0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Çamçeşme Mahallesi Ölümlü Trafik Kazası Avukatı

Trafik kazaları her geçen gün onlarca can almakta ve bu nedenle mahkemelerde bir çok trafik kazası davası açılmaktadır. Kazanın meydana geliş şekli ve davanın kime karşı açılacağı işleyişi ve ilerleyişi etkileyecektir. Ceza kanunlarına baktığınız zaman trafik kazalarıyla ilgili bir çok hüküm olduğun göreceksiniz. Ancak bunları bilmek ve yönlendirmek trafik kazaları avukatlarının işidir. Çamçeşme mahallesi  ölümlü trafik kazası avukatı gerekli yönlendirmeleri yapacağı için Pendik içerisinde bir çok profesyonel ve deneyimli avukat bulabilirsiniz. Kazada kimin kusurlu olduğu, kazanın sonuçları ve dava açacak olan kişi ya da kurumun istekleri avukat için önemlidir.

Trafik Kazalarında Tazminat Davaları Nasıl Açılıyor?

Trafik kazaları eğer ölümle sonuçlandıysa tazminat davası üç farklı şekilde açılır. Bunların başında ölüm masraflarını karşılamak adına açılan tazminat davası gelir. Cenaze giderlerini karşılamak için açılan bu davayı ölen kişinin yakınları açabilir. Bir diğer açılan tazminat davası kişinin hemen ölmemesi durumunda açılabilmektedir. Bu kişi kazadan sonra hastanede tedavi görmüş ancak hayatta kalamamışsa tüm hastane giderlerini karşılamak için bu davanın açılması söz konusu olacaktır. Ölen kişiden yoksun kalma davası da açılabilmektedir. Ayrıca bunu açmak için ölen kişinin akrabası olmak şart değildir. Çamçeşme mahallesi  ölümlü trafik kazası avukatı size uygun tazminat yöntemini bulacak ve davayı takip edecektir.

Trafik Kazalarında Tazminat Miktarı Nasıl Belirlenir?

Trafik kazalarında tazminat miktarının hesaplanması için davacının ekonomik durumuna bakmak önemlidir. Bunun tam olarak tespit edilmesi tazminat miktarı açısından önemlidir.  Hasarlar kazadan sonra tam olarak tespit edilemiyorsa o zaman asgari ücret üzerinden bir hesaplama yapılır. Ayrıca ceza hukukuna bakarsanız manevi tazminatın soyut bir kavram olduğunu anlayabileceksiniz. Bu nedenle manevi tazminatın doğru miktarda belirlenebilmesi için Çamçeşme mahallesi  ölümlü trafik kazası avukatı tutmanız önemli olacaktır. Bu davalarda avukatın rolü ve çalışma işleyişi son derece önemlidir. Tazminatın tatmin edici olması davacı için önemlidir. İstanbul içerisinde davanızı hakettiğiniz ölçüde yönetecek bir çok avukat bulabilirsiniz. Bu sayede trafik kazalarının sonuçlarında yasalardaki hakkınızı almış olacaksınız.

Call Now Button