MAİL DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

BİLGİ: 1982 Yılında Hatay’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini burada tamamladı. 2000 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesine başladı ve 2005 yılında mezun oldu. 2006 yılında Helvacı Hukuk Bürosunu kurdu ve İstanbul Kartal bölgesinde faaliyete başladı. İstanbul boşanma avukatı olarak yüzlerce davaya bakmıştır..

Yukarı Mahallesi Boşanma Avukatı

Evlilik her ne kadar normal ve sıradan bir durumsa aynı şekilde evlilik yürümediği zaman kişilerin başvurduğu boşanma davaları da son derece sıradan bir olaydır. İki farklı boşanma davası vardır. Bunlar anlaşmalı boşanma davası ve çekişmeli boşanma davasıdır. Eğer sizin de bir boşanma davanız varsa ve bu bağlamda kendinize Kartal ilçesinde uzman bir avukat arıyorsanız hemen helvacı avukatlık bürosuna gitmelisiniz. Bu büronun sahibi olan uzman boşanma avukatı Mehmet Ali Helvacı sizlere gerekli tüm bilgileri vermenin yanı sıra davanız sırasında da sizin hakkınızı savunarak boşanma davanızı sorunsuz bir şekilde geçirmenizi sağlar. Yukarı Mahallesi Boşanma Avukatı olarak Av. Mehmet Ali Helvacı aile mahkemelerinde size yardımcı olacaktır.

Anlaşmalı Boşanma Davaları Nasıl Oluyor?

Anlaşmalı boşanma davaları aslında gerçekleşmesi son derece basittir. Tek aranan şart eşlerin evlenmesinin üzerinden en az 1 sene geçmiş olmasıdır.

Bu dava çeşidinde eşler evliliklerinin yürümediğinin farkındadır ve aradaki durumdan dolayı da boşanma kararını birlikte almışlardır. Sadece bununla da kalmayarak aynı zamanda aradaki mal varlığını da paylaşmışlar ve varsa çocuğun ya da çocukların velayetleri konusunda da bir anlaşma içine girmişlerdir. Bu tarz durumlarda geriye sadece Yukarı Mahallesi Boşanma Avukatı olarak bilinen uzman Av. Mehmet Ali Helvacı dan yardım istemek kalıyor. Bireylerin birlikte yaşadığı ikamet ettiği bölgedeki aile mahkemesine başvurulan bu dava çok kısa sürede sonuçlanır.

Çekişmeli Boşanma Davaları Nasıl Oluyor?

Çekişmeli boşanma davaları çiftlerin birbirleri arasında sorun yaşadığı ve bir türlü boşanmak için orta noktayı bulamadığı davalardır. Bu davalar genellikle bir kişinin boşanmak istediği diğer kişinin ise buna yanaşmadığı şekildedir. Ancak Yukarı Mahallesi Boşanma Avukatı olan Av. Mehmet Ali Helvacı çekişmeli boşanma davalarında bile çiftler arasında bir anlaşma sağlamak amacıyla çok kaliteli çalışmalar yapar. Normalden daha uzun sürede bitecek olan davalarda görev alarak bireyler arasında anlaşma yapılmasını sağlayarak davanın kısa sürede bitmesini sağlamıştır.

İstanbul ilinde yaşıyor ve çekişmeli bir boşanma davasıyla karşı karşıyaysanız gerekli tüm bilgi ve hizmet için Helvacı avukatlık bürosuna uğramanız gerekir.

İstanbul boşanma avukatı tavsiye
İstanbul’da ikametgah eden vatandaşlar boşanma avukatı tavsiyesi istedikleri takdirde Avukat Mehmet Ali Helvacı ile irtibata geçebilir. Avukat Mehmet Ali Helvacı boşanma davalarında hukuki boyutta birçok kazanımdan fayda sağlamanız adına yardımcı olur.

BOŞANMA davasında şiddetin ispatı Yargıtay
Boşanma davasına sebebi şiddet ise Yargıtay kararında kesinlikle ispat yer edinir. İspatlar ses kayıtları, mesaj, video, fotoğraf ya da tanık beyanı ile birlikte gerçekleşir. İspatın gerekliliği, Yargıtay tarafından kabul edilirse boşanma davası sonuçlanır.

Aile içi şiddete tazminat
Boşanma davalarında ki sebepler kendi içerisinde farklılık gözetir. Bunlar içerisinde aile içi şiddette, bir boşanma sebebidir. Aile içi şiddette tazminat davası açılabilir.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/cekismeli-bosanma-icin-deneyimli-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yukari-mahallesi-olumlu-trafik-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yukari-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yukari-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yukari-mahallesi-avukat.html

 

2 Yorum. Yeni Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Hemen Ara