0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Cevizli Mahallesi Kira Hukuku Avukatı

Kartal ilçesinde bulunan büromuza müracaat etmeniz halinde kira hukuku başlığı altında yapılması gereken tüm işlemleriniz için sizlere yardımcı olmaktayız. 1 Temmuz 2012 tarihinde bu alanda yürürlüğe giren yeni kanun kapsamında 6098 Türk Borçlar kanunu yürürlüğe girmiş ve 6570 sayılı Gayrimenkul Kiraları hakkında kanun yürürlükten kaldırılmıştır. Bu durum karşısında 1 Temmuz 2012 tarihi öncesinde yapılan tüm kira sözleşmeleriyle ilgili sorun yaşanması halinde 6570 sayılı kanuna göre hareket edilmesi durumu ortaya çıkmış bu tarh sonrasında yapılan kira sözleşmeleri sorunlarında da 6098 sayılı kanun geçerli sayılmaktadır. Bu durumda da kira kontratlarının yapıldığı tarh bu davalarda önem arz eden bir konu haline gelmiştir.

Kira Hukuku Kapsamı ve İçeriği

Cevizli mahallesi kira hukuku avukatı olarak bizler tam 10 yıldır bu alanda hizmet sunuyoruz. Adalet sisteminin karmaşık yapısı içinde en basit durumlar bile sizler için farklı gelebilmekte içinde çıkılmaz bir hal alabilmektedir. Bizle bu alanda sizlere yardımcı olarak yol göstermekte ve bu karmaşanın hiç yaşanmamasını sağlamaktayız.

Kira hukuku kapsamında da en basit olarak kira sözleşmeleri akılına gelebilmektedir. İçerik olarak bakıldığında son derece geniş bir alan olduğunu belirtmeliyiz. Kira sözleşmelerinin yanı sıra bu alanda;

  • Konut ve çatılı iş yeri kiralama sözleşmeleri,
  • Finansal kiralama sözleşmeleri,
  • Filo kiralama işlemleri,
  • Ürün hasılat kiralama işlemlerinin tamamında,
  • Franchise sözleşmelerinin bir bölümünde kira hukuku kısımlarını ilgilendiren alanların bulunduğunu söylemek gerekir.

Geniş bir alan olmasından yanı sıra bir de değişen kanunlar ve yürütmeliklerin sıkı takip edilmesi son gelişmelerle birlikte özellikle teknolojik gelişmelerinde bu sisteme dahil edilerek her alanda yeniliklerin yakalanması gereken de bir konudur. Kira sözleşmelerinde 1 Temmuz 2012 yılında meydana gelen değişimle kira kontrat süreleri daha bir önem kazanırken dava seyirleri bu tarihe göre değişmeye başlamıştır. Bu gibi durumların müvekkiller için zorlayıcı ve karmaşık olması son derece doğal olabilirken Cevizli Mahallesi kira hukuku avukatı olarak bizler için üstesinden gelemeyeceğimiz sorunlar olmamaktadır. Yılların verdiği deneyimle her davada olduğu gibi kira hukuku davalarında da gösterdiğimiz başarı tablosu bizleri seçmenizde sizi haklı kılacak değerdedir.

 

Kira Hukuku Alanında Verilen Hizmetler

Cevizli mahallesi kira hukuku avukatı olarak bizler bu başlık altında büro olarak şu hizmetleri almanızı sağlıyoruz;

  • Kira sözleşmelerinizin hazırlanma aşaması,
  • Kira sözleşmelerinin incelenmesi ve yenilenmesi süreçleri,
  • Kira hukuku altında tahliye davalarının açılması ve takibi,
  • Kira tespit davalarının açılması ve dava seyrinin takip edilmesi,
  • Kira alacaklarının takibi süreci dahilinde icra davalarının açılması ve takip edilmesi,

Bu tarz kira hukuku işlemlerinizin olması halinde bizlere iletişim bilgilerimizden ulaşabilir öncelikle telefonla bilgilendirme alabilirsiniz. Bizler sizlerden sorunlarınızla ilgili detaylı bilgi aldıktan sonra gerekli araştırmaları yaparak yapılması gerekenlerle ilgili bir ön çalışma hazırlamaktayız. Sizinle iletişime geçtikten sonra ilk görüşme için randevu almakta gün ve sata geldiğinde yapılan tüm çalışmaları sizlere aktarmaktayız. Karmaşık olan dava süreçlerini sizler için çözmekte ve bu süreçte haklarınızın korunması için gerekli çalışmaları da tiritlikle takip etmekteyiz. İstanbul il sınırları içinde kira hukukuyla ilgili sorun yaşamanız ve yardım almanız gerektiği tüm durumlar içinde bizlere başvurabilirsiniz.

Call Now Button