Yunus Mahallesi İş Kazası Avukatı

İş ortamları içinde çok kez kaza durumları oluşabilir. Hatta ağır sanayi sektörlerinde işçilerin parmaklarını kollarını ya da bacaklarını dahi kaybettiği görülebilir. Ancak bu durum bazen işçiden kaynaklanan sebeplerden dolayı oluşabilirken bazen ise işverenin ihmalkarlığından kaynaklanan sebeplerden dolayı olabilir. Bu tarz bir sorunlar karşılaştıysanız o halde Kartal bölgesinde bulunan Helvacı hukuk bürosuna danışabilir ve gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Yunus Mahallesi İş Kazası Avukatı olarak da bilinen ve Helvacı hukuk bürosunun kurucusu olan Av. Mehmet Ali Helvacı bu konuda bir çok davaya bakmıştır. Müvekkillerin iş ortamlarında yaşadığı kazalar sonucunda işverenden kaynaklı ihmalkarlıklarını tazminat olarak geri alma hizmetleri vermektedir. Aynı zamanda işverenin işçilerin sağlığını düşünmemesi gibi durumlarda hapis cezasına çarptırılması ve iş yerinin kapatılması gibi durumlar da söz konusudur.

İşverenden Kaynaklı İş Kazaları

Günümüzde insanlar bana maliyeti ne kadar ucuz olursa o kadar iyi şeklinde düşünce içindedirler. Bazı işverenler de bu düşünceden yola çıkarak işçilerinin sağlıklarını düşünmeden hareket ederler. Bu durum sonrasında ise ortaya çıkan iş kazalarında durumu düzeltmeye çalışırlar.

İş kazası sonucunda çalışamayacak duruma gelen işçiler iş hukuku kapsamında Yunus Mahallesi İş Kazası Avukatı Mehmet Ali Helvacı dan yardım isteyebilirler. Burada iş ortamı tespit edilir ve kazanın neden dolayı ortaya çıktığı araştırılır. Eğer işverenden kaynaklı bir sorun ortaya çıkarsa da işçinin çalışamamasını telafi edecek tazminatın ona ödenmesi için işverene dava açılır. Av. Mehmet Ali Helvacı bu bağlamda başarılı davalarla deneyimli bir iş hukuku avukatıdır.

İş Kazalarında İşveren Hapse Girebilir Mi?

Bazı iş kazaları çok büyük boyutlarda olabilir. İstanbul ilinde ya da çevresindeki ağır sanayi sektöründe bir çok işçi uzuvlarını kaybedebilir ya da iş yapamaz hale gelebilir. Eğer bu durum sadece bir işçiyle sabit kalmıyor ve sık sık tekrarlanıyorsa bu durum işveren için tehlike arz eder. Yunus Mahallesi İş Kazası Avukatı olan Av. Mehmet Ali Helvacı bu konuda işçi müvekkilinin isteği doğrultusunda işverene dava açar ve hem gerekli tazminat istenirken hem de işverenin ihmalkarlığından dolayı hapis cezası alması istenebilir.

İs kazası avukat ücretleri
İş kazası sonrasında bir avukata ihtiyaç duyulduğu takdirde Avukat ücretlendirmeleri farklılık sağlayabilir. Aynı zamanda bu durum her yıl güncelleme gösterir. İş kazasında avukattan edilen talepler doğrultusuna göre de avukatın ücretlendirmesi artışa geçer.
Motorlu kurye is kazası
Hizmet zaman dilimi içerisinde bir işçinin işveren tarafından bir yere gönderilmesi bu süreçte de motorlu kurye tarafından kazaya uğraması, iş kazası olarak kabul edilir.
Meslek hastalığı avukatları
Sigortalı olarak çalışılan bir işte yaptığı işin nedeninden dolayı tekrarlanan bir sebeple işin yürütüm şartları yüzünden kişinin geçici ya da sürekli olarak hastalığa uğraması, meslek hastalığıdır. Bu durum bedensel ya da ruhsal özürlülük halleri şeklinde de ifade edilir. Meslek hastalığı avukatları, bu doğrultuda yaşanan problemler de hizmet gösterir.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/baglarbasi-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yunus-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yunus-mahallesi-olumlu-trafik-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yunus-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yunus-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

Yorum yapın

Hemen Ara