MAİL DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

BİLGİ: 1982 Yılında Hatay’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini burada tamamladı. 2000 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesine başladı ve 2005 yılında mezun oldu. 2006 yılında Helvacı Hukuk Bürosunu kurdu ve İstanbul Kartal bölgesinde faaliyete başladı. İstanbul boşanma avukatı olarak yüzlerce davaya bakmıştır..

Yukarı Mahallesi Kira Hukuku Avukatı

Kartal hukuk büromuzda 10 yıldır verdiğimiz hizmetlerin içinde kira hukuku alanında yaşadığınız sorunların çözümlerini de bulmaktasınız. Bu alan düşünüldüğünün aksine oldukça geniş bir içeriğe sahiptir. Kiracı ev sahibi kir sözleşmelerinden tutun da filo kiralama işlemlerine, kiraların ödenmemesi halinde icra takibinin başlatılmasından yeni imar durumlarında tahliye davalarının açılması gibi pek çok süreci içinde barındırmaktadır. Bu denli zor ve karmaşık süreçlerin takip edilmesi ve davaların açılması, dosya hazırlıkları süreçlerinde Yukarı mahallesi kira hukuku avukatı olarak bizler yanınızdayız. Bu alanda uzman olan ekibimizle sorunlarınıza kalıcı çözümler bulmakta ve değişen tüm yasla ve kanunlar çerçevesinde dosyalarınız titizlikle hazırlanmaktadır.

Kira Hukuku İçeriği

Kiralama kavramı ev için söz konusu olabilirken iş yeri, filo kiralama işlemlerinin de yapıldığı bir gerçektir. Tüm bu süreler için kiralayan ve kiraya veren kiri ya da kurumlar arasında bir sözleşmenin var olması demek hakların korunması anlamına gelmektedir. Sözleşme hazırlamak için de öncelikle kişilerin kendi haklarını bilmesi ve kanunlar yolunda nelere sahip olduğundan emin olması gerekmektedir. Bunun için de yasaları ve kanunların takip edilmesi zorunludur. Tüm bu süreçler için uzman kişiler olan avukatlardan destek alınması her zaman yapılması gereken en doğru hareket olmaktadır. Böylelikle yapılan sözleşme yasalar önünde de kabul görmekte herkes haklarının bilincinde olarak hareket edebilmektedir.

Yukarı mahallesi kira hukuku avukatı olarak bizlerden bu konularda destek alabilmektesiniz. Kira sözleşmelerinde iş yeri kiralama işlemlerine, kiraların ödenmemesi durumunda icra takiplerinin başlatılması ve sonuçlandırılmasında. Filo kiralama süreçlerinize kadar her türlü işlemlerde sizlere yol göstermekte kanuni süreçleri takip etmekteyiz.

Biz Nasıl Hizmet Veriyoruz?

Yukarı mahallesi kira hukuku avukatı olarak bizlerden danışmanlık almanız halinde bu tarz sorunlarla uğraşmanıza gerek olmadan tüm kanuni süreçleri bizler sizin adınıza takip ediyor olacağız. Yeni bir kira sözleşmesi hazırlatmak istediğinizde bizimle iletişime geçmeniz halinde değişen kanunlar çerçevesinde yapılması gereken tüm çalışmalar titizlikle çalışılarak hazırlanmaktadır.

01 Temmuz 2012 yılında değişen kanunlar çerçevesinde yeni kontratların hazırlanması süreçlerinde kabul edilen 6098 Türk Borçlar Kanunu kapsamında sözleşmeler hazırlanmaktadır. Bu tarih öncesinde yapılan tüm kontratlarında yaşanılan sorunların çözümü için 6570 Gayrimenkul Kiraları Hakkında Kanunda aranmaktadır. 01 Temmuz 2012 sonrasında yapılan sözleşmeler için 6098 sayılı kanuna göre tüm maddelerin belirlenmesi ve hazırlanması gerekmektedir. Bizler de hukuk bürosu olarak bu yenilikleri göz önüne alarak süreçleri kaçırmadan takip etmekte ve yeni doğan haklarınızı koruyarak sözleşmelerin tizlikle hazırlanmasını sağlamaktadır.

Hukuk bürosu olarak kira hukuku başlığı altında müvekkillerimize;

  • Tahliye davalarının açılması ve takip edilmesi süreçlerinde,
  • İhtiyaç oluşması halinde tahliye davası açma durumlarını belirlenmesi, davanın açılması ve takip edilmesinde,
  • Kira tespit işlemlerinin yapılması, dava açılması gerekli durumlarda davaların açılması ve dava takibinin yapılması işlemlerinde,
  • Mesken ya da iş yeri için kira sözleşmesi hazırlanması aşamalarında,
  • Ödenmemiş kiraların tahsil edilmesi durumlarında icra takiplerinin başlatılması süreçlerinde,
  • Kira ödememe durumunda ev ya da iş yeri sahiplerinin kiracıyı çıkarmak için tahliye işlemlerini başlatması ve takibinin yapılması süreçlerinde İstanbul il sınırları içinde hizmet vermekteyiz.
Tahliye taahhütnamesi ile kiracı nasıl çıkarılır
Tahliye taahhütnamesi ile kiracı çıkartılmak istenildiği takdirde dava açılması gerekir. Bu dava tahliye davası olarak yer edilir. Ardından icraya başvurulabilir. İcra dairesi kanalı ile tahliye taahhütnamesi ile beraber, kiracının tahliyesinin gerçekleşmesi mümkün.

Tahliye davası ne kadar sürer 2021
Tahliye davasının yaklaşık olarak süresi, 450 gündür. Fakat tahliye davasının 30 gün içerisinde hakim kararının çıkması ve yaklaşık 15 gün kadar da gerekçeli kararının yazılımı gibi bir süreci bulunur. Geriye kalan sürede davanın görülmesi beklenir. Bu süreçler davanın ya da mahkemenin yoğunluğuna göre farklılık sağlar

Kiracı tahliye davası masrafları
Kiracı tahliye davasında gerek Avukat, gerekse farklı masrafları yer edinir. Bunlar dilekçe, harç gibi masraflardır. Bu masraflar avukattan talep ettiğiniz doğrultulara göre değişkenlik sağlar.
Menü
Hemen Ara