MAİL DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

BİLGİ: 1982 Yılında Hatay’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini burada tamamladı. 2000 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesine başladı ve 2005 yılında mezun oldu. 2006 yılında Helvacı Hukuk Bürosunu kurdu ve İstanbul Kartal bölgesinde faaliyete başladı. İstanbul boşanma avukatı olarak yüzlerce davaya bakmıştır..

Yunus Mahallesi Avukat

Kartal ilçesinde 10 yıldır verdiğimiz hizmetlerle hukuk süreçlerinde her daim sizlere yardımcı olmaktayız. Uzun yıllardır deneyimlerimizle istediğimiz gibi sonuçlanan davarlarımız en iyi referanslarımız olup sizler de bizlerle çalışmakla bu farkı yaşamaktasınız.

Büro Olarak Ne Hizmetler Veriyoruz?

Yunus mahallesi avukat hizmetimizde hukuk sürecinde her türlü sorunlarınızla ilgili yardım alabilmektesiniz. Adalet sistemi içinde karmaşık olan süreçlerde kafa karışıklıklarına neden olamadan hem hızlı hem de açık şekilde hizmet sunmaktayız. İşlerimizi titizlikle düzenlemekte her aşamasında sizleri bilgilendirmekteyiz. Şeffafa bir hizmet anlayışımızın olması müvekkillerimizle davalarla ilgili olabilecek her durumların net bir şekilde ifade edilmesini gerekli kılmaktadır. Hukuk bürosu olarak pembe hayaller peşinde olmak yerine gerçeklerin peşinde net cevaplar vermeyi gereksiz beklentiler sunmak yerine olabilecek sonuçlar eşliğinde neler yapılabilir konusunda müvekkillerimize yardımcı olmaktayız.

Adaletin yerine getirilmesi konusunda teknolojik tüm imkanlardan faydalanmakta ve hızlı bir çalışma sistemi takip etmekteyiz. Her biri alanında uzman olan avukat ekibimizle hukuk sürecinde tüm sorunlarınızla tek tek ilgilenmekte ve davaların sonuçlanmasına kadar her aşamasını takip etmekteyiz. Büyük bir titizlik ve disiplin gerektiren davaların sonuçlanmasına kadar olan aşamada gözden hiçbir detay kaçırılmamakta ve haklarınız bizim tarafımızdan savunulmaktadır.

Yunus mahallesi avukat büromuzda en fazla baktığımız davaların başında boşanma davaları gelmektedir. Anlaşmalı boşanma süreçlerinden çekişmeli boşanma davalarına kadar farklı her dava süreci tarafımızda yapılmaktadır. Boşanma davaları dışında kira hukuku dahilinde tüm sorunlarınıza adalet önünde çözüm bulunmaktadır. İş hukuku, icra hukuku, ceza hukuku gibi farklı alanlarda da yaşadığınız sorunlarla ilgili de çözümler sunmaktayız.

Nasıl Çalışıyoruz?

Yunus mahallesi avukat bürosu olarak 20 yıllık deneyimimizde her dava işlemine başlamadan önce ilk olarak telefonla görüşmeye başlamaktayız. Telefonla yaşadığınız sorunlarınızı dinlemekte sorununuzla ilgili ne gibi çözümler bulunabilir, hukuk yolunda hangi süreçlerden geçilmesi gerekir gibi konular sizden alınan randevu gün ve saatinde yüz yüze görüşülmektedir. Sorununuzla ilgili çözümler masaya detaylı bir şekilde yatırılmakta artıları ve eksileri tam olarak sizlere aktarılmaktadır. Sonuçların lehinize ya da aleyhinize olacak her bir aşaması sizlere aktarılmaktadır. Davanın açılmasına karar verilmesiyle sizden aldığımız vekalette adalet önünde sizin adınıza haklarınızı aramaya başlamaktayız.

Hukuk bürosu olarak son dönemlerin en fazla sorun yaşanılan alanları hastane süreçlerinde de yardımcı olmaktayız. Cerrahi işlemler sonrasında yaşanılan problemlerin çözümünde, tıbbi anlamda yapılan ihmaller sonrasında doğan sonuçlar için haklarınızın aranmasında adalet süreçlerinde sizlere yardımcı olmaktayız. Günlük hayatın içinde yaşadığınız sorunların yanı sıra iş alanında da başınıza gelebilecek iş kazları neticesinde haklarınızın savunulması, tazminat davalarının açılması ve süreçlerin takip edilmesi, adalettin yerine getirilmesi konularının yanı sıra işçi ve işveren haklarının neler olduğu konularında da alanında uzman ekibimizle her zaman yanınızdayız. Dinamik bir ekip olmanız çözümlerin daha hızlı sağlanmasında sizlerin işini kolaylaştırmaktadır. Davaların sürekli olarak takipleri yapılarak haklarınızın kaybolmasına, zaman aşımı sürelerine girilmesine izin verilmeden davaların çözüme ulaşmaları sağlanmaktadır.

İstanbul il sınırları içinde tüm yaşadığınız sorunların çözümünde, adalet önünde haklarınızı savunmanız gereken durumlarla ilgili olarak bizlere ulaşabilir,  yıllın tecrübemizden faydalanarak farkımızı davaların sonuçlanma süreçlerinde hissedebilirsiniz.

Kıdem tazminatı kısmi dava
Dava dilekçesinde talep yığılması yani diğer bir ifade ile alacaklar için belirsiz alacak davası, bazıları için ise kısmi davanın açılması mümkün. Kıdem tazminatı ya da ihbar tazminatı yıllık izin ücretinin miktarları, çalışan tarafından karşılanır.

Kısmi dava belirsiz Alacak Davası
Kısmi dava ya da belirsiz alacak davasının arasındaki en önemli fark, zaman aşımıdır. Buradaki faiz talebine ilişkin bir fark da, kısmi dava ve belirsiz alacak davası arasındaki fark olarak yer edinir. Kısmı dava ile belirsiz alacak davası çoğu zaman karıştırılır. Ancak tamamen birbirinden ayrılan dava süreçleridir. Kısmı dava ıslah yoluyla, belirsiz alacak davasına dönüşebilir.

Aynı davada hem kısmi hem belirsiz alacak talebi
Kısmi dava açılmış ise bu davanın tam ıslah yolu ile belirsiz alacak davasına dönüşmesi mümkün. İlerleyişe göre farklılık sağlar.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yunus-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/arnavutkoy-yunus-emre-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/beykoz-pasamandira-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/arnavutkoy-yunus-emre-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/arnavutkoy-yunus-emre-mahallesi-anlasmali-bosanma.html

Menü
Hemen Ara