında yer alan Gaziosmanpaşa, 498 bin nüfusludur. Doğuda Eyüp Sultan, kuzeyde ise Sultangazi ile komşudur. Güneyde Bayrampaşa ilçesiyle komşu olan Gaziosmanpaşa il merkezine 7 km mesafede yer alır.

Güngören Aile Avukatı

Güngören aile avukatı ailenin her türlü hukuki sorunlarında görevlidir. Evlenme, boşanma, nişanlanma, evlat edinme, soybağı vb. konular aile hukukunun temel kavramları arasında yer alır.

Boşanma, evlilik birliğinin sona erdirilmesi adına çiftlerin aile mahkemesine başvurması ile başlatılan süreçtir. Yetkili mercilerin onaylaması sonucu boşanma gerçekleşir. Anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davası olmak üzere ikiye ayrılır.

Anlaşmalı boşanma davasında taraflar velayet, nafaka ve tazminat gibi konularda bir anlaşma sağlar. Anlaşmalı boşanma protokolünde bu anlaşma şartları yer alır. Anlaşmalı boşanma protokolünün hukuka uygun bir şekilde hazırlanması adına uzman aile avukatından destek almanız şart.

Avrupa yakasında konumlanan Güngören ilçesi, İstanbul’un 39 ilçesi arasında yer alır. 303 bin nüfuslu ilçe il merkezine 4 km mesafede konumlanır. Zeytinburnu, Esenler, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy ilçeleri ile komşudur. 7 km kare yüzölçümüne sahiptir. İstanbul’un en küçük ilçesi olarak bilinir. 3 Haziran 1992 yılında 3806 sayılı kanun ile ilçe statüsüne kavuşmuştur.

Çekişmeli boşanma davalarında da Güngören aile avukatı ile görüşme sağlayarak destek alabilirsiniz. Boşanmanın haklı nedenlere dayandırılması, dava takip süreci konusunda uzman hizmet verilir.

Kadıköy Aile Avukatı

Aile hukuku ile ilgili konularda avukat arayanlar Kadıköy aile avukatı ile görüşme sağlayarak uzman desteğinden yararlanabilir. Aile avukatı aile hukukunu ilgilendiren her türlü konuda görev alır. Nasıl bir yasal yol izleneceği hakkında destek olur. Kadınlara ve çocuklara yönelik olan risklerin tespit edilmesine ilişkin kanuni tedbirlerin alınmasında etkilidir.

 • Hukuk ilkelerine bağlı olarak sorun çözücü ve yapıcı hareket eden uzman aile avukatı öncelikle dava konusunu detaylı olarak dinler.
 • Davada nasıl bir yol izleneceği yönünde destek olur. Dava hazırlık sürecinde gerekli araştırmaları yapar.
 • Aile avukatı sadece avukata başvuran kişiler için değil toplum içinde son derece önemlidir. Çünkü aile toplumun küçük versiyonudur.

Nişanlanma, boşanma, evlilik, evlat edinme, soybağı olmak üzere her türlü konuda ortaya çıkan uyuşmazlıklarda aile avukatından hukuki destek almanız mümkündür.

Kadıköy ilçesinin il merkezinden uzaklığı 22 kilometre. İstanbul ilinin Marmara denizine kıyısı olan ilçeleri arasında yer alır. Anadolu yakasında konumlanan ilçe 483 bin nüfusa sahip. Üsküdar, Maltepe, Ataşehir ilçeleri ile komşudur. 21 adet mahalle bulunur ve yüzölçümü 41 km2’dir. 1869 senesinden 1930 senesine kadar Üsküdar’a bağlıydı. 23 Mart 1930 senesinde ise ilçe olmuştur.

Hukuki prosedürlerle başa çıkabilmek, hukuka uygun hareket etmek adına aile avukatlarıyla çalışması son derece önemlidir. Örneğin anlaşmalı boşanma istemi ile Aile Hukuk mahkemesine başvuracak olan kişiler öncelikle anlaşmalı boşanma protokolü hazırlamalı. Protokolün hukuka uygun hazırlanması, hak kaybının her iki tarafça yaşanmaması adına önemlidir. Bu noktada Kadıköy aile avukatı size profesyonel danışmanlık yapar.

Kağıthane Aile Avukatı

Çekişmeli boşanma, anlaşmalı boşanma, soybağı davası, nafaka ve velayet davası olmak üzere aile hukuku içerisinde yer alan her türlü konu, hukuki süreçler için bilgi almak isteyenler Kağıthane aile avukatı ile iletişime geçmeli.

İstanbul ilinin Avrupa yakasında bulunan Kağıthane ilçesi il merkezine 7 km uzaklıkta yer alır. Sarıyer, Şişli, Beyoğlu ilçeleri ile komşudur. Kağıthane deresinin sona erdiği kısımda Haliç’e kıyısı mevcuttur. 1987 senesinde ilçe statüsü kazanmış olup tarihi yerleşim yerleri arasında bulunur.

Kağıthane aile avukatı; aile hukukunu ilgilendiren tüm konularda uzmandır. Yasal yolların tümünü bilerek nasıl bir süreçte ilerleneceği hakkında bilgi verir. Davalara girer ve hak kaybı yaşamamanız adına çalışır.

Küçükçekmece Aile Avukatı

Küçükçekmece aile avukatı ile görüşme sağlayarak boşanma, maddi,manevi tazminat davası, velayet davası gibi tüm konularda bilgi sahibi olabilir, danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Aile hukuku Türk Medeni Kanunu içerisinde yer alır. Evlilik, nişan, boşanma, soybağı, evlat edinme gibi aile hukukunu ilgilendiren her türlü konu hakkında hukuki bilgiye sahip olan avukat sayesinde dava sıkı bir şekilde takip edilir. Bu durum hukuki süreleri kaçırmamanız için son derece önemlidir.

Özür itibari ile mağdurun ve zayıfın yanında yer alan aile hukuku her zaman kadın ve çocuğun haklarının korunmasından yanadır. Aile avukatı da buna uygun olarak hareket eder.

İstanbul ilinin ilçeleri arasında yer alan Küçükçekmece il merkezine 15 kilometre mesafede konumlanır.  748 bin nüfusa sahip olan ilçe Bakırköy, Bahçelievler, Bağcılar, Başakşehir ilçeleriyle komşudur. İstanbul’un batısında yer almakta olup Küçükçekmece gölünün çevresinde yer alan ilçe 1987 senesinde ilçe olmuştur.

Sancaktepe Aile Avukatı

Aile hukukuna ilişkin konularda uyuşmazlıkların hukuki danışmanlar yoluyla çözülmesi gerekir. Bu durumda devreye aile avukatları girer. Halk arasında kullanılan aile avukatı deyimi boşanma avukatı olarak da bilinir. Ancak Aile avukatı çok daha geniş bir kavramı ifade eder. Bir ailenin her türlü hukuki sorununu ilgilendiren konularda görev yapan avukatlar için kullanılır. Sancaktepe aile avukatı alanında uzman, profesyoneldir. Boşanma, soybağı davaları, evlat edinme, danışmanlık konularında hizmet verir.

 • Anlaşmalı boşanma davalarında boşanma protokolünün hazırlanması noktasında aile avukatı görev alır.
 • Bunun yanı sıra çekişmeli boşanma davasında tazminat, eşya paylaşımı, velayet gibi konularda hukuki süreçlerin takip edilmesi, hak kaybının yaşanmaması adına destek olur.
 • Özellikle aile içi şiddette tedbir kararının alınması noktasında aile avukatından destek almanızda yarar var.

Sancaktepe 2008 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. İstanbul ilinin Anadolu yakasında yer alır. Güney kesiminde Kartal, güneybatısında Maltepe ilçeleriyle komşudur. 20 mahalle ve 1 köyden oluşur. Yüzölçümü 61.90 kilometrekaredir. TEM otoyolu, TEM Kartal bağlantı yolunun ulaşım imkanları nedeniyle konumsal olarak büyük bir öneme sahiptir.

Sancaktepe aile avukatı evlat edinme hukuki süreçleri, mal rejimi, babalık davalarında da size destek olacak.

Sarıyer Aile Avukatı

Sarıyer aile avukatı boşanma davalarında hak kaybı yaşamamanız adına profesyonel hizmet verir. Bunun yanı sıra bir aileyi ilgilendiren her türkü hukuki süreçler hakkında bilgi sahibi olmak, danışmanlık hizmeti almak adına avukat ile görüşme sağlamanızda yarar var.

Sarıyer ilçesi İstanbul’un Avrupa yakasında yer alır. Karadeniz’e, İstanbul Boğazı’na kıyısı olan ilçe il merkezine 24 kilometre uzaklıktadır. 338.000 nüfuslu ilçe Sarıyer, Eyüp Sultan, Şişli ve Beşiktaş ilçeleriyle komşudur. Toplamda 35 mahalle ilçe sınırları içerisinde yer alır. 151 kilometre kare yüzölçümüne sahiptir. 1930 senesinde ilçe oldu.

Çekişmeli boşanma davaları, anlaşmalı boşanma davasında anlaşmalı boşanma protokolünün hukuka uygun hazırlanması, soybağı davasında görevli olan aile avukatı ile görüşme sağlayarak avukatlık fiyatları noktasında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Silivri Aile Avukatı

Nişan, evlilik, boşanma aile hukukunu ilgilendiren konulardır. Silivri aile avukatı aile hukukundan doğan anlaşmazlıkların çözümünde hukuki destek sağlar. Anlaşmalı ya da çekişmeli boşanma davalarına girer. Özellikle çekişmeli boşanma davasının hukuka uygun nedenlere dayandırılması gerekiyor. Bu noktada nasıl bir yol izleneceği konusunda uzman avukatlık hizmeti verilir.

Silivri, İstanbul’un Avrupa yakasında yer alır. İl merkezine 63 kilometre mesafededir. 161 bin nüfuslu ilçe Büyükçekmece, Çatalca, Çorlu ve Çerkezköy ilçeleri ile komşudur. Marmara denizine kıyısı olan ilçeye bağlı 7 belde ve 19 köy mevcuttur. D-100 karayolu üzerinde yer almakta olup sahil şehri olarak anılır.

Sultanbeyli Aile Avukatı

Sultanbeyli aile avukatı boşanma, soybağı, nafaka ve velayet gibi davalarda her türlü hukuki desteği sunar. Avukatla iletişime geçtikten sonra nasıl bir yol izleneceği noktasında bilgi alabilirsiniz.

Anadolu yakasında yer alan İstanbul ilinin Sultanbeyli ilçesi merkeze 37 kilometre uzaklıktadır. 315 bin nüfuslu olan ilçe Kartal, Pendik, Sancaktepe ilçeleriyle komşudur. Tarihi çok eski dönemlere Roma ve Bizans imparatorluğuna kadar uzanır. 1992 senesinde ilçe olmuştur. Denizden yüksekliği 130 metredir. Yüzölçümü ise 35 kilometrekaredir.

Sultangazi Aile Avukatı

Özellikle boşanma sürecinde Sultangazi aile avukatı size profesyonel destek olarak hukuki süreçler hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlar. Bunun dışında aile hukukunu ilgilendiren evlat edinme, babalık davası, velayet gibi konularda da destek alabilirsiniz.

İstanbul ilinin Avrupa yakasında yer alan Sultangazi ilçesi 36 km karelik bir alana yayılmıştır. 15 mahalleden oluşur. 2008 yılında ilçe olmuştur. İl merkezi ile arasında mesafe yaklaşık olarak 12 kilometredir. 513 bin nüfuslu ilçe Başakşehir, Esenler ve Gaziosmanpaşa ilçeleriyle komşudur.

Şile Aile Avukatı

Şile aile avukatı çekişmeli boşanma davasında tazminat davaları, velayet, eşya paylaşımı gibi durumlarda hak kaybı yaşamamanız adına avukatlık hizmetlerini profesyonel olarak sunar. Ayrıca anlaşmalı boşanma protokolünün hazırlanması noktasında da destek olur.

Hukuka uygun bir anlaşmalı boşanma protokolü hazırlayarak aile mahkemesine başvurulması, boşanmanın daha kısa sürede gerçekleşmesini hızlandıran etmenler arasındadır.

Türkiye’nin Marmara bölgesinde yer alan İstanbul ilinin ilçeleri arasında yer alan Şile 33.00 nüfusludur. Anadolu yakasında konumlanır. Karadeniz’e kıyısı olan ilçe il merkezine 79 kilometre uzaklıkta bulunur. Beykoz, Pendik, Çekmeköy, Kandıra, Derince, Gebze ilçeleriyle komşudur.

Soybağı davaları olmak üzere aile hukukunu ilgilendiren her türlü konuda Şile aile avukatı ile görüşme sağlayarak hukuki süreçlere ilişkin bilgi sahibi olabilirsiniz.

Şişli Aile Avukatı

Şişli aile avukatı anlaşmalı boşanma davası, çekişmeli boşanma davası, evlat edinme, soybağı davası olmak üzere aile hukukunu ilgilendiren her konuda hizmet verir.

İsminden de anlaşılacağı üzere aile hukuku, aileyi ilgilendiren her konuyu kapsar. Türk Medeni Hukuk içerisinde yer alan aile hukukunun başlıca konuları arasında yasal danışmanlık, aile konutu, evlilik, nişan, boşanma şartları ve koşulları, çocuğun velayeti, nafaka, kayyımlık hususları bulunur.

Şişli, İstanbul ilinin Avrupa yakasında yer alır. 25 mahalleden oluşur. Doğusunda Beşiktaş ilçesi, Batısında Kağıthane ilçesi var. 272.00 nüfuslu ilçenin il merkezine uzaklığı 9 kilometredir.

Şişli aile avukatıyla görüşme sağlayarak aile içi şiddette tedbir kararı, çekişmeli boşanma davasında boşanmaya neden olan sebeplerin hukuka dayandırılması, boşanma sebeplerinin delillerle ispatı, anlaşmalı boşanma protokolünün hazırlanması, boşanmada mal paylaşımı gibi hususlarda hukuki destek alabilirsiniz.

Tuzla Aile Avukatı

Türk Medeni Kanunun içinde yer alan aile hukuku oldukça geniş kapsamlı bir daldır. Aile hukuku ile ilgili konularda uzman hizmet veren Tuzla aile avukatı ile iletişime geçerek aklınıza takılan soruları yöneltmeniz, hukuki süreçler hakkında bilgileri öğrenmeniz mümkün olacak.

Tuzla, İstanbul’un en güneyinde yer alan ilçedir. Kalabalık nüfuslu ilçede en büyük tershane yer alır. 222 bin nüfuslu ilçe Anadolu yakasında yer alıyor. Marmara denizine kıyısı olan ilçe il merkezine 49 kilometre uzaklıktadır. Pendik, Gebze gibi ilçelerde komşudur.

Tuzla aile avukatı evlilik, nişan, nafaka, evlilik evlat edinme olmak üzere her tülü konuda hukuki bilgi sahibidir. Boşanma davalarında hak kaybı yaşamamanız adına size destek olur. Anlaşmalı boşanma protokolünün, dilekçesinin hazırlanması, çekişmeli boşanma davasının açılması gibi durumlarda uzman avukattan destek alınmalıdır.

Ümraniye Aile Avukatı

Aile avukatı, oldukça geniş kapsamlı konulardaki davalara bakar. Boşanma davaları anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davası olmak üzere ikiye ayrılır. Anlaşmalı boşanma davasında anlaşmalı boşanma dilekçesinin ve boşanma protokolünün hukuka uygun bir şekilde hazırlanması noktasında Ümraniye aile avukatı ile iletişime geçmenizde yarar var.

 • Bunun yanı sıra çekişmeli boşanma davalarında da boşanma nedenlerinin sebepleriyle ispat edilmesi, dava hazırlık süreci ve dava takibinde aile avukatından destek almanızda yarar var.
 • Boşanma davaları dışında soybağı, babalık davası, evlat edinme gibi aile hukukunu ilgilendiren her türlü konuda aile avukatından destek almanız mümkün olacak.
 • Aile avukatı öncelikle nasıl hukuki bir yol izlenmesi gerektiği noktasında bilgi verir.

Anadolu yakasında yer alan İstanbul’un Ümraniye ilçesi merkeze yaklaşık olarak 21 km mesafede yer alır. Üsküdar, Ataşehşr, Sancaktepe ilçeleriyle komşudur.  674 bin nüfuslu ilçe 35 mahalleden oluşur. 22 bin hektarlık bir alana yayılmıştır.

Ümraniye aile avukatı alanında uzmandır. Hukuki süreçlerin tümüne hakim olup hukuki danışmanlık hizmetlerini profesyonel bir şekilde yürütür.

Üsküdar Aile Avukatı

Üsküdar aile avukatı evlat edinme, soybağı, boşanma davaları, nafaka, aile içi şiddette tedbir kararı olmak üzere aile hukukunu ilgilendiren tüm konularda uzmandır. Medeni Kanunun içerisinde geniş bir dal olan aile hukuku alanında verilen tüm hizmetler profesyonel bir şekilde yürütülür.

İstanbul il merkezine 3 kilometrelik bir mesafede bulunan Üsküdar ilçesi Anadolu yakasında konumlanır.  Tarihi Kız Kulesi ile bütünleşen ilçe son derece ilgi çekicidir. 535 bin nüfuslu Üsküdar; Fatih, Beşiktaş ve Beyoğlu ilçeleriyle komşudur.

İstanbul Üsküdar aile avukatı ile görüşme sağlayarak anlaşmalı boşanma davasında hukuki bir şekilde anlaşmalı boşanma protokolünün hazırlanması adına destek alabilirsiniz. Mal rejimi, boşanmada mal paylaşımı, çocukların velayeti gibi anlaşmazlık çıkan konularda hak kaynı yaşamamanız adına uzman avukat desteğinden yararlanmanız gerekiyor.

Zeytinburnu Aile Avukatı

Aileye dair tüm konular için Zeytinburnu aile avukatı ile görüşme sağlayabilirsiniz. Aile hukuku içinde evlilik, nişan, boşanma, evlat edinme, soybağı, mal paylaşımı, nafaka vb. konular yer alır. Hem anlaşmalı boşanmada gerekli protokolün hukuka uygun bir şekilde hazırlanması hem de her iki tarafında hak kaybı yaşamaması adına uzman avukat desteğinden faydalanılması gerekiyor.

Marmara bölgesindeki İstanbul ilinin ilçeleri arasında yer alan Zeytinburnu il merkezine 4 kilometre uzaklıktadır. 287 bin nüfusa sahiptir. Fatih, Bayrampaşa, Güngören, Bakırköy ilçeleri ile komşudur. 1957 senesinde ilçe olmuştur. Havalimanına 15-20 dakikalık bir mesafededir.

Aile hukuku her zaman mağdurdan ve zayıftan yana. Çocuğun zarar görmemesi, hak kaybı yaşamaması adına hukuk kurallarını iyi bilen, tecrübeli avukatlarla çalışılması boşanma sürecinde son derece önemlidir.

Zeytinburnu aile avukatı kadına ya da çocuğa yönelik riskleri tespit ederek onlara yönelik tedbirleri gerektiğinde aldırabilecek tecrübeye sahiptir.  Hukuki deneyimi yüksek avukatın tercih edilmesi davanın lehinize sonuçlanması adına son derece önemlidir.

Bosanma avukati ne kadar?
Çekişmeli ve anlaşmalı boşanma davası avukatı, boşanma süreci ve şartlarına göre farklı ücretler talep edebilmektedir. Ücret bilgisi için avukatla görüşülmelidir.
Aile avukatı hangi davalara bakar?
Aile avukatı, miras, velayet, boşanma, mal mülk paylaşımı, nafaka davalarına bakmaktadır. Aile içi anlaşmazlıklar, soyadı kanununa da tekabül eden davalara bakmaktadır.
Barodan avukat nasıl istenir?
Barodan avukat talep etmek için mahkemeye avukatınızın olmadığını bildirmeniz ve barodan avukat talep etmek için dilekçe hazırlamanız gerekmektedir.
Aile hukuku avukatı nedir?
Aile hukuk avukatı, medeni kanun, miras ve boşanma davalarına bakmakta olan kişidir. Medeni kanun maddelerine göre aile hukuku çerçevesinde dava sürecini takip edecektir.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/nafaka-avukati-istanbul-nafaka-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/icra-avukati-istanbul-icra-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/miras-avukati-istanbul-miras-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/evlat-edinen-evlat-edindigi-kisiye-mirasci-olabilir-mi.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/evlatligin-miras-hakki-nedir.html

“İstanbul Aile Avukatı | Aile Mahkemesi Avukatı” üzerine 3 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara